RSS
Kalendář
Další skvělý výsledek R. Zachové
21.05.2017

Renata Zachová pokračuje v parádních představeních. Dnes vybojovala na velice silně obsazeném Evropském poháru kadetů v Polsku, kterého se účastnili i nejlepší japonští dorostenci, bronzovou medaili. Renata opět porazila francouzskou jedničku a vyhrála skupinu. V semifinále podlehla v golden score slovinské závodnici, v boji o bronz ale zvrátila nepříznivý průběh a porazila italskou jedničku.

R. Zachová tak prokázala na posledním turnaji před dorosteneckým Mistrovstvím Evropy výbornou formu.

Věříme, že to tentokrát v Kaunasu cinkne!

Lukáš Krpálek získal cenu Gutha-Jarkovského
17.05.2017

Prestižní cenu Gutha-Jarkovského získal za rok 2016 Lukáš Krpálek. Cenu Gutha-Jarkovského uděluje Český olympijský výbor a oceňuje nejlepší sportovní výkon v uplynulém roce. Vítěze určují sportovci, kteří se v uplynulém cyklu zúčastnili Olympijských her.

„Má to pro mě obrovskou hodnotu, protože cenu udělují sportovci sportovcům. Každý z nich moc dobře ví, kolik úsilí stojí dosáhnout výsledku,“ řekl L. Krpálek.

11.05.2017

V Turnově bojovali o nejvyšší titul družstva v kategorii žen, dorostenek, starších žákyň a žáků.

Informace pro účastníky školení trenérů juda II.třídy
Pro obrovský zájem o školení trenérů viz. „ Seznam přihlášených“, se toto bude konat v uvedeném termínu a rozsahu.
  Žádám uchazeče, aby si ve vlastním zájmu zkontrolovali v centrální evidenci, zda splňují všechny požadavky, které jsou nutné pro přijetí do kurzu a případně si vše dali před konáním do pořádku. Požadavky jsou uvedené v předchozí pozvánce na školení.
Každý účastník bude mít s sebou kimono a sportovní oblečení a dle svých možností Notebook a přídavný USB Flash disk pro zkopírování učebních textů.
  Připomínám nutnost telefonického přihlášení, na čísle uvedeném v pozvánce, ohledně ubytování a stravování. V hotelu Panorama je dohodnuta režijní cena 580,-Kč, ubytování + plná penze na den a osobu.

Josef Brož – vedoucí školení

Seznam přihlášených zde

UPOZORNĚNÍ!
04.05.2017

Dovoluji si upozornit na poměrně časté nedodržování Soutěžního řádu nejen ze strany trenérů, ale i ze strany rozhodčích a sportovních ředitelů soutěží.
Jedná se o tolerování startů v kategorii mláďat (dívky a chlapci U9 a U11) bez roční sportovní přípravy.

Tyto věkové kategorie mohou startovat na soutěžích juda (definice soutěže je stanovena Soutěžním řádem) po roční přípravě. Roční přípravu vyjadřuje datum zavedení závodníka do Centrální evidence. Kontrola se provádí při vážení a kontrole dokladů startujících závodníků. Zpravidla jí provádějí rozhodčí, delegovaní na turnaj.
V případě, že rozhodčí nebo sportovní ředitel turnaje toleruje start závodníkům, kteří toto pravidlo nesplňují, porušují stávající směrnice a řády, za což mohou být disciplinárně potrestáni.

Druhou rovinou tohoto problému je právní odpovědnost, kterou v případě např. vážného zranění závodníka, nesplňujícího stanovenou podmínku roční přípravy, nese hlavní rozhodčí, odpovědný za práci rozhodčích při registraci, případně sportovní ředitel turnaje.

Podmínku roční přípravy v kategorii mláďat nelze chápat jako omezování účasti mláďat na soutěžích juda. Byla stanovena s ohledem na ochranu zdraví nejmladších závodníků.
Žádám trenéry, rodiče, rozhodčí a další činovníky podílející se na organizaci turnajů, aby toto ustanovení dodržovali!

Roman Kalous
                                      Sportovní ředitel ČSJu

Lukáš Krpálek bronzový
22.04.2017

Lukáš Krpálek zkompletoval svoji medailovou sadu z Mistrovství Evropy a po dvou zlatých a jedné stříbrné vybojoval ve Varšavě bronz. V medailovém souboji hodil  domácího Sarnackého krásnou technikou o-soto-gari na ippon.

GRATULUJEME!

Lukáš tak po zaváhání ve čtvrtfinále proti pozdějšímu vítězi Tušišvilimu z Gruzie, který Lukáše zaskočil technikou tai-otoši, zvládl další souboje na jedničku. Ukázkovou kombinaci tří technik (ko-uči-gari; o-uči-gari; o-soto-gari) ukončil předčasně i souboj s Ukrajincem Bondarenkem v opravách.

Ve čtvrtfinále porazil Lukáš po nervydrásajícím boji se světovou čtyřku, stoosmdesátikilového Rumuna Nateu, když utkání, ve kterém prohrával, rozhodl svoji nejsilnější zbraní a zvítězil držením. Své první utkání s Estoncem Mettisem ukončil  za pouhých 21 sekund   krásnou netradiční technikou na ippon.

17.01.2017

Trenérem roku v anketě Unie profesionálních trenérů Českého olympijského výboru se stal Petr Lacina, reprezentační kouč českých judistů a trenér olympijského vítěze Lukáše Krpálka. Ocenění převzal při slavnostním vyhlášení v pražském kině Lucerna.

(foto ČTK)

Trenérem roku je Petr Lacina

Sportovec roku 2016 - Lukáš Krpálek
23.12.2016

Desetiletá nadvláda žen nad vůbec nejstarší anketou v naší zemi skončila. Postaral se o to šestadvacetiletý olympijský vítěz Lukáš Krpálek. V hlasování více než dvou set sportovních novinářů nebylo o jeho prvenství vůbec pochyb, neboť druhého v pořadí kanoistu Josefa Dostála za sebou nechal o více než čtyři sta bodů.

Stránky akce

Lukáš Krpálek byl hostem ranního Radiožurnálu
20.12.2016

Pokud jste propásli předvánoční rozhovor s Lukášem Krpálkem, kterého vyzpovídala Lucie Výborná, nezoufejte.

Rozhovor si můžete přehrát z archivu Radiožurnálu

Stránka pořadu zde...

SEZNAMTE SE S ŠAMPIÓNEM
07.11.2016

Obsáhlý medailonek Lukáše Krpálka je k dispozici na stránkách EJU.

Medailonek

TMK nabízí:
08.02.2016

Do kolekce instruktážních materiálů ze seminářů, pořádaných Českým svazem juda přibylo DVD ze semináře korejského mistra Jeon Ki-young,

který se konal v prosinci loňského roku v Praze.

DVD si můžete objednat emailem na adrese josef.brozjudo@seznam.cz

6.5
sobota
"O Bítešský rohlík 2017" - Krajský kvalifikační turnaj pro U13 - mladší žáky na Přebor ČR 2017

Velká Bíteš

6.5
sobota
Regionální pohár - uzavřená soutěž pro Královéhradecký, Pardubický a Liberecký kraj, U13 a U15, pro chlapce U13 kvalifikace na PČR