Český svaz Juda

Krátce

Pozvánka na Mimořádné zasedání Shromáždění delegátů Českého svazu juda 2015

Dokumenty a informace zde...
Formulář žádosti pro zájemce o pořadatelství mistrovských soutěží 2016

Formulář ke stažení zde...
Sportovní kalendář 2016 - v5 k 4.11.2015

PDF
XLS
PČR mladšího žactva - startovní listina

ke stažení ve formátu PDF
Finálové kolo FPD Interligy 2015 proběhne 12.12.2015 v Katovicích

Stránky turnaje

Partneři

  • iSPORT
  • 2015 - VH
  • KINE-MAX Sport
  • Finep
  • TepGastro
  • TV COM
  • Web archiv
European Judo Union International Judo Federation
YouTube - Czech judo FaceBook - Czech judo
Novinky
RSS
Kalendář
Finále Dorostenecké ligy 2015
23.11.2015

V neděli probehlo poslední kolo Dorostenecké ligy, ve kterém se bojovalo o to, kdo bude bojovat v lednové kvalifikaci o postup do Dorostenecké ligy 2016, ale především o titul Mistr České republiky družstev dorostenců 2015. Konečné pořadí DL 2015: 1. SKKP Brno - Mistr ČR 2015 2. 1.JC Baník Ostrava 3. Sokol Žižkov II 4. SJ Litoměřice 5. JC Železo Hranice 6. VTŽ Chomutov 7. Tatran Prachatice 8. Judoclub Jablonec 9. Sokol Hradec Králové 10. SKP Judo Nový Bydžov 11. Judo Teplice 12. Judoclub Plzeň


Přebor České republiky mladšího žactva - Ostrava
19.11.2015

Do Ostravy se v sobotu sjeli mladší žákyně a žáci, kteří si v kvalifikačních turnajích a v krajských přeborech nasbírali dostatek bodů pro postup na tuto vrcholnou soutěž.

Videozáznam a fotogalerii najdete v odkazu níže.


Stránka s výsledky a videopřenosem

Zavarovalnica Maribor Koroška Open 2015 - Slovenija, Slovenj Gradec
19.11.2015

Výběr ČR do 15ti let startoval 15.11.2015 ve Slovinsku na MT U16 Koroška Open. Na šesti tatami se ve dvoudenním programu představilo 875 závodníků a závodnic z 28 zemí (102 klubů). Na startu nechyběli silné výpravy z HUN, RUS, KAZ, AZE, UKR, NED. Zpestřením byla účast týmu z Japonska a Egypta. Naši mladí závodníci se sice na medailová umístění nedostali, nicméně v tak silné konkurenci rozhodně nepropadli. Následný tréninkový kemp byl zaměřen na randori.

Stránka s výsledky

Navázání spolupráce ČSJu se společností KineMAX Sport and Medical Products
19.11.2015

Dovolujeme si Vám oznámit navázání spolupráce Českého svazu juda se společností KineMAX Sport and Medical Products.

KINE-MAX Sport and Medical Products je česká firma zabývající se výrobou, vývojem a distribucí tejpovacích pásek, pomůcek pro rehabilitaci, sport a regeneraci. Firma byla založena v roce 2010 s myšlenkou přivést produkty nejvyšší kvality za přijatelné ceny. Spolupracuje s  významnými sportovci a kluby jako je např. Eva Samková vítězka OH Soči, Martin Fuksa – mistr světa v rychlostní kanoistice, Ester Ledecká – vítězka světového poháru v SNB, z klubů např. Basketbal Nymburk, HC Vítkovice Steel.

Produkty KineMAX splňují požadavky těch nejnáročnějších aplikací, pracuje s nimi např. i CPM – centrum pohybové medicíny Profesora Koláře nebo Rehabilitační Ústav Kladruby. Všechny produkty jsou vyvíjeny a testovány s vrcholovými sportovci. KineMAX používá výhradně hypoalergenní složky a materiály prvotřídní kvality, je velice oblíbený mezi širokou veřejností, sportovci a fyzioterapeuty. Více na www.kine-max.cz

Pokud by jste měli zájem o produkty můžete se obrátit přímo na firmu KineMAX info@kine-max.cz nebo www.kine-max.cz ,

Pro členy ČSJu je zajištěna 20% sleva!


