Český svaz Juda

Krátce

Upozornění pro účastníky druhé části školení trenérů II. třídy.

Více zde...
Komise rozhodčích vydala Pravidla juda, platná od 1.1.2015

ke stažení ve formátu PDF
Rozlosování pořadatelů dlouhodobých soutěží družstev 2015 - podzim

Více informací zde...
TMK ČSJu - otevření ročníku 2015/2016 trenérské školy

Více informací zde...
Trenérsko-metodická komise nabízí klubům semináře zaměřené na nácviky technik

Více zde...

Partneři

  • iSPORT
  • 2015 - VH
  • Finep
  • TepGastro
  • TV COM
  • Web archiv
  • Gargano
European Judo Union International Judo Federation
YouTube - Czech judo FaceBook - Czech judo
Novinky
RSS
Kalendář
Jaromír Musil favorizovaného Rusa nepřekvapil a vypadl ve 2. kole
27.08.2015

Jaromír Musil skončil na mistrovství světa judistů v Astaně ve 2. kole, v němž podlehl bývalému mistrovi světa i Evropy Ivanu Nifontovovi z Ruska. Do žebříčku si tak díky úvodní výhře nad Slovákem Matúšem Milichovským připsal 112 bodů.

"Dá se říct, že jsem vzhledem k losu splnil povinnost a pak jsem nepřekvapil. Postoupit přes Nifontova by byl velký úspěch, ale nepovedlo se," řekl Musil v rozhovoru pro ČTK.

Bez šance proti mistrovství světa a Evropy z roku 2009 a olympijském medailistovi z Londýna ale nebyl, když se dlouho úspěšně bránil a dokonce vedl na tresty. "Dařilo se mi v bocích, vedl jsem na šido a tušil jsem, že on bude muset něco změnit. Stejně jsem mu to však sežral. Jeho nástup byl hrozně razantní a nestihl jsem zareagovat. Hodil mě a dostal se do páky," popisoval Musil. "S takovým soupeřem prohra nemrzí, spíše mě mrzí to, že jsem ten jeho útok neubránil, i když jsem ho trochu čekal," litoval.

Zatímco proti světové čtyřce byl velkým outsiderem, výhrou nad Slovákem Milichovským splnil papírové předpoklady. "Kdybych s ním prohrál, byl bych hrozně zklamaný, ale rozhodně to není špatný judista. Podle mě je hodně podceňovaný a má na nejlepší padesátku. Jenže na Slovensku to má těžké," řekl Musil.

"On je silnější a dynamičtější, ale jeho judo se dá snadněji rozbít než to moje a to se mi dařilo. Přišlo juko, pak jsem chtěl nabrat čas v boji na zemi, on pospíchal rychle do postoje a já ucítil šanci. Nepovolil jsem a udržel jsem ho na zemi," dodal.J. Ježek byl na MS judistů devátý, J. Ječmínek vypadl ve 2. kole
26.08.2015

Jaromír Ježek vybojoval na mistrovství světa v Astaně dělené deváté místo. Při své pravděpodobné derniéře na šampionátu tak zopakoval své nejlepší umístění. V boji o čtvrtfinále ve váze do 73 kilogramů podlehl Hong Kuk-hjonovi z KLDR. Druhý český reprezentant v této kategorii Jakub Ječmínek skončil ve 2. kole, když nestačil na olympijského vítěze Mansura Isajeva z Ruska.
"Zase jen deváté místo. Nemohu to zlomit. Je to škoda, protože jsem měl dobrý los. Medaile by byla lepší," řekl Ježek. "Chtěl jsem tu udělat větší výsledek, i proto, že by to mělo být moje poslední mistrovství. Můj cíl je ale pořád postup na olympiádu do Ria."
Díky nasazení začínal až ve 2. kole, v němž si poradil s mladým Polákem Damianem Szwarnowieckým po dvou ziscích juka. Ve 3. kole udolal až v prodloužení nepříjemného Tádžika Šuchratdžoniho Farchizodu. V tomto duelu si navíc zranil nárt a hned po deseti minutách musel znovu na tatami.
Proti Hong Kuk-hjonovi začal velmi dobře a dokonce už se radoval po vydařeném chvatu, kdy měl pocit, že soupeře hodil na ippon. Rozhodčí to však nejprve ohodnotili jako wazari a vzápětí svůj verdikt opravili na juko. Půl minuty před koncem na chvíli polevil a soupeř toho ihned využil k wazari. Ježek pak už neměl čas duel zvrátit. "Zbytečně jsem vypnul. Pral jsem se hezky a pak jsem zachrápal," litoval.
Pro dvaadvacetiletého Ječmínka to byl druhý start na MS, loni v Čeljabinsku vypadl hned v 1. kole. Tentokrát svůj úvodní zápas zvládl, přestože se proti němu postavil domácí reprezentant Dastan Ykybajev, který byl před dvěma roky pátý. Kazach podporovaný publikem dvakrát rychle zaútočil a vedl, a ale Ječmínek dokázal zareagovat a hodil soupeře na ippon.
Pak už byl nad Ječmínkovy síly zkušený Isajev, který v roce 2012 triumfoval na olympiádě v Londýně. I tak si připsal do žebříčku pro boj o olympijské hry v Riu de Janeiro 112 bodů.Pavel Petřikov nestačil na mladého Mongola a na MS skončil ve 2. kole
24.08.2015

