RSS
Kalendář
Grand Prix Samsun
28.03.2015

Na turnaji Grand Prix v tureckém Samsunu, který je součástí olympijské kvalifikace, se z našich závodníků nejvíce dařilo J. Musilovi.

V kategorii do 81 kg nejprve hodil Tunisana Barhoumiho na waza-ari technikou o-goši a utkání ukončil držením. Ve druhém kole porazil v golden score Španěla Kalabegashviliho, když získal rozhodující yuko kontrachvatem. Ve třetím kole se utkal s Margianim z Gruzie, neuhlídal ale soupeřovo da-aši-harai a musel se tak s turnajem rozloučit.

V kategorii do 60 kg podlehl v prvním kole David Pulkrábek Kazachovi Imashevovi. Kazach nejprve okontroval Davidovu seoi-nage (waza-ari) a svůj protiútok zakončil škrcením.

Václava Sedmidubského vyřadil v prvním kole hmotnosti do 73 kg Ázerbájdžánec Rahimli technikou uširo-goši. Jakub Ječmínek v prvním kole stejné hmotnosti s přehledem vybodoval Kyrgyze Rysmambetova (waza-ari technikou o-uči-gari), ve druhém kole ale neuhlídal stejnou techniku Holanďana Westendeho, který právě pomocí o-uči-gari hodil Jakuba dvakrát na waza-ari.

Pozvánka na školení Jiu Jitsu
25.03.2015

Komise Jiu-jitsu Českého svazu Judo ve spolupráci s Bezpečnostně právní akademií Brno

22.03.2015

Na závěr jihoamerického turné vybojoval Michal Horák v argentinském Buenos Aires na turnaji Continental Open třetí bronz. Po vítězství nad Američanem Iminovem podlehl Mascetimu z Itálie. V utkání o bronz pak před časovým limitem porazil Brita McIntoshe. Celkově si na turnajích v jižní Americe připsal M. Horák 120 bodů do olympijské kvalifikace.

David Klammert byl na turnaji vyřazen v prvním kole.

MT Brémy - další tažení dorostenecké reprezentace
21.03.2015

O tomto víkendu se naši dorostenci zúčastnili Mezinárodního turnaje v Brémách.

Stránka s výsledky

Výkonný výbor ČSJu aktualizoval některé znění směrnic
18.03.2015

Na jednání Výkonného výboru ČSJu byly schváleny úpravy těchto směrnic a zásad: - TMK - Zásady a předpisy pro vzdělávání trenérů - Směrnice o Centrální evidenci ČSJu Byly schváleny tyto dokumenty: - Úpravy pravidel pro mládežnické kategorie - Rozpis mistrovských a kvalifikačních soutěží 2015

Směrnice o Centrální evidenci ČSJu
TMK - Zásady a předpisy pro vzdělávání trenérů
Rozpis mistrovských a kvalifikačních soutěží 2015
Úpravy pravidel pro mládežnické kategorie

Anketa Díky trenére! je v plném proudu
18.03.2015

- Díky, trenére je nová soutěž určená trenérům, kteří vedou pravidelně alespoň jednoho svěřence, jemuž je maximálně 15 let. - Soutěž je určena trenérům od 18 let jakéhokoliv sportu, který zaštiťuje oficiální sportovní svaz. - Trenér nemusí být vlastníkem licence. Pravidelně musí trénovat děti a mládež.

Stránky ankety

Michal Horák vybojoval na americkém turné další bronz
15.03.2015

Michal Horák získal bronzovou medaili na Americkém poháru v Montevideu. Navázal tak na stejný úspěch z minulého týdne v Santiagu de Chile, kde podlehl jen Rusovi Renatovi Sajdovovi. Na čtvrtého muže světového žebříčku ve váze nad 100 kilogramů nestačil i tentokrát a znovu v semifinále. Zatímco v Santiagu prohrál s bronzovým medailistou z mistrovství světa už po 12 sekundách, nyní favoritovi odolával více. Sajdov nejprve zabodoval na juko, po minutě a půl však přidal i rozhodující ipon. Předtím sedmadvacetiletý Horák jasně porazil na ipon Kanaďana Ignacia Rodrigueze i Ekvádorce Freddyho Figueru, s přehledem zvládl i zápas o třetí místo se Španělem Davidem Fernándezem, který rozhodl už po minutě. Připsal si tak dalších 40 bodů do světového žebříčku a kvalifikace o olympijské hry.

Michal Horík k dnešnímu výkonu uvedl: Všechny dnešní zápasy se mi vešly mezi minutu a minutu a půl. Pralo se mi dobře, házel jsem, jen na Saidova neumím. Ať jsem to zkoušel zleva nebo zprava, vždycky jsem v úchopu prohrál a spadl. Trochu mě mrzí, že jsem se tu ještě nepodíval do finále, ale za bronz jsem vděčný. Ještě mám jednu možnost v Argentině, tak snad to vyjde tam.

Druhý z Čechů David Klammert, který je na prvním velkém turné po přestupu z juniorů mezi seniory, porazil ve váze do 90 kilogramů Brazilce Miltona Mirandu, ovšem ve druhém kole už nestačil na Brita Frazera Chamberlaina.

Díky trenére
04.03.2015

Rádi bychom Vám představili nový projekt Spolku pro podporu mládežnického sportu. Soutěž Díky, trenére vybere ze všech sportů toho nejlepšího, pomůže k podpoře trenérů dětí a přispěje k tomu, aby si jich jejich okolí začalo víc vážit. Soutěž odstartuje na webových stránkách www.dikytrenere.cz v březnu.