how to make a site
Český svaz Juda > Články > Cesta k bronzu? Klammertovi pomohla forma i rady kouče Ježka

Cesta k bronzu? Klammertovi pomohla forma i rady kouče Ježka


24. 1. 2018


České judo slaví medailové umístění ve Světovém poháru hned v úvodu nového ročníku. David Klammert se na Grand Prix v Tunisu blýskl bronzovým úspěchem a v elitním seriálu dosáhl tak nejlepšího výsledku kariéry. „Ještě ani nejsem ve fázi optimální připravenosti na závody,“ prozradila česká jednička kategorie do 90 kilogramů.Jak vysoko řadíte tento úspěch?
Je to pro mě první medaile z IJF Tour, zatím jsem získal dvě medaile jen na evropském okruhu. Řadím to mezi své největší úspěchy, hlavně je to konečně medaile, už jsem byl kolikrát blízko, třeba v prosinci v Tokiu, ale nevyšlo to.

Cítil jste se někdy na začátku sezony v lepší formě?
Jsem opravdu v dobré formě, je to výborný vstup do sezony, od posledního turnaje jsme si dali i chvíli pauzu. Teď ještě ani nejsem ve fázi optimální připravenosti na závody, ta by měla přijít na grandslamu v Paříži a na mistrovství Evropy.

Který zápas turnaje považujete za klíčový?
Čtvrtfinále s Holanďanem, který se řadí mezi top judisty, to pro mě byl veliký úspěch. Po téhle výhře jsem si říkal, že už se musím dostat co nejdál.

Jenže vzápětí přišla smolná porážka v semifinále s pozdějším vítězem Bozbajevem z Kazachstánu.
Bohužel to nevyšlo, zápas to byl přitom velmi vyrovnaný, měli jsme oba wazari a já dokonce vedl na šidó. Jednu sekundu před koncem tam přišla sporná situace, kdy jsem byl přesvědčen, že je to hod pro mě. Rozhodčí to zkoumali a přisoudili vítězství soupeři. V tu chvíli jsem propadl až depresi a bylo hrozně náročné koncentrovat se na další zápas.

V souboji o bronz jste ale nakonec deklasoval Brazilce Maceda za necelých osmdesát sekund. Jak se vám podařilo tak rychle se zase nastartovat?
Jarda Ježek (trenér výpravy) mě dokázal úžasně zklidnit, bylo to super, jak se o nás postaral a co všechno nám zařídil. Patří mu velký dík za to, jak mě na poslední zápas připravil.


Cesta Davida Klammerta turnajem v Tunisu:

1. kolo: volný los
2. kolo: Klammert – Jamal Petgrave (Brit.)
ipponKlammert (2:15)
čtvrtfinále: Klammert – Noel Van T End (Niz.)
ippon Klammert (3:45)
semifinále: Klammert – Islam Bozbajev (Uzb.)
wazari Bobojev
zápas o 3. místo: Klammert – Rafael Macedo (Braz.) ippon Klammert (1:17)

 

 

 

 

 © 2018 Český svaz Juda
Adresa

Zátopkova 100/2
160 17 Praha 6

IČ: 00537560
DIČ: CZ00537560 

Kontakty

Email: czechjudo@czechjudo.cz 

Telefon: +420 233 355 280
Mobil: +420 605 233 341 
Fax: +420 257 214 265