how to make a site

David Klammert překvapivě vypadl na MS v Baku už ve 2. kole

Judista David Klammert překvapivě vypadl na mistrovství světa v Baku už ve 2. kole po porážce s Robertem Florentinem z Dominikánské republiky. Přitom věřil, že ve váze do 90 kilogramů může dojít až do závěrečných bojů. Ve 2. kole skončil i další český zástupce Jiří Petr.

Mistrovství světa mužů a žen - Ani dnes se našim nedařilo

Ani dnes se našim dvěma zástupcům na Mistrovství světa v kategorii do 90 kg nedařilo. Jiří Petr v prvním kole s přehledem porazil Litevce Nenartaviciuse, kterého nejdříve okontroval na waza-ari a pak hodil na ippon technikou uči-mata. Ve druhém kole, kde proti němu nastoupil Polák Kozlowski, dlouho prohrával na waza-ari po soupeřově seoi-nage, pak ale dokázal vyrovnat nepříznivý stav utkání, když okontroval soupeřův pokus. Kozlowski se ale bohužel prosadil technikou uči-mata ještě jednou 15 sekund před koncem zápasu a vystavil tak Jirkovi stopku. David Klammert nezvládl v utkání proti Florentinovi z Dominikánské republiky úlohu favorita a po překvapivé technice uči-mata pro Davida šampionát předčasně skončil.

Musil ani Petr nestačili na nasazené soupeře

Českým judistům se na mistrovství světa v Baku ve váze do 81 kilogramů příliš nedařilo, když nestačili na nasazené soupeře. Jaromír Musil sice nejprve potvrdil roli favorita a udolal Tunisana Abdelazíze Ben Ammara, ale následně nestačil na světovou šestku Aslana Lappinagova z Ruska. Ivan Petr v prvním souboji podlehl světové sedmičce Dominicovi Resselovi z Německa.

Mistrovství světa mužů a žen - DEN ČTVRTÝ

V kategorii do 81 kg se představili dva naši zástupci. Lépe se dařilo Jaromíru Musilovi, který měl v prvním kole volno a ve druhém porazil Ben Ammara z Tunisu, kterého hodil na waza-ari technikou soto-maki-komi. Ve třetím ale nestačil na nasazeného Lappinagova, který nejprve získal waza-ari za techniku goši-guruma a poté ukončil zápas technikou hane-goši. Iva Petr měl v prvním kolo rovněž volný los, ve druhém byl v zápase s Němcem Resselem třikrát trestán a turnaj tak pro něho skončil.

Jakub Ječmínek doplatil na krutý los

Judista Jakub Ječmínek skončil na mistrovství světa v Baku ve 2. kole, když doplatil na těžký los. Nejprve sice překvapivě porazil světovou devítku Kanaďana Arthura Margelidona, následně ale nestačil na světovou sedmičku An Čang-rima z Koreje. Vyrovnal tak své maximum z předchozích dvou šampionátů v Budapešti a Astaně, kde rovněž získal jednu výhru.

Petřikov v Baku devátý

Judista Pavel Petřikov obsadil na mistrovství světa v Baku dělené deváté místo v kategorii do 66 kilogramů. Po dvou výhrách v osmifinále podlehl juniorskému mistru světa a světové dvanáctce Danielu Cargninovi z Brazílie. Do světového žebříčku a olympijské kvalifikace si tak připíše 320 bodů.

Mistrovství světa mužů a žen - DEN DRUHÝ

Velice dobrým výkonem se dnes v Baku prezentoval Pavel Petřikov v kategorii do 66 kg. Po volném prvním kole porazil Kyrgyze Rysmambetova, když v golden score bodoval velice hezky provedenou kombinací o-uči-gari / ko-soto-gari. Ve třetím kole měl proti Srbovi Bunčičovi navrch a zápas mohl rozhodnout ve 3. minutě držením, které bylo ale po 5 sekundách přerušeno. V golden score ale rozhodl ukázkovým ko-uči-gari. Ve čtvrtém kole mu ale již chyběly síly a s nasazeným Brazilcem Cargninem prohrál po dvou technikách seoi-nage před časovým limitem. Celkově tak Pavel Petřikov při své premiéře v kategorii do 66kg obsadil 9. místo.

Pulkrábek se s MS loučí ve druhém kole

Judista David Pulkrábek skončil na mistrovství světa v Baku ve 2. kole, když mu v kategorii do 60 kilogramů nevyšel zápas s Nizozemcem Tornikem Tsjakadoeou. I tak si díky výhře v 1. kole nad Juliem Molinou z Guatemaly připsal do žebříčku a olympijské kvalifikace 200 bodů, což je dvojnásobek bodů za triumf na turnaji Světového poháru.

Mistrovství světa mužů a žen - DEN PRVNÍ

David Pulkrábek (60 Kg) byl vyřazen ve 2. kole.

Mezinárodní Mistrovství ČR Veteránů a KATA

V sobotu bude již tradičně Sokolovna ve Vršovicích hostit veterány nejen z ČR, ale i z ostatních států.

Mistrovství světa mužů a žen - Baku 2018

Začíná tolik očekávaná událost tohoto roku - Mistrovství světa mužů a žen. Lukáš Krpálek bude obhajovat titul Mistra světa z roku 2014. Pro ostatní je Baku velkou výzvou.

Úspěch českých Masters judistů!

15.9. proběhlo v Linci " XXVIII. Mezinárodní mistrovství Rakouska" za účasti 12 států. Českou republiku reprezentovalo 13 judistů.