Český svaz Juda

Krátce

Delegace rozhodčích pro I. pololetí 2018

ke stažení zde...
Změny pravidel 2018 - platné od 27.1.2018

Ke stažení zde...
Video materiál EJU použitý na školení rozhodčích v Benešově

Odkaz najdete zde...
Nový IJF Scoreboard pro nová pravidla juda (nutno rozbalit do c:\ nikoliv na plochu)

Ke stažení zde...
Rozlosování pořadatelů dlouhodobých soutěží družstev 2018 - jaro

Přehled zde...

Partneři

  • Adidas
  • Alpine Pro
  • Steilmann
  • Finep
  • TepGastro
  • iSPORT
  • TV COM
  • Web archiv
European Judo Union International Judo Federation
YouTube - Czech judo FaceBook - Czech judo
Novinky
RSS
Kalendář
Nepřehlédněte!
17.03.2018

Na turnaj Českého poháru v Jablonci platí povinnost elektronického přihlášení závodníků.

Upozorňujeme, že pro zkvalitnění organizace turnaje je nutné toto přihlášení dodržet.

Nepřihlášení závodníci v kategorii mladšího a staršího žactva nebudou mít start povolen!

Nepřihlášení závodníci v kategorii dorostu a v juniorské kategorii budou hradit vyšší startovné.Zveme Vás na Český pohár - Grand Prix Jablonec
16.03.2018

Přesně po měsíci se o víkendu 17-18. března 2018 sjedou do Jablonce judisté z celé republiky, aby bojovali o medaile na dalším kole Českého poháru.

Turnaj Grand Prix Jablonec, se uskuteční na Městském stadiónu.

Rozpis CZE - ENG - GER - ESP - HUN

Přihlášení uzavřeno.  Seznam přihlášených zde...

Inscribe for foreign is close (end 14.3.2018 24:00 p.m.)

Stránky turnaje na www.jablonecjudocup.cz


Stránka s výsledky a videozáznamem
Tabulky mladší žáci
Tabulky mladší žákyně
Tabulka starší žáci
Tabulka starší žákyně

Zveme Vás na školení trenérů II. třídy
12.03.2018

Trenérsko metodická komise ČSJu pořádá školení trenérů II. třídy, které se uskuteční ve dvou částech:

7-10. června 2018 a 20-23. září 2018 v Teplicích


Více informací zde...

Netiskne se vám QR kód na Evidenční kartě ČSJu?
06.03.2018

Pokud se Vám na Evidenční kartě nezobrazí v levém horním rohu QR kód, otevřete daný záznam pro editaci. Poté klikněte na ikonu "diskety" a záznam uložte. Tím se QR kód vygeneruje do Evidenční karty.
Omlouváme se za chybu.Oznámení
05.03.2018

Plánované školení rozhodčích ve Žďáru nad Sázavou se NEKONÁ!

O náhradním termínu a místě Vás budeme včas informovat.

                              Za komisi rozhodčích

                              Martin SchusterDaniel Pochop zvítězil na Evropském poháru kadetů
18.02.2018

Skvělého výsledku dosáhl ve španělské Fuengirole na Eropském poháru kadetů v kategorii do 73 kg Daniel Pochop a navázal tak na loňské prvenství M. Meška na stejném turnaji. Pochop na cestě ke zlatu zvítězil pětkrát na ippon, finále rozhodl po tuhé bitvě ve třetí minutě nastavení.

 

Gratulujeme!Magazín Judo
14.02.2018

Vážení,

od tohoto měsíce bude vycházet judistický tištěný dvouměsíčník s názvem Magazín Judo. První číslo včetně speciální dvoustrany věnované nadcházejícímu březnovému turnaji European Open Prague 2018 bude distribuováno zdarma na Českém poháru v Ostravě.Nemohl jsem vypustit draka, říká bronzový Krpálek
12.02.2018

Na prestižním grandslamovém turnaji v Paříži se prosadil na stupně vítězů už počtvrté. Ke kompletní medailové sbírce přidal Lukáš Krpálek tentokrát bronz. „Necítil jsem se celý den vůbec dobře, ačkoli jsem hrozně toužil ze sebe dostat maximum, nemohl jsem vypustit toho draka, který tam vždycky bojoval.,“ vyprávěl olympijský vítěz vyřazení Korejcem Kimem.
Zbývající tři zápasy vyhrál Krpálek pokaždé až v nastaveném čase. „Bylo to hodně utrápené, šel jsem v tomhle turnaji tři prodloužení, to se mi normálně nestává,“ kroutil hlavou. „Proto jsem rád, že byl ten turnaj zakončený krásnou bronzem, je super odjíždět z grandslamu s medailí. Jsem hrozně spokojený, ale doufám, že takhle utrápený turnaj to byl poslední a že už to bude jenom lepší.“
V duelu o bronz si Krpálek poradil s vítězem loňského Grand Prix v Haagu Nizozemcem Meyerem. „Byl to extrémně náročný turnaj, necítil jsem se celý den vůbec dobře, byl jsem unavený, ospalý, nemohl jsem se nastartovat,“ pokračoval olympijský šampion, který si v pařížské hale Bercy užíval alespoň tradiční přízně publika. „Když jsem přišel na žíněnku, všichni řvali, to bylo hrozně krásné,“ rozplýval se. „Mrzí mě, že jsem nepředvedl mnohem hezčí judo, všechno to bylo utahané, vyhrával jsem na tresty, to pro diváky nebylo nejhezčí. Ale já doufám, že jim to vynahradím v příštích letech a předvedu se tady v lepším světle.“Umístění je to hezké, ale srdíčko chce víc, litoval Musil
12.02.2018

V devětadvaceti letech se dočkal významného milníku v kariéře. Judista Jaromír Musil se v Paříži pral poprvé v semifinále grandslamového turnaje. „Ten turnaj vnímám jinak psychicky, uvidíme, jestli to příště bude stejné,“ uvažoval muž, který na světové scéně nastoupil po více než roční přestávce.
Celá sezona 2017 zůstala pro Jaromíra Musila zapovězena, dvě operace kolena ho na žádnou soutěž nepustily. O to větší senzací je jeho páté místo v Paříži. „Je to hezké umístění, je to jeden z mých nejlepších výsledků, jenže bohužel, my sportovci to máme tak, že jestli nejsme mistři světa nebo nevyhráváme, tak nejsme spokojení,“ svěřil se. „Kdybych to měl vzít analyticky, tak je to umístění hezké, ale srdíčko chce víc.“
Judista Sokola Praha Vršovice se do osmifinále probil přes domácího Baptistea Pierrea, pak mu stačilo 37 vteřin na výhru nad Portugalcem Egutidzem a ve čtvrtfinále porazil také na ippon favorizovaného Gruzínce Tatalašviliho. Poslední dvě vítězství slavil na tatami velmi emotivně. „Po druhém zápase mi taky rozhodčí trochu vynadal, že jsem to přehnal,“ uznal Musil.
V semifinále byl nad síly českého judisty Korejec Lee, v duelu o bronz prohrál Musil až v posledních sekundách se světovou jedničkou Nizozemcem Frankem de Witem. „Myslím, že jsem trochu lepší v technice a on v kumikatě, jemu se podařilo prosadit jeho agresivní, skoro bych řekl až surový styl v kumikatě, to rozhodlo, takticky se líp připravil,“ hodnotil Musil své poslední vystoupení v Paříži.Skvělý úspěch v Paříži
11.02.2018

Dvakrát musel v prodlouženém utkání o bronzovou medaili hodit svého soupeře Lukáš Krpálek, aby přesvědčil rozhodčí, že si bronzovou medaili z tohoto prestižního turnaje zaslouží.
Jaromír Musil v utkání o bronz neuspěl, a obsadil tak úžasné 5. místo.
Kluci, gratulujeme!


Evropský pohár dorostu - Follonica
11.02.2018

Nejen senioři, ale i kadeti byli úspěšní v cizině. Na Evropském poháru dorostu obsadila Ester Svobodová 3. místo a Filip Ivanka 5. místo.
Gratulujeme!JUDO v České televizi
31.01.2018

IPPON – měsíčník českého juda
PÁTEK 2. února: 16:40 hodin
SOBOTA 3. února: 4:15 hodin
-----------------------------------------------------------------
Bronz Davida Klammerta uvidíme na ČT sport
Sestřih z úvodního turnaje IJF World Tour 2018 připomene senzační úspěch Davida Klammerta. Záznam nejdůležitějších okamžiků Grand Prix v Tunisu nabídne i rozhodující hod českého reprezentanta v souboji o bronz s Brazilcem Macedem. Pořad vysílá program ČT sport ve čtvrtek 1. února od 17.30 hodin.   

IJF World Tour Tunis na ČT sport:
ČTVRTEK 1. února: 17:30 hodin
ČTVRTEK 1. února: 22:55 hodin
PÁTEK 2. února: 11:10 hodin
NEDĚLE 4. února: 3:55 hodinÚspěch našich na turnaji v Reykjavíku
28.01.2018

Naši reprezentanti výrazně uspěli na mezinárodním turnaji v Reykjavíku. Zlaté medaile získali David Pulkrábek (60 kg), Václav Kovář (66 kg) a Jaromír Musil (81 kg), stříbro vybojoval Jan Macháček (90 kg), bronz břidali Jindřich turek (90 kg) a Jan Pinta (+100 kg).

GRATULUJEME! Trenér roku 2017
26.01.2018

Sledujte televizní záznam  UNIQA Trenér roku 2017, který bude v České televizi již tuto sobotu  27.1. od  12:35 do 12:45 hod


Více zde...

Síň slávy Českého olympijského výboru rozšířilo dalších sedm osobností
25.01.2018

Padesátku trenérů, kteří v minulých letech byli uvedeni do Síně slávy UPT, posílilo dalších sedm osobností, které pomohly českým sportovcům k řadě velkých úspěchů.
Na galavečeru UNIQA Trenér roku 2017 do Síně slávy v vstoupil i úspěšný judistický trenér Ludvík Wolf.
Během své sportovní kariéry se dvakrát stal mistrem republiky a členem reprezentačního týmu, zároveň
jako kaskadér ztvárnil desítky rolí na filmovém plátně (zahrál si například v pohádce Tři oříšky pro Popelku).
Od počátku 70. let se věnoval trénování, vrcholem jeho působení u reprezentace byla bronzová medaile
Vladimíra Kocmana na OH 1980 v Moskvě. Později slavil úspěchy i jako kondiční trenér řady tenisových
hvězd v čele s Petrem Kordou, Rusem Jevgenijem Kafelnikovem či australským párem Woodford,
Woodbridge.
Jeho jméno bylo u nás spojováno i s produkty firmy Noris, kde dlouhá léta pracoval v managementu. Firma Noris dlouhá léta spolupracovala s ČSJu, a významně jej podporovala.

Panu Ludvíku Wolfovi k jeho uvedení do Síně slávy ČOV gratulujeme!


Více o akci zde...

David Klammert v Tunisku bronzový
21.01.2018

Skvělý výkon v Tunisku zakončil D. Klammert v boji o bronz ukázkovým ipponem a získal svojí první medaili na turnaji Grand Prix.

Po volném losu v prvním kole hodil na ippon Brita Petgrava. Ve čtvrtfinále "převálcoval" bývalou světovou jedničku Van T Enda z Holandska. Ve vyrovnaném semifinále podlehl v poslední sekundě utkání pozdějšímu vítězovi Bozbajevovi z Kazachstánu, Davidovi chybělo malinko štěstíčka, aby zápas vyhrál, když několik sekund před koncem nedotáhl slibnou techniku nohou. V boji o bronz zvítězil nad Brazilcem Macedou.

GRATULUJEME!

 Úpravy pravidel pro mládežnické kategorie
08.01.2018

Plénum ČSJu schválilo na svém jednání dne 8.12.2017 návrh na změnu úprav pravidel pro mládežnické kategorie v rámci ČSJu s účinností od 1.1.2018.

Tento návrh bude zapracován do nových Pravidel JUDA, vydaných po semináři rozhodčích v Benešově.


Ke stažení zde...

Dotace obdržené od Ministerstva školství a tělovýchovy pro rok 2017:
29.11.2017Zprávy z komisí - Sportovně technické komise
14.11.2017

Sportovně technická komise:

- Sportovní kalendář 2018 - Výkonný výbor schválil změnu modelu pro Přebor ČR mladšího a staršího žactva a MČR juniorů a republikovou soutěž pro družstva žen, dorostenek a staršího žactva

Kontumace výsledků - STK rozhodl o kontumaci výsledků na MČR družstev dorostenek pro TSC Turnov pro neoprávněný start závodnice

Kolegium DANů:

- kolegium DANů informuje o prodloužení třídy a o proškolení zkušebních komisařů I. a II. třídy

Komise rozhodčích:

- Světová federace juda (IJF) připravuje nová pravidla juda, platná od 1.1.2018. Tato pravidla musejí být schválena na kongresu IJF, který proběhne 13-14. ledna 2018 v Mittersillu. Po tomto datu budou oficiálně přijata i jako pravidla pro ČSJu.

- Pravidla juda pro žákovské kategorie budou navazovat na výše uvedené změny 

 


Sportovně technické komise
Kolegium DANů
Informace o připravovaných změnách v pravidlech (nazávazné)

Webový rozcestník - "Kam na judo?"
09.09.2017

Vážení přátelé juda!

Český svaz juda upozorňuje na webový rozcestník "Kam na  judo", který umožňuje najít zájemcům o náš sport klub v okolí svého bydliště.

Prosíme Vás o prezentaci webové stránky www.kamnajudo.cz

Děkujeme!


Webový rozcestník zde...

UPOZORNĚNÍ!
04.05.2017

Dovoluji si upozornit na poměrně časté nedodržování Soutěžního řádu nejen ze strany trenérů, ale i ze strany rozhodčích a sportovních ředitelů soutěží.
Jedná se o tolerování startů v kategorii mláďat (dívky a chlapci U9 a U11) bez roční sportovní přípravy.

Tyto věkové kategorie mohou startovat na soutěžích juda (definice soutěže je stanovena Soutěžním řádem) po roční přípravě. Roční přípravu vyjadřuje datum zavedení závodníka do Centrální evidence. Kontrola se provádí při vážení a kontrole dokladů startujících závodníků. Zpravidla jí provádějí rozhodčí, delegovaní na turnaj.
V případě, že rozhodčí nebo sportovní ředitel turnaje toleruje start závodníkům, kteří toto pravidlo nesplňují, porušují stávající směrnice a řády, za což mohou být disciplinárně potrestáni.

Druhou rovinou tohoto problému je právní odpovědnost, kterou v případě např. vážného zranění závodníka, nesplňujícího stanovenou podmínku roční přípravy, nese hlavní rozhodčí, odpovědný za práci rozhodčích při registraci, případně sportovní ředitel turnaje.

Podmínku roční přípravy v kategorii mláďat nelze chápat jako omezování účasti mláďat na soutěžích juda. Byla stanovena s ohledem na ochranu zdraví nejmladších závodníků.
Žádám trenéry, rodiče, rozhodčí a další činovníky podílející se na organizaci turnajů, aby toto ustanovení dodržovali!

                                             Roman Kalous
                                      Sportovní ředitel ČSJu  TMK nabízí:
08.02.2016

Do kolekce instruktážních materiálů ze seminářů, pořádaných Českým svazem juda přibylo DVD ze semináře korejského mistra Jeon Ki-young,

který se konal v prosinci loňského roku v Praze.

DVD si můžete objednat emailem na adrese josef.brozjudo@seznam.cz