Stránky partnera

Mistrovství České republiky KATA 2015
18.11.2015

Soutěže Kata začínají oslovovat mnoho judistů nejen v okolních zemích, ale i u nás. Minulý víkend uspořádal Sokol Praha Vršovice Mistrovství ČR Kata.

Stránka s výsledky a fotogalerií

Mistrovství České republiky veteránů 2015
18.11.2015

V pražských Vršovicí se tradičně konal turnaj veteránů, ve kterém se bojovalo v jednotlivých kategiriích o titul Mistr ČR pro rok 2015. Celkem se tohotu turnaje zůčastnilo 141 judistů a judistek z osmi států.

Stránka s výsledky a fotogalerií

David Klammert se stal Mistrem Evropy do 23 let
15.11.2015

David Klammert se dnes stal v Bratislavě po P. Petřikovovi a L. Krpálkovi historicky třetím českým Mistrem Evropy do 23 let. Po vítězstvích nad Štanclem (Slovensko), Kurbjeweitem (Německo), Kotsoievem (Ázerbajdžán) a Szczepaniakem (Polsko) se ve finále šampionátu v kategorii do 90 kg sřetnul s Holanďanem Harderem, kterého porazil nádherně provedenou technikou soto-maki-komi.

"Je to můj dosud největší sportovní úspěch", řekl Klammert. "Cítil jsem, že mám dnes formu, kterou jsem chtěl prodat. Ve finále jsem dobře načasoval chvat a Holanďana jsem tak překvapil. Rád bych se ještě pokusil o olympiádu, i když to bude velice těžké, v dalším cyklu ale Olympijským hrám podřídím všechno", dodal šťastný Klammert.

Gratulujeme!Jiří Petr 7. na ME do 23 let
14.11.2015

Jiří Petr skončil po sympatickém výkonu celkově 7. na Mistrovství Evropy do 23 let. Petr na šampionátu v kategorii do 81 kg dvakrát zvítězil, v závěrečných bojích ale dvakrát prohrál a do medalilových bojů nezasáhl.

Jakub Ječmínek (73 kg) byl ve druhém kole vyřazen pozdějším vítězem Zinggen z Německa, David Pulkrábek (60 kg) ani Elizaveta Gerasimenko (48kg) bohužel nezvládli své úvodní zápasy.

Zítra se představí v kategorii do 90 kg David Klammert.

 Pavel Petřikov zvítězil v Austrálii
13.11.2015

Pavel Petřikov zvítězil na turnaji Continental Open, který se konal v australském Wollongongu. Turnaj je součástí olympijské kvalifikace a Petřikov si tak připsal velice cenných 100 bodů, které by mu měly výrazně pomoci na cestě do Ria.
Petřikov na turnaji zvítězil čtyřikrát, z toho pouze první soupeř Rowe (Velká Británie) mu vydržel vzdorovat celé utkání. Zbytek zápasů, včetně finálového souboje proti Pessoovi z Kanady, ukončil Petřikov před časovým limitem.

Gratulujeme!TOP JUDISTA ROKU 2015
09.11.2015

Krpálek je posedmé za sebou nejlepším českým judistou Praha 8. listopadu (ČTK) - Lukáš Krpálek se posedmé za sebou stal vítězem české ankety Judista roku. Dvojnásobný mistr Evropy a mistr světa sice v roce 2015 nevyhrál ani jeden turnaj, přesto se udržel na postu světové jedničky v žebříčku kategorie do 100 kilogramů. Vyhlášení proběhlo dnes v rámci finále české extraligy judistů Judo Show Cup v Praze na Folimance. Krpálek vládne českým judistům od roku 2008, kdy se začal naplno prosazovat v kategorii dospělých. Před ním získal někdo jiný naposledy cenu v roce 2007 a to Jaromír Ježek, který letos skončil druhý. Třetí místo obsadil Michal Horák a čtvrté tragicky zesnulý Alexandr Jurečka. Loni druhý Pavel Petřikov tentokráte obsadil až páté místo a mezi šestici nejlepších se vešla i talentovaná Markéta Paulusová, která loni získala cenu pro nejlepší kadetku. Čtyřiadvacetiletý Krpálek se v roce 2015 vracel po dlouhé pauze zaviněné zraněním. I když na zlaté medaile nedosáhl a neobhájil tituly mistra Evropy a světa, tak na ME získal stříbro a medaile bral i na prestižních grandslamech v Paříži a Abú Zabí či na Masters v Rabatu. Na mistrovství světa v Astaně se pak protrápil k pátému místu. Druhý rok po sobě tak zakončí na prvním místě světového žebříčku.


