Český svaz Juda

Krátce

Ranking list mladšího, staršího žactva a dorostu - aktualizace k 15.7.2016

Zde...
Ranking List rozhodčích - aktualizace k 5.7.2016

ke stažení zde...
Pořadatelé dlouhodobých soutěží - podzim 2016

Ke stažení zde...
Informace zde...
Rozhodnutí Disciplinární komise ČSJu - Marcel Frenštátský - uděleno NAPOMENUTÍ

Rozhodnutí zde...
Nabídka kravat pro rozhodčí

eSHOP
Novinky schválené VV ČSJu - pravidla pro sportovní úbor a změna hmotnostních kategorií ml. žactva

Více informací zde...
Normativ pro Sportovní centra mládeže

zde...

Partneři

  • iSPORT
  • Finep
  • TepGastro
  • TV COM
  • Web archiv
European Judo Union International Judo Federation
YouTube - Czech judo FaceBook - Czech judo
Novinky
RSS
Kalendář
Evropské letní univerzitní hry - Rijeka 2016
26.07.2016

V chorvatské Rijece proběhly Letní evropské univerzitní hry. Na těchto hrách bylo judo se svými 250 účastníky jedním z nejobsazenějším sportem. Naši závodníci dosáhli těchto výsledků: 1. místa - David PULKRÁBEK a David KLAMMERT, 2.místo - Jakub JEČMÍNEK, 5.místo - Radek DOBIÁŠ, 7.místo - Jindřich TUREK a David HOZÁK. GRATULUJEME!

Kompletní výsledky

Dvě bronzové medaile na juniorském poháru v Polsku
17.07.2016

Alice Matějíčková (-78kg) a Markéta Paulusová (+78kg) vybojovaly na Evropském poháru juniorů v polské Gdyni bronzové medaile.

Gratulujeme!Olympijské hry - RIO 2016
13.07.2016


Do Ria pojede nejméně 105 českých sportovců, plénum ČOV schválilo nominaci

European Judo Cup Bratislava - den druhý
10.07.2016

Druhý den v Bratislavě vybojoval Ivan Petr krásné 3. místo ve váze do 81 kg. Dalším dobrým umístěním je 7. místo Jindřicha Turka. Gratulujeme!

Kompletní výsledky

European Judo Cup Bratislava - den první
10.07.2016

Na Evropském poháru seniorů v Bratislavě se naší české výpravě dařilo: 1. místo - Jakub JEČMÍNEK (-73 kg) 5. místo - Jelizaveta GERASIMENKO (-52 kg) 3. místo - David PULKRÁBEK (-60 kg) Gratulujeme!

Live Results

EJU judo festival Poreč - Chorvatsko
08.07.2016

V rámci akce proběhl tréninkový kemp pro kategorii U15, kterého se zúčastnil také výběr ČR. Trenéři Libora Štěpánek a Martin Prokeš udělali s tréninkovou skupinou velký kus práce, když pod vedením trenérů Jane BRIDGE a Sergio OLIVEIRIA měli možnost trénovat 2-3x denně. Jednotlivé tréninkové lekce (ráno hodinová "rozcvička", dopoledne Nage-waza a odpoledne Ne-waza) měly po celou dobu nadstandardní úroveň. Společně jsme také navštívili tréninkový kemp OTC "Going for Gold", kde se mimo jiné připravovaly kompletní národní týmy FRA, AZE, RUS. Měli jsme tak jedinečnou možnost vidět olympijské vítěze Teddyho Rinera (FRA), Tagira Khaibulaeva (RUS) nebo Kaylu Harrisonovou (USA) přímo na tatami v akci. Nechyběl ani náš nároďák v čele s Lukášem Krpálkem a Jaromírem Ježkem. Setkali jsme se také s naší veteránskou výpravou, která startovala na ME. Čas také zbyl na pobyt u moře, diskotéku a tradičně dobrou zmrzlinu.


Judo Grand Prix, Ulaanbaatar 2016
03.07.2016

Na turnaji série Grand Prix se dařilo Jaromíru Musilovi. Prohrál až ve finále a vybojoval tak stříbrnou medaili. Gratulujeme!


Mistrovství Evropy dorostu 2016
02.07.2016

I dnes byla na spadnutí bronzová medaile. Tentokrát se o ní ve finálovém bloku utkala s holandskou soupeřkou Shannon VAN DE MEEBERG naše Věra ZEMANOVÁ. Bohužel jí o bronz připravila dvě Yuka úspěšnějsí soupeřky. Věra ZEMANOVÁ tak obsadila 5. místo. Gratulujeme!


Mistrovství Evropy dorostu 2016
01.07.2016

Mistrovství Evropy kadetů 2016 První den nám unikl bronz Renáty Zachové jen o vlásek, a to když bojovala o 3. místo s německou závodnicí BANNENBERG Nora a Renča prohrála na Yuko. I tak je 5. místo krásný úspěch. Gratulujeme!


Mistrovství Evropy dorostu 2016
01.07.2016

Na dorostenecké Mistrovství Evropy odcestovala dnes šestice našich závodníků: Renata Zachová (-52 kg), Věra Zemanová (-57 kg), David Šatánek (-55 kg), Ondřej Svoboda (-66 kg), Mikuláš Meško (-73 kg) a Pavel Švec (-73 kg). Všichni naši zástupci splnili přísná nominační kritéria, šampionát ve Finsku je pro všechny dosavadním vrcholem jejich sportovní kariéry. Obě naše reprezentantky jsou nasazené, Renata Zachová je po vítězstvích v Teplicích a Bielsko Bialé v roli velkého favorita, Věra Zemanová bude chtít po vítězství ve Španělsku bojovat o jednu z medailí. Držíme palce!


