Český svaz Juda

Krátce

Rozlosování pořadatelů dlouhodobých soutěží družstev 2015 - podzim

Více informací zde...
TMK ČSJu - otevření ročníku 2015/2016 trenérské školy

Více informací zde...
Trenérsko-metodická komise nabízí klubům semináře zaměřené na nácviky technik

Více zde...

Partneři

  • iSPORT
  • 2015 - VH
  • Finep
  • TepGastro
  • TV COM
  • Web archiv
  • Gargano
European Judo Union International Judo Federation
YouTube - Czech judo FaceBook - Czech judo
Novinky
RSS
Kalendář
Pozvánka na výcvikový širší reprezentace U21 - Olomouc
01.07.2015

Místo konání:            Tererovo náměstí 4. Olomouc.

Sraz účastníků:    středa  1. 7.  do 16:00 v místě konání.

Ukončení:    středa 8. 7. dopoledním tréninkem.
   
Náklady:    jednotlivá střediska a oddíly řeší individuálně, cena 450kč\den.

Ubytování:    zajištěno ubytovna Zora.

Stravování:    plná penze, zakončena obědem.

Trenéři:    Dubský David doubekd@seznam.cz, Jiří Štěpán +420731129844, jiri.stepan@upol.cz, Jaroslav Švec tel. +420608833350, svicko1@seznam.cz

S sebou:    kimono, věci na kondiční přípravu, boty na běh!

Nominace:    na základě návrhu nominace na EPJ Praha.

Účel akce:    příprava širší reprezentace na EPJ Praha.


Jiří Štěpán - asistent trenéra RDJV soutěži družstev skončili naši na 7. místě
28.06.2015

Poslední den Evropských her byly na pořadu soutěže družstev. V prvním kole se naši reprezentanti v sestavě Petřikov (66kg), Ječmínek (73kg), Musil (81kg), Jurečka (90kg) a Horák (+100kg) utkali se Španělskem, které po velmi dobrých výkonech a vítězstvích Petřikova, Ječmínka, Musila a Horáka porazili poměrem 4:1. Ve čtvrtfinále ale naši nestačili na obhájce titulu z Gruzie, kterým podlehli 0:5. V opravách pak náš tým podlehl německému výběru poměrem 1:4, když jediný bod vybojoval Jakub Ječmínek, a skončil tak na celkovém 7. místě.Soutěž družstev je rozlosována
27.06.2015

Soutěž družstev na Evropských hrách v Baku rozlosoval místopředseda EJU Michal Vachun. V soutěži družstev startuje celkem 10 týmů. Naši se v prvním kole utkají se Španělskem, v případě výhry na nás čeká obhájce evropského titulu tým Gruzie.Lukáš Krpálek v Baku stříbrný
27.06.2015

Lukáš Krpálek se v Baku získal stříbrnou medaili, když ve finále kategorie do 100 kg podlehnul Holanďanovi Grolovi, kterému se tak podařila odveta za evropské finále v roce 2013.

Krpálek začal finále lépe a byl v utkání aktivnější. V polovině zápasu se ale Grolovi podařila technika o-uči-gari, kterou získal yuko. Krpálek poté stupňoval tlak, který byl místy až drtivý a Grol byl třikrát napomínán, Lukášovi si ale nepodařilo skórovat, Holanďan tak uhájil svoje vedení a po titulu z roku 2008 přidat další evropský triumf.

Lukášovi Krpálkovi k jeho úspěchu gratulujeme.

Zítra se představí naše družstvo v týmové soutěži.


Rozhovor s Lukášem

Lukáš Krpálek je potřetí za sebou ve finále Mistrovství Evropy.
27.06.2015

Lukáš Krpálek je ve finále Mistrovství Evropy a utká s Holanďanem Grolem v repríze finále 2013.

Vzhledem k tomu, že je Krpálek světovou jedničkou, byl nejvýše nasazený a měl v prvním kole volný los.
Ve druhém kole Krpálek porazil nádhernou nevídanou kombinací domácího bývalého mistra světa Mammadova. Prvotní útok technikou uči-mata ukončil skvělou změnou směru do sumi-otoši, kterým zápas před limitem ukončil.
Ve čtvrtfinále se utkal s Belgičanem Nikiforovem, kterého porazil rozdílem jednoho trestu. Nicméně o vítězi nebylo pochyb po dobu celého zápasu a Krpálek měl po celou dobu utkání zcela pod kontrolou.
V semifinále se utkal s Francouze Maretem. Krpálek během utkání stupňoval tempo, Maret byl napomínán a nakonec ukončil utkání držením.
Finálový blok začíná v 16:00 našeho času.

Dalším našim zástupcům se bohužel dnes v Baku nedařilo.
Alexandr Jurečka byl v úvodu začátku utkání sice aktivnější proti Nhabalimu z Ukrajiny, který byl třikrát napomínán. Bohužel Ukrajinec využil útoku Jurečky, kontrem získal waza-ari a Jurečku z dalších bojů vyřadil.
David Klammert v utkání se zkušeným Gerasimenken (Srbsko) neuhlídal v samotném závěru utkání soupeřovu seoi-nage, kterou Gerasimenko 11 sekund před koncem utkání ukončil.
Michal Horák v úvodním kole rovněž neuhlídal seoi-nage Sassona z Izraele, který za tuto techniku získal rozhodující yuko a Horáka tak ze soutěže vyřadil.Jaromír Ježek byl vyřazen ve 3. kole
26.06.2015

Jaromír Ježek byl po velice dobrých  výkonech v prvních dvou zápasech bohužel ve 3. kole vyřazen. V prvním utkání hodil na waza-ari a následně udržel německou jedničku Voelka. Ve druhém nádherně upáčil snad největšího favorita her, domácí světovou jedničku Orujova. Bohužel ve 3. kole neudržel vedení proti Gušičovi z Černé Hory a nezasáhl tak do medailových bojů. V téže kategorii prohrál svůj první zápas Jakub Ječmínek s Francouzem Dupratem, kterému podlehnul před limitem, a stejně dopadla Alena Eiglová, která prohrála se Španělkou Bernabeu.

Jaromír Musil v kategorii do 81 kg zvítězil v prvním kole proti Jermanovi za Slovinska, ve druhém ale prohrál před časovým limitem s Maďarem Csoknyaiem.

Zítra nastupuje naše největší naděje L. Krpálek. Společně s ním se představí D. Klammert a A. Jurečka v kategorii do 90 kg, a M. Horák v těžké váze.Pavel Petřikov byl v Baku vyřazen ve 2. kole
25.06.2015

Pavel Petřikov měl na Evropských hrách v Baku mimořádně těžký los. V prvním kole s přehledem porazil Portugalce Carvalha, který byl třikrát napomínán. Ve druhém kole ho ale čekal více-mistr světa a pozdější vítěz her Rus Mudranov. Petřikov předvedl sympatický výkon, bohužel dostal dva sporné tresty a nezbylo mu nic jiného nežli riskovat. Mudranov riskantní útoky kontroval a nakonec utkání ukončil před časovým limitem.

Zítra nastoupí v kategorii do 73 kg Jaromír Ježek a Jakub Ječmínek, v kategorii do 81 kg Jaromír Musil a v kategorii do 70 kg Alena Eiglová.EH 2015 - ROZLOSOVÁNO!
24.06.2015

Na Evropských hrách v Baku je již známé rozlosování soutěží.

Pavel Petřikov (60kg) se v prvním kole střetne s Carvalhem z Portugalska, v dalším kole ho čeká finalista loňského mistrovství světa Rus Mudranov.  Jaromír Ježek (73kg) se na úvod utká s Němcem Voelkem, v případě úspěchu pak s nasazenou jedničkou domácím Orujovem. Ježek v minulosti již oba borce porazil. Jakub Ječmínek (73kg) má v prvním kole volno a čeká na lepšího ze souboje Duprat (Francie) a Šavdatuašvil (Gruzie, olympijský vítěz 2012). Jaromír Musil (81kg) se v prvním kole střetne se Slovincem Jermanem, v případě úspěchu bude dále bojovat s Csoknayem z Maďarska. Alexandr Jurečka (90kg) má na úvod Nhabaliho (Ukrajina), David Klammert ve stejné kategorii Gerasimenka ze Srbska. Michal Horák (+100kg) se utká se Sassonem z Izraele a dále případně s Nateou z Rumunska. Alena Eiglová (70kg) má za soupeřku v prvním kole Bernabeu ze Španělska, další soupeřkou by pravděpodobně byla Bolder z Izraele.

Největší pozornost našich fanoušků bude upřena na Lukáše Krpálka. Jeho los je podobný rozlosování Masters z minulého měsíce. V prvním kole má volno, v dalším ho s největší pravděpodobností čeká domácí Mammadov, kterého Lukáš v Maroku porazil. Podle papírových předpokladů by se dále střetnul s Nikiforovem z Belgie, kterého rovněž na Masters porazil, a dále ...

DRŽÍME VŠEM NAŠIM REPREZENTANTŮM PALCE!


Kompletní los:

Evropské hry v Baku
24.06.2015

Ve čtvrtek 25/6 začínají na Evropských hrách v Baku soutěže judistů. Vítězové získají titul Mistra Evropy pro rok 2015 a tak je právem pozornost upřena na obhájce titulu Lukáše Krpálka, jehož cílem je zisk titulu potřetí v řadě. Zároveň se ale jedná i o kvalifikační soutěž na Olympijské hry a úspěch na Evropských hrách výrazně přiblíží účast v Riu kterémukoli z našich reprezentantů. 

 Na Evropských hrách reprezentují Českou republiku: Pavel Petřikov (60kg), Jaromír Ježek (73kg), Jakub Ječmínek (73kg), Jaromír Musil (81kg), Alexandr Jurečka (90kg), David Klammert (90kg), Lukáš Krpálek (100kg), Michal Horák (+100kg) a Alena Eiglová (70kg).

Ve čtvrtek se jako první představí P. Petřikov, soutěže 73kg, 81 kg a 70 kg jsou na programu v pátek a v sobotu nastoupí k obhajobě L. Krpálek spolu s A. Jurečkou, D. Klammertem a M. Horákem.

V neděli bude náš tým bojovat v soutěži družstev.Oznámení o konání mimořádného zasedání Shromáždění delegátů Českého svazu juda
08.06.2015

Ve smyslu usnesení řádného zasedání Shromáždění delegátů Českého svazu juda, které se konalo dne 24/1/2015 a které uložilo svolat nejpozději v průběhu roku 2016 mimořádné shromáždění delegátů s cílem úpravy stanov svolává předsednictvo Českého svazu juda mimořádné zasedání Shromáždění delegátů Českého svazu juda. Toto mimořádné zasedání Shromáždění delegátů Českého svazu juda se uskuteční v Praze dne 12/12/2015 a na programu bude mít úpravu stávajících stanov tak, aby stanovy Českého svazu juda odpovídaly nové legislativě.
Případné připomínky/návrhy ke stanovám musí být členem s rozhodovacími právy zaslány v písemné formě do 30/6/2015 na sekretariát ČSJu takto:
- současné změní příslušného bodu stanov
- navrhované znění stanov
- zdůvodnění návrhu