Pavel Petřikov skončil na světovém šampionátu v Astaně ve 2. kole. Ve váze do 60 kilogramů nestačil na juniorského vicemistra světa Tsogtbaatara Tsendochira z Mongolska. Do světového žebříčku a kvalifikace o olympijské hry si tak připsal 72 bodů.
"Je to víc než za finále na Světovém poháru, ale samozřejmě jsem chtěl víc, když je to akce, která je jednou za rok. Zvlášť kdoví, na kolik mistrovství světa se ještě podívám. Je to škoda skončit takhle brzo. Je to ale dobrý zápis do olympijské kvalifikace, zůstanu mezi postupujícími, ale teď to moc neřeším, spíš mě mrzí ta prohra," dodal.
V prvním kole si Petřikov jasně poradil s Kypřanem Irodotosem Kelpisem, když brzy skóroval wazari a následně si hlídal postup. "Docela dobře jsem se rozepral, což bylo rozhodující. Vyhrál jsem docela s přehledem," popisoval Petřikov.
Následně si na něj ale vyšlápl teprve devatenáctiletý Tsendochir, který na MS debutuje. Po úvodním oťukávání zatlačil Petřikova do rohu a následně ho hodil na ipon technikou ippon seoi nage. "Snažil jsem se o nějaké nástupy, ale on to měl docela pod kontrolou. Sice měl trest za pasivitu, ale pak jsem udělal chybu v rohu, kdy jsem soupeře zatlačil, abych nedostal trest za vyšlapování, a on to výborně využil," pochválil Petřikov mladého soupeře.Na Mistrovství světa 2015 je již známo rozlosování
23.08.2015

Obhájce titulu Lukáš Krpálek má v prvním kole volno, ve druhém se s velkou pravděpodobností utká s Ukrajincem Blošenkem, a dále buď s Romarenkem s SAE nebo mistrem světa 2013 Mammadovem z Ázerbajdžánu. Holanďan Grol je ve druhé části pavouka.

Pavel Petřikov má v šedesátce v prvním kole přijatelného Kelpise z Kypru, v dalším kole již půjde do tuhého a utká se buďto s Mongolcem Tsendochirem nebo ze stříbrným z letošního ME Chammartinem ze Švýcarska.

V kategorii do 73kg máme dva zástupce: Jakub Ječmínek nastoupí proti Ykybayevovi z Kazachstánu, v případě úspěchu ho čeká úřadující olympijský vítěz Isaev z Ruska. Jaromír Ježek má v prvním kole Szwarnowieckého z Polska, v jeho čtvrtce je i stříbrný z loňského šampionátu Korejec Hong.

Jaromír Musil narazí v prvním kole kategorie do 81kg na Slováka Milichovského, dalším ho v případě úspěchu čeká mistr světa z roku 2009 Rus Nifontov.

Alexandr Jurečka má v prvním kole kategorie do 90kg přijatelného Ueru z ostrova Nauru a i soupeř pro další kolo vypadá příznivě. V boji o medailové pozice ho ale čeká světová jednička Toth z Maďarska.

Michal Horák v těžké váze má v prvním kole volno, v druhěm kole narazí v klíčovém utkání pro olympijskou kvalifikační pozici na soupeře z Mexika nebo Austrálie. V boji o postup do medailových bojů ho v případě úspěchu čeká úřadující mistr Evropy Okruašvili z Gruzie.

Držíme palce!Úspěch juniorské reprezentace v Rumunsku
23.08.2015

Na posledním letošním Evropském poháru juniorů, který se konal v rumunské Devě, se výrazně prosadili naši junioři.