Kompletní výsledky
Rozlosování

Ohlédnutí za Mistrovstvím Evropy Masters – Poreč 2016
01.07.2016

Ve dnech 23.-26.6. proběhlo Mistrovství Evropy masters judo v Poreči. Turnaje se zúčastnilo přes 700 závodníků z 37 zemí. Česká výprava získala celkem 7 zlatých, 2 stříbrné a 6 bronzových medaili. „I když družstvo žen neobhájilo do třetice titul Mistryň Evropy a po velkém boji ve finále prohrálo 2:3 s Francii, myslím, že v současné době patří čeští judisté do špičky evropského masters juda“, řekl trenér Jaroslav Banszel. Družstvo mužů ve složení Oldřich Ježek (66kg), Karel Kovář, Tomáš Ličman (73kg), Alexandr Kondakov (-81kg), Tomáš Vojtěch, Lukáš Kyrych, (-90kg), Vytaliy Baykalov (+90kg) po porážce teamu Francie podlehlo v boji o bronz Itálii. V celkovém hodnocení v počtu získaných medailí jsme obsadili 4. místo a to je fantastický výsledek, když si uvědomíme, že před námi jsou už jen takové judistické velmoci jako Francie, Rusko a Itálie. Českou republiku reprezentovalo 17 mužů a 13 žen.

Kompletní výsledky

OH 2016 - Going to Gold
23.06.2016

Česká reprezentace se připravuje na Rio během JUDO FESTIVAL v chorvatské PorečiÚspěch na Evropském poháru ve Slovinsku
11.06.2016

David Pulkrábek (-60kg) a Václav Sedmidubský (-73kg) vystoupili na turnaji Evropského poháru ve slovinském Celje na stupně vítězů. Oba naši reprezentanti vybojovali po výborných výkonech bronzové medaile.

Gratulujeme!Český pohár žactva a dorostu - Velká cena Chomutova
10.06.2016

V sobotu 11. června proběhlv Chomutově již třetí ze série Českých pohárů, ve kterém bojovalo o body do Ranking Listu celkem 745 mladších a starších žáků a žákyň, dorostenců a dorostenek.

 


Stránka s výsledky a videozáznamem

Výběr ČR U15 startoval v maďarském Györu
09.06.2016

Výběr ČR do 15ti let startoval 4.-5.6.2016 v maďarském Györu, kde se konal 9. ročník mezinárodního turnaje Europen U15 Cup. Po oba dva dny startovalo na třech tatami více jak 280 závodníků a závodnic z 11ti zemí (HUN, CYP, EST, CRO, POL, MDA, SRI, GER, ROM, SRB a CZE). Vlastní turnaj měl charakter evropského poháru kadetů, včetně kontroly kimon, finálového bloku a pro organizátory byl zároveň zkouškou na EYOF, který se uskuteční právě v Györu v roce 2017.

Kompletní výsledky

Extraliga mužů 2016 - 2. kolo
30.05.2016

Pořadí Extraligy mužů 2016 po druhém kole:

1. Judoklub Olomouc
2. 1. JC Baník Ostrava
3. SKKP Brno
4. Judoclub Liberec
5. FCC SJ Litoměřice
6. Sokol Mohelnice


Stránka s výsledky zde...

Lukáš Krpálek v Mexiku bronzový
29.05.2016

Lukáš Krpálek si dva měsíce před olympijskými hrami zvedl sebevědomí bronzovou medailí na Masters v Guadalajaře. Na turnaji mistrů pro šestnáct nejlepších judistů světa nestačil v kategorii do 100 kilogramů jen na Francouze Cyrillea Mareta, kterému v semifinále podlehl nejtěsnějším možným rozdílem na jediný trest.
L. Krpálkovi sice nevyšlo mistrovství Evropy v dubnu v Kazani, ale v Mexiku potvrdil, že na olympijských hrách v Riu de Janeiro bude patřit k největším adeptům na medaile.
V osmifinále zdolal Portugalce Fonsecu, když sice prohrával na juko, ale následně soupeře udolal v boji na zemi. Ve čtvrtfinále pak jasně porazil vicemistra světa z roku 2014 Armenterose z Kuby poté, co ho hodil na wazari i ipon. Narazil až v semifinále, kde svedl vyrovnanou bitvu s Maretem, ovšem v průběhu boje ho sudí trestali, zatímco Francouze nikoli, ačkoli v závěru byl výrazně pasivní. Jihlavský rodák tak musel přijmout těsnou prohru.
V boji o bronz si Krpálek poradil se zkušeným Alžířanem Lyesem Bújakúbem. Proti světové patnáctce nejprve předvedl nádhernou seoi-nage na wazari, půl minuty před koncem pak soupeře udržel a vyhrál na ipon. Bronzovou medailí tak navázal na loňské stříbro z Masters v Rabatu.


Záznam na ČT4 Sport

TMK nabízí:
08.02.2016

Do kolekce instruktážních materiálů ze seminářů, pořádaných Českým svazem juda přibylo DVD ze semináře korejského mistra Jeon Ki-young,

který se konal v prosinci loňského roku v Praze.

DVD si můžete objednat emailem na adrese josef.brozjudo@seznam.cz