RSS
Kalendář
Světová Univerziáda
21.08.2017

Na judistických soutěžích světové Univerziády, které probíhají v těchto dnech v Taipei, se představí celkem 6 našich reprezentantů.

Nejlépe si zatím vedl Ivan Petr (81kg), který po 4 výhrách a 2 prohrách obsadil celkem 5 místo.

Jiří Petr (90 kg) obsadil celkové 9. místo.

Tomáš Knápek (100kg) nezvládnul svůj úvodní souboj, bude mít ale příležitost k opravě v kategorii bez rozdílu vah.

Na Jana Zavadila (66kg), Václava Černého (73kg) a Jelizavetu Gerasimenko (52kg) soutěže ještě čekají.

výsledky

Mistrovství světa dorostu
10.08.2017

Na světovém šampionátu dorostenců, který se koná v Santiago de Chile, se v kategorii do 57kg nepodařila Renatě Zachové odveta za prohru v semifinále EYOF proti Srbce Perišič. Renata podlehla na waza-ari a byla z dalších bojů vyřazena.

Rozlosování

Doporučení pro zkušební komisaře
06.08.2017

Výkonný výbor ČSJu konstatoval, že ustanovení Zkušebního řádu o půlených páscích není zcela jednoznačné. Vzhledem k úkolu předsedy Kolegia danů J. Veleho ohledně přípravy návrhu úprav zkušebního řádu ale nebude Výkonný výbor ČSJu v tomto okamžiku projednávat žádné případné změny nebo úpravy zkušebního řádu.
Výkonný výbor ČSJu ale do okamžiku projednání návrhu úprav zkušebního řádu vydává toto doporučení:
Žáci do 10 let by měli vykonávat zkoušky vždy na půlený pásek.
Zkouška žáka ve věku od 10 do 14 let by měla záležet na úvaze zkušebního komisaře. Ten by měl posoudit, jestli bude zkouška na půlený anebo rovnou na celý pásek.
Zkouška od 14 let by měla být vždy na celý pásek.

Ohlédnutí za Evropským pohárem juniorů v Praze
27.07.2017

EYOF - olympijské hry mládeže - Györ
27.07.2017

Ve čtvrtek obsadili po pěkném výkonu 5. místa Mikuláš Meško (-73 kg) a Renáta Zachová (-57 kg)

26.07.2017

Jan Svoboda na olympiádě EYOF v boji o bronz nasadil pohotově škrcení a je z toho krásné 3. místo

Alice Matějčková vybojovala v Praze další bronz
23.07.2017

Třetí bronzovou medaili pro Českou republiku z juniorského Evropského poháru v Praze vybojovala v kategorii do 78kg Alice Matějčková.

Další bronz z Minsku
23.07.2017

Další bronzovou medaili vybojoval v Minsku na turnaji European Open v kategorii do 90kg David Klammert.
Vyrovnal své maximum z dospělé kategorie, když nejprve porazil Rusy Rosljakova a Džilandzeho na wazari a poté Maďara Krizsana na ipon už po 37 vteřinách. Až v semifinále nestačil na Izraelce Kochmana. V boji o bronz ale udolal na wazari  Mehdijeva z Ázerbájdžánu

Úspěch Jaromíra Ježka v Minsku
22.07.2017

Na turnaji European Open v běloruském Minsku vybojoval bronzovou medaili v kategorii do 73 kg Jaromír Ježek..
Nejprve porazil Rusa Tursunova na wazari, následně dvakrát bodoval proti Melonimu z Itálie. Ve čtvrtfinále nestačil na Arména Karapetjana, ale v opravách nejprve zdolal na ipon v prodloužení Rumuna Cerceu a v duelu o bronz dalšího Arména  Ghazarjana.

2x bronz z Prahy
22.07.2017

Dvě bronzové medaile získali čeští junioři na Junior European Cup v Praze.
V jedné váhové kategorii do 60 kg: Tomáš Binhak a David Vopat.

Rozlosování dlouhodobých soutěží - podzim 2017
03.07.2017

Rozlosování pořadatelů dlouhodobých soutěží a nasazení Play Off proběhne v přímém přenosu v pondělí 3.7.2017 od 17:00 hodin.

Vylosovaní pořadatelé

FTVS otevírá další ročník trenérské školy I. třídy
13.06.2017

Fakulta tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze  připravuje ve školním roce 2017/2018 další běh Trenérské školy pro trenéry různých sportovních svazů a občanských sdružení.
Jedná se o nejvyšší trenérské vzdělání v daném sportovním odvětví.
Na závěr úspěšného studia získá frekventant osvědčení ve čtyřech jazykových mutacích vč. vysvědčení, jehož platnost lze uplatnit i v zahraničí.
Tyto dokumenty vytvářejí podklad pro vydání trenérského průkazu nejvyššího trenérského vzdělání a současně splňují základní podmínku pro vydání živnostenského listu.

Více informací zde...

UPOZORNĚNÍ!
04.05.2017

Dovoluji si upozornit na poměrně časté nedodržování Soutěžního řádu nejen ze strany trenérů, ale i ze strany rozhodčích a sportovních ředitelů soutěží.
Jedná se o tolerování startů v kategorii mláďat (dívky a chlapci U9 a U11) bez roční sportovní přípravy.

Tyto věkové kategorie mohou startovat na soutěžích juda (definice soutěže je stanovena Soutěžním řádem) po roční přípravě. Roční přípravu vyjadřuje datum zavedení závodníka do Centrální evidence. Kontrola se provádí při vážení a kontrole dokladů startujících závodníků. Zpravidla jí provádějí rozhodčí, delegovaní na turnaj.
V případě, že rozhodčí nebo sportovní ředitel turnaje toleruje start závodníkům, kteří toto pravidlo nesplňují, porušují stávající směrnice a řády, za což mohou být disciplinárně potrestáni.

Druhou rovinou tohoto problému je právní odpovědnost, kterou v případě např. vážného zranění závodníka, nesplňujícího stanovenou podmínku roční přípravy, nese hlavní rozhodčí, odpovědný za práci rozhodčích při registraci, případně sportovní ředitel turnaje.

Podmínku roční přípravy v kategorii mláďat nelze chápat jako omezování účasti mláďat na soutěžích juda. Byla stanovena s ohledem na ochranu zdraví nejmladších závodníků.
Žádám trenéry, rodiče, rozhodčí a další činovníky podílející se na organizaci turnajů, aby toto ustanovení dodržovali!