Oznámení o konání mimořádného zasedání Shromáždění delegátů Českého svazu juda
09.11.2015

Vážení sportovní přátelé, v souladu se Stanovami Českého svazu juda a s usnesením řádného Shromáždění delegátů svolává Výkonný výbor Českého svazu juda na 12. prosince 2015 mimořádné Shromáždění delegátů Českého svazu juda, na které Vás srdečně zve.


Seminář s korejským mistrem juda - JEON
03.11.2015

Českému svazu juda se podařilo zorganizovat stáž další legendy světového juda v Praze. V prosinci do Prahy zavítá historicky nejúspěšnější korejský judista Jeon Ki-young (1973) Jeon Ki-young je olympijským vítězem z roku 1996 (86kg) a trojnásobný mistr světa 1993 (-78kg), 1995 (86kg) a 1997 (86kg). Je neporažený na MS a OH. V roce 2015 byl uveden do síně slávy IJF. V neděli dne 13/12 proběhne v Praze v hale Na Folimance instruktáž na téma dorostenecké a juniorské judo. V pondělí 14/12 bude pokračovat instruktáž zaměřená na vrcholové judo v juniorské kategorii. V úterý 15/12 bude tato legenda juda pracovat individuálně se členy reprezentace České republiky.


Přihláška na seminář (nutno odeslat do 30.11.2015)

Lukáš Krpálek vybojoval v Abu Dhabi sříbro a vrací se na pozici světové jedničky
01.11.2015

Lukáš Krpálek vybojoval pro české judo další cennou medaili. Na předposledním turnaji Grand Slam letošní sezóny vybojoval cenné druhé místo a vrátil se na pozici světové jedničky v žebříčku do 100 kg. Lukáš před limitem v prvním kole porazil Holanďana Korrela, ve druhém kole po nádherném výkonu Korejce Cho. Ve třetím kole skóroval třikrát yuko proti bronzovému z posledního mistrovství světa Belgičanovi Nikiforovovi, v semifinále si na dvě yuko poradil s překvapením turnaje Íráncem Mahjoubem. Ve finále proti úřadujícímu olympijskému šampiónovi Chajbulajevovi z Ruska neuhlídal seoi-nage a prohál tak na jedno yuko.

Lukáš se po tomto výsledku vrací na pozici světové jedničky.

Gratulujeme!

Jaromír Ježek skončil na turnaji devátý, Jaromír Musil prohrál ve druhém kole s finalistou turnaje domácím Tomou, Pavel Petřikov nezvládnul své úvodní utkání s pozdějším vítězem turnaje Gruzíncem Papinašvilim.Oznámení o konání mimořádného zasedání Shromáždění delegátů Českého svazu juda
08.06.2015

Ve smyslu usnesení řádného zasedání Shromáždění delegátů Českého svazu juda, které se konalo dne 24/1/2015 a které uložilo svolat nejpozději v průběhu roku 2016 mimořádné shromáždění delegátů s cílem úpravy stanov svolává předsednictvo Českého svazu juda mimořádné zasedání Shromáždění delegátů Českého svazu juda. Toto mimořádné zasedání Shromáždění delegátů Českého svazu juda se uskuteční v Praze dne 12/12/2015 a na programu bude mít úpravu stávajících stanov tak, aby stanovy Českého svazu juda odpovídaly nové legislativě.
Případné připomínky/návrhy ke stanovám musí být členem s rozhodovacími právy zaslány v písemné formě do 30/6/2015 na sekretariát ČSJu takto:
- současné změní příslušného bodu stanov
- navrhované znění stanov
- zdůvodnění návrhu