Český svaz Juda

Krátce

Výsledky Poháru ndějí v Olomouci

zde...
Losování pořadatelů dlouhodobých soutěží družstev 2016 - 2.únor 2016, Praha

Vylosovaní pořadatelé
Zájemci o DVD ze semináře KATA si je mohou objednat u p.Jiřího Veleho


POZOR! Členům ČSJu bez uhrazeného členského příspěvku nemohou být zapisovány technické stupně KYU a DAN!


Partneři

  • iSPORT
  • KINE-MAX Sport
  • Finep
  • TepGastro
  • TV COM
  • Web archiv
European Judo Union International Judo Federation
YouTube - Czech judo FaceBook - Czech judo
Novinky
RSS
Kalendář
Grand Slam Paříž
05.02.2016

Ve dnech 6-7/2 se v Paříži koná prestižní turnaj Grand Slam. Pařížský turnaj je předposledním Grand Slamem, který se započítává do kvalifikace pro Olympijské hry a pro některé týmy jde již o poslední ostrou prověrku před Riem.
Naše pozornost bude upřena především na Lukáše Krpálka (-100 kg), který se představí v neděli. Lukáš v tomto olympijském cyklu skončil v Paříži vždy na stupních vítězů a tak věříme, že se prosadí i tentokrát. Ve skupině má tradičního soupeře Grola z Holandska a nebezpečného Nikiforova z Belgie.
Pavel Petřikov (-60 kg) má díky příznivému losu velkou šanci přidat další body do olympijského žebříčku, ve skupině má ale světovou šestku Papinašviliho z Gruzie a sedmičku Lutfillaeva z Uzbekistánu.
Jaromíru Ježkovi (-73 kg) přisoudil los do prvního kola Rusa Moguškova, v případě úspěchu ho čeká nasazená jednička Korejec Ahn.
Jaromír Musil (-81 kg) potká v prvním kole nejnabitější kategorie nasazeného Němce Maresche, ve skupině je dále Brazilec Penalber.
David Klammert (-90 kg) má v prvním kole volno, ve druhém se střetne s vítězem utkání Grossklaus (Švýcarsko) – Zajac (Španělsko).
Michal Horák, který se vrací po delší nemoci, má v prvním kole domácího Thorella, v případě postupu na něj čeká nasazený Mayer z Holandska.


los turnaje
přímý přenos

Zveme Vás na:
01.02.2016

Český pohár mužů a žen - USK CUP 2016

Termín konání:
6.únor 2016 od 10:00 hodin
Místo:            Sportovní hala Folimanka, Na Folimance 2,Praha 2-Vinohrady
spojení metrem"C"- stanice Vyšehrad nebo tram.18, 24  Svatoplukova

Startují:        Muži a ženy
v hmotnostních kategoriích:
muži -60kg, -66kg, -73kg, -81kg, -90kg, -100kg,+100kg
ženy  -57kg, -70kg,+70kg
Povolená tolerance 1 kg

Časový pořad:   
8:00 – 9:00    vážení /6.2.2016/
9:00 -10:00    losování
         10:00        zahájení soutěže

Kontrolní sraz RD:  Neděle  10:00 -11:30,  16:00 – 17:30 hod.


Český rozpis

Fakula tělesné výchovy při UK v Praze
31.01.2016

studenti I. ročníku specializace JUDO se svým učitelem.
Účastníky není nutné představovatLukáš Krpálek ve Všechnopárty a na Radiožurnálu
28.01.2016


záznam rozhovoru
záznam Všechnopárty

Krpálek věří, že si letos prohry vybral na rok dopředu
25.12.2015

Lukáš Krpálek má za sebou nejslabší sezonu za poslední čtyři roky, přesto hodnotí rok 2015 pozitivně. Klíčové pro něj je, že se po dlouhém zranění dokázal udržet mezi elitou a před olympijskou sezonou věří, že si porážky už vybral a v Riu de Janeiro bude útočit na vysněnou medaili.
"Je pravda, že letos nebyla zlatá medaile, ale výsledky i tak byly výborné. Byl jsem druhý na Evropských hrách, na Masters, medaile mám z Grand Slamu a Grand Prix. Stejně to byl úspěšný rok, i když ne tak jako ty předchozí," řekl Krpálek, který do roku 2015 nastupoval jako úřadující mistr světa, ale také po sedmiměsíční pauze zaviněné zraněním.
To se podepsalo na jeho jistotě při chvatech a menší sebevědomí na tatami zavinilo i devět letošních porážek. Tedy více než za dva předchozí roky dohromady a nejvíce od roku 2011, kdy prohrál jedenáctkrát.
"V této sezoně jsem prohrál tolikrát, že jsem si to snad vybral dopředu a příští rok to bude mnohem lepší. Jestli jsem si prohry mohl někdy vybrat, tak letos. Věřím, že v Riu získám tu nejcennější medaili, která mi ještě chybí a po které moc toužím. Ale ještě mě čeká hodně práce," prohlásil nejlepší český judista.
Věří, že ztráta titulu mistra světa a pozice světové jedničky mu do budoucna spíše pomůže. "Je lepší, že se mi teď tolik nedařilo. Bylo pro mě hrozně těžké nastupovat na žíněnku s tím, že jsem úřadující mistr světa. Svazovalo mě to. Teď to bude mnohem lepší. Doufám, že se budu prát tak jako před titulem mistra světa," dodal.25.12.2015

K úspěchu na olympiádě bude třeba, aby zůstal zdravý a také aby udržel nasazení kvůli výhodnějšímu losu. "V Londýně jsem kvůli zranění nemohl dokončit kvalifikaci a skončil jsem těsně pod čarou nasazení. Měl jsem pak velmi těžký los. V Riu bych nasazený být měl, ale určitě si to ještě pojistím nějakým turnajem. Bude záležet i na tom, jak se bude dařit soupeřům, aby mě v žebříčku nepředskakovali," řekl pětadvacetiletý judista.
Hodně práce ho čeká i na pilování techniky, jelikož se snaží přijít s novými chvaty, které by zaskočily soupeře. O největší zbraň v podobě boje na zemi totiž už přišel.
"Dřív jsem měl techniku na zemi, kterou jsem dělal skoro jediný na světě. Vyhrával jsem na to 80 procent zápasů. Porazil jsem tak i (Japonce Takamasu) Anaie na olympiádě v Londýně, ale pak to všichni okoukali. Teď už na to znají všichni obranu a já se tam nedostanu. Leda proti nějakým nováčkům. Takže musím vymyslet něco nového," připustil rodák z Jihlavy.
Jeho novou zbraní by měla být schopnost prát se v postoji na obě strany. "Celou dobu se peru doleva, ale teď se učím chvaty doprava, čímž soupeře zmatu. Je to věc, kterou ode mne nečekají. Tahle změna není vůbec jednoduchá, často je skoro nemožná, ale tím, že jako malý jsem se pral doprava a doleva jsem začal až asi ve čtrnácti, tak to snad půjde. Věřím, že to vyladím tak, abych porážel i ty top judisty," prozradil Krpálek.
Pomáhal mu v tom i bývalý olympijský vítěz a trojnásobný mistr světa Korejec Čon Ki-jong, který minulý týden trénoval českou reprezentaci v Praze. "Učil nás právě to, co se teď snažím dělat. Myslím, že za ty tři dny jsme udělali docela pokrok. Řekl mi, co dělám špatně a co dobře. Budu se na to snažit navázat. A věřím, že v budoucnu budeme spolupracovat častěji," dodal Krpálek.Navázání spolupráce ČSJu se společností KineMAX Sport and Medical Products
19.11.2015

Dovolujeme si Vám oznámit navázání spolupráce Českého svazu juda se společností KineMAX Sport and Medical Products.

KINE-MAX Sport and Medical Products je česká firma zabývající se výrobou, vývojem a distribucí tejpovacích pásek, pomůcek pro rehabilitaci, sport a regeneraci. Firma byla založena v roce 2010 s myšlenkou přivést produkty nejvyšší kvality za přijatelné ceny. Spolupracuje s  významnými sportovci a kluby jako je např. Eva Samková vítězka OH Soči, Martin Fuksa – mistr světa v rychlostní kanoistice, Ester Ledecká – vítězka světového poháru v SNB, z klubů např. Basketbal Nymburk, HC Vítkovice Steel.

Produkty KineMAX splňují požadavky těch nejnáročnějších aplikací, pracuje s nimi např. i CPM – centrum pohybové medicíny Profesora Koláře nebo Rehabilitační Ústav Kladruby. Všechny produkty jsou vyvíjeny a testovány s vrcholovými sportovci. KineMAX používá výhradně hypoalergenní složky a materiály prvotřídní kvality, je velice oblíbený mezi širokou veřejností, sportovci a fyzioterapeuty. Více na www.kine-max.cz

Pokud by jste měli zájem o produkty můžete se obrátit přímo na firmu KineMAX info@kine-max.cz nebo www.kine-max.cz ,

Pro členy ČSJu je zajištěna 20% sleva!


Stránky partnera