Adéla Szarzecová se probojovala v kategorii do 70kg až do finále, Václav Žemla vybojoval v kategorii do 55kg bronz a Renata Zachová skončila v kategorii do 48kg pátá.

GRATULUJEME!MS seniorů v Astaně - největším tahákem bude obhajoba titulu Lukáše Krpálka
21.08.2015

V české výpravě na Mistrovství světa samozřejmě nebude chybět Lukáš Krpálek, který bude obhajovat titul Mistra světa. Naše reprezentanty vyzpovídala domácí sportovní média. Jejich rozhovory přinášíme i Vám.

iDnes - Manželka jako talisman. A vítězná sestava se nemění, má jasno Krpálek
Aktualne.cz - Krpálek si jede pro medaili, Ježka čeká poslední šampionát
Česká televize - Judisté v čele s Krpálkem míří na MS, v hlavě mají body do olympijské kvalifikace
sport.cz - Krpálek myslí na obhajobu, další na Rio. V Astaně půjde o bodový nášup
iSport.cz - on line záznam z tiskové konference před MS

Mistrovství světa seniorů - Astana Kazachstán
18.08.2015

V posledním prázdninovém týdnu bude Lukáš Krpálek v Astaně obhajovat titul Mistr světa. Sestava pro MS: -60 kg Petřikov Pavel -73 kg Ježek Jaromír a Ječmínek Jakub -81 kg Musil Jaromír -90 kg Jurečka Alexandr -100 kg Krpálek Lukáš +100 kg Horák Michal Příprava je v plném proudu. Z klimatizovaných Japonských hal na vyhřátou Folimanku! Vedra v Japonsku nebyla tak strašná. Tedy byla, ale klimatizovaný hotel i hala při teplotách, které nyní panují i v domácím prostředí byly k nezaplacení. Příprava v Japonsku i Rusku nakonec proběhla skvěle a v podstatě bez zranění. Pouze Jaromír Musil si přivezl zánět v lokti, ale start na MS by neměl být ohrožen. Další a poslední společná příprava proběhne v Hranicích na Moravě spolu se všemi Top českými judisty napříč věkovými kategoriemi. Účast přislíbilo také RD Slovenska, Banská Bystrica a Slavia Bratislava, takže by závěrečný kemp měl být dostatečně kvalitní.


Hodnocení MS kadetů očima trenéra reprezentace dorostenců a dorostenek
18.08.2015

Jedno Mistrovství světa je za námi, další před námi. Přesto udělejme tečku za MS dorostu hodnocením tohoto turnaje očima trenéra reprezentace dorostenců a dorostenek:


Lukáš Krpálek v Baku stříbrný
27.06.2015

Lukáš Krpálek se v Baku získal stříbrnou medaili, když ve finále kategorie do 100 kg podlehnul Holanďanovi Grolovi, kterému se tak podařila odveta za evropské finále v roce 2013.

Krpálek začal finále lépe a byl v utkání aktivnější. V polovině zápasu se ale Grolovi podařila technika o-uči-gari, kterou získal yuko. Krpálek poté stupňoval tlak, který byl místy až drtivý a Grol byl třikrát napomínán, Lukášovi si ale nepodařilo skórovat, Holanďan tak uhájil svoje vedení a po titulu z roku 2008 přidat další evropský triumf.

Lukášovi Krpálkovi k jeho úspěchu gratulujeme.

Zítra se představí naše družstvo v týmové soutěži.


Rozhovor s Lukášem

Oznámení o konání mimořádného zasedání Shromáždění delegátů Českého svazu juda
08.06.2015

Ve smyslu usnesení řádného zasedání Shromáždění delegátů Českého svazu juda, které se konalo dne 24/1/2015 a které uložilo svolat nejpozději v průběhu roku 2016 mimořádné shromáždění delegátů s cílem úpravy stanov svolává předsednictvo Českého svazu juda mimořádné zasedání Shromáždění delegátů Českého svazu juda. Toto mimořádné zasedání Shromáždění delegátů Českého svazu juda se uskuteční v Praze dne 12/12/2015 a na programu bude mít úpravu stávajících stanov tak, aby stanovy Českého svazu juda odpovídaly nové legislativě.
Případné připomínky/návrhy ke stanovám musí být členem s rozhodovacími právy zaslány v písemné formě do 30/6/2015 na sekretariát ČSJu takto:
- současné změní příslušného bodu stanov
- navrhované znění stanov
- zdůvodnění návrhu3.8
pondělí


Teplice

15.8
sobota
Letovice - semináře Jiu-jitsu

Letovice