Český svaz Juda

Krátce

Nabídka kravat pro rozhodčí

eSHOP
Novinky schválené VV ČSJu - pravidla pro sportovní úbor a změna hmotnostních kategorií ml. žactva

Více informací zde...
Školení trenérů II. třídy - Teplice 2016

Více informací zde...
Normativ pro Sportovní centra mládeže

zde...
Losování pořadatelů dlouhodobých soutěží družstev 2016 - 2.únor 2016, Praha

Vylosovaní pořadatelé

Partneři

  • iSPORT
  • KINE-MAX Sport
  • Finep
  • TepGastro
  • TV COM
  • Web archiv
European Judo Union International Judo Federation
YouTube - Czech judo FaceBook - Czech judo
Novinky
RSS
Kalendář
Mistrovství ČR družstev - ženy, dorostenky a starší žactvo
06.05.2016

14.května 2016 přivítá Ostrava týmy, které budou bojovat o nejvyšší titulu v kategorii žen, dorostenek, starších žákyň a žáků.

UPOZORNĚNÍ - do haly je možný přístup pouze v přezůvkách!

 


Přihlášení družstev emailem na adresu kalous@czechjudo.cz do 8.5.2016
Rozpis turnaje

Grand Slam Baku
05.05.2016

V Baku, kam odjela čtveřice našich závodníků, byl dnes rozlosován předposlední turnaj olympijské kvalifikace, .

Zítra se představí Pavel Petřikov (-60kg), který má sice postup do Ria již zajištěn, bude ale usilovat ještě o vylepšení pozice na žebříčku.

V sobotu nastoupí J. Ježek (-73kg) a J. Musil (-81), v neděli pak M. Horák (+100kg).

M. Horák je v současnosti na evropské postupové kvótě. Pokud zvítězí ve svém prvním utkání nad soupeřem s Tádžikistánu, který je v žebříčku několik míst za ním, výrazně se Riu přiblíží. Určitě ale bude chtít v Baku postoupit do dalších kol, probít se na přímou postupovou pozici a uvolnit tak kontinentální kvótu pro dalšího našeho zástupce.

J. Ježek nemá v Baku jednoduchý los a přímá cesta na olympiádu vede pouze přes medaili z tohoto turnaje, na druhou stranu již dokázal nad soupeři, se kterými bude v Baku bojovat, v minulosti již zvítězit. Podle trenéra P. Laciny je v dobré formě a rozhodnutý se o olympiádu ještě poprat.

Pokud J. Musil naváže na své výborné výkony z kontinentálního mistrovství, může i on v Baku dojít poměrně daleko a výrazně si vylepšit pozici na světovém žebříčku. K postupu na olympiádu by ale k dobrému výsledku z Baku musel zřejmě ještě přidat i výsledek ze závěrečného kvalifikačního turnaje, který proběhne následující víkend v Kazachstánu. Na tento turnaj odletí tým již bez P. Petřikova.

L. Krpálek tyto turnaje vynechává a soustředí se na turnaj Masters, který se koná v Mexiku poslední květnový víkend.

Držíme palce!


Rozlosování

Český rozhodčí Vladimír Hnidka nominován na OH
04.05.2016

Na Mistrovství Evropy seniorů v ruské Kazani vyhodnocovala Evropská Unie Juda nejlepší evropské judisty, trenéry, funkcionáře a rozhodčí. Nejlepším rozhodčím EJU za rok 2015 se stal Vladimír Hnidka. Zároveń byl nominován za Evropu jako rozhodčí na OH v Rio de Janiero. Gratulujeme!


MT Budapest Cup 2016 - 2. turnaj pro hodnocení SpS
02.05.2016

Přelom dubna a května byl ve znamení mezinárodního turnaje v Budapešti. Na tamním zimním stadionu se konal již 29. ročník mezinárodního turnaje Budapest Cup 2016. Také v letošním roce byl tento turnaj zařazