RSS
Kalendář
Sledujte živě Evropský pohár dorostu v Teplicích
21.04.2018

V Teplicích startuje na Evropském poháru celkem 49 českých dorostenek a dorostenců.

10.04.2018

Markéta Paulusová navázala v italském Lignanu na svůj portugalský úspěch a přidala do své sbírky další cenný kov. V kategorii +78kg vybojovala po velmi dobrém výkonu bronz.

Pavel Švec (-81kg) skončil na turnaji pátý.

GRATULUJEME!

Medaile z Evropského poháru dorostu v Berlíně
09.04.2018

Prestižního turnaje kadetů v Berlíně se zúčastnilo celkem 7 českých kadetů. Nejlepšího umístění dosáhnul Martin Bezděk (-81 kg), který sice v prvním kole prohrál, ale v opravách nezaváhal, a obsadil tak 3. místo. Dalšími pěknými výsledky je 5. místo Ester Svobodové a 9. místo Anny Třinácté. GRATULUJEME!

Live Results

Vychází nové číslo Judomagazínu
07.04.2018

Nové číslo Judomagazínu bude distribuováno během ČP družstev v Turnově, MČR juniorů v Hranicích a Evropského poháru v Teplicích.

03.04.2018

Fakulta tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy připravuje v akademickém roce 2018/2019 další běh Trenérské školy i pro trenéry juda.

Jedná se o nejvyšší trenérské vzdělání v daném sportovním odvětví. Na závěr úspěšného studia získá frekventant osvědčení ve čtyřech jazykových mutacích, jež lze uplatnit i v zahraničí.

Více informací zde...

Úspěch našich na turnaji v dorostenek na Evropském poháru
01.04.2018

Na Evropském poháru v ruské tule získaly Anna Třináctá a Julie Zárybnická bronzové medaile v kategorii do 57kg. Karolína Kubíčková a Eva Přichystalová přidaly 5. místa.

Gratulujeme!

Kandidatura na ME 2020 v Praze
22.03.2018

První krok v kandidatuře o pořadatele Mistrovství Evropy v roce 2020 byl úspěšný.

Vláda schválila finanční garanci na tento turnaj, který by se měl konat v Praze.

Konečné rozhodnutí musí učinit Evropská unie juda na ME 2018 v Izraeli.

David Klammert skončil na turnaji Grand Slam páty
18.03.2018

David Klammert vybojoval v ruském Jekatěrinburgu na turnaji Grand Slam cenné 5. místo. David, který byl nasazený, vyhrál sskupinu, medaile mu ale nakonec bohužel unikla. Na světovém žebříčku si David polepší.

J. Petr a J. Musil byli vyřazeni ve 2. kole, I. Petr nezvládnul své úvodní utkání.

Markéta Paulusová zvítězila na juniorském Evropském poháru v Portugalsku
18.03.2018

Markéta Paulusová zahájila skvěle svoji poslední juniorskou sozónu a v portugalské Coimbře získala další prvenství na Evropském juniorském poháru. Ve finále, do kterého prošla suveréně, zvítězila v dramatickém souboji ve druhé minutě nastavení.

Věra Zemanová a Tomáš Binhak skončili na turnaji na 7. místě.

Zveme Vás na školení trenérů II. třídy
12.03.2018

Trenérsko metodická komise ČSJu pořádá školení trenérů II. třídy, které se uskuteční ve dvou částech:

7-10. června 2018 a 20-23. září 2018 v Teplicích

Netiskne se vám QR kód na Evidenční kartě ČSJu?
06.03.2018

Pokud se Vám na Evidenční kartě nezobrazí v levém horním rohu QR kód, otevřete daný záznam pro editaci. Poté klikněte na ikonu "diskety" a záznam uložte. Tím se QR kód vygeneruje do Evidenční karty.
Omlouváme se za chybu.

Oznámení
05.03.2018

Plánované školení rozhodčích ve Žďáru nad Sázavou se NEKONÁ!

O náhradním termínu a místě Vás budeme včas informovat.

Za komisi rozhodčích

Martin Schuster

Magazín Judo
14.02.2018

Vážení,

od tohoto měsíce bude vycházet judistický tištěný dvouměsíčník s názvem Magazín Judo. První číslo včetně speciální dvoustrany věnované nadcházejícímu březnovému turnaji European Open Prague 2018 bude distribuováno zdarma na Českém poháru v Ostravě.

Úpravy pravidel pro mládežnické kategorie
08.01.2018

Plénum ČSJu schválilo na svém jednání dne 8.12.2017 návrh na změnu úprav pravidel pro mládežnické kategorie v rámci ČSJu s účinností od 1.1.2018.

Tento návrh bude zapracován do nových Pravidel JUDA, vydaných po semináři rozhodčích v Benešově.

Dotace obdržené od Ministerstva školství a tělovýchovy pro rok 2017:
29.11.2017

Zprávy z komisí - Sportovně technické komise
14.11.2017

Sportovně technická komise:

- Sportovní kalendář 2018 - Výkonný výbor schválil změnu modelu pro Přebor ČR mladšího a staršího žactva a MČR juniorů a republikovou soutěž pro družstva žen, dorostenek a staršího žactva

Kontumace výsledků - STK rozhodl o kontumaci výsledků na MČR družstev dorostenek pro TSC Turnov pro neoprávněný start závodnice

Kolegium DANů:

- kolegium DANů informuje o prodloužení třídy a o proškolení zkušebních komisařů I. a II. třídy

Komise rozhodčích:

- Světová federace juda (IJF) připravuje nová pravidla juda, platná od 1.1.2018. Tato pravidla musejí být schválena na kongresu IJF, který proběhne 13-14. ledna 2018 v Mittersillu. Po tomto datu budou oficiálně přijata i jako pravidla pro ČSJu.

- Pravidla juda pro žákovské kategorie budou navazovat na výše uvedené změny

Sportovně technické komise
Kolegium DANů
Informace o připravovaných změnách v pravidlech (nazávazné)

Webový rozcestník - "Kam na judo?"
09.09.2017

Vážení přátelé juda!

Český svaz juda upozorňuje na webový rozcestník "Kam na  judo", který umožňuje najít zájemcům o náš sport klub v okolí svého bydliště.

Děkujeme!

Webový rozcestník zde...

UPOZORNĚNÍ!
04.05.2017

Dovoluji si upozornit na poměrně časté nedodržování Soutěžního řádu nejen ze strany trenérů, ale i ze strany rozhodčích a sportovních ředitelů soutěží.
Jedná se o tolerování startů v kategorii mláďat (dívky a chlapci U9 a U11) bez roční sportovní přípravy.

Tyto věkové kategorie mohou startovat na soutěžích juda (definice soutěže je stanovena Soutěžním řádem) po roční přípravě. Roční přípravu vyjadřuje datum zavedení závodníka do Centrální evidence. Kontrola se provádí při vážení a kontrole dokladů startujících závodníků. Zpravidla jí provádějí rozhodčí, delegovaní na turnaj.
V případě, že rozhodčí nebo sportovní ředitel turnaje toleruje start závodníkům, kteří toto pravidlo nesplňují, porušují stávající směrnice a řády, za což mohou být disciplinárně potrestáni.

Druhou rovinou tohoto problému je právní odpovědnost, kterou v případě např. vážného zranění závodníka, nesplňujícího stanovenou podmínku roční přípravy, nese hlavní rozhodčí, odpovědný za práci rozhodčích při registraci, případně sportovní ředitel turnaje.

Podmínku roční přípravy v kategorii mláďat nelze chápat jako omezování účasti mláďat na soutěžích juda. Byla stanovena s ohledem na ochranu zdraví nejmladších závodníků.
Žádám trenéry, rodiče, rozhodčí a další činovníky podílející se na organizaci turnajů, aby toto ustanovení dodržovali!

Roman Kalous
                                      Sportovní ředitel ČSJu

TMK nabízí:
08.02.2016

Do kolekce instruktážních materiálů ze seminářů, pořádaných Českým svazem juda přibylo DVD ze semináře korejského mistra Jeon Ki-young,

který se konal v prosinci loňského roku v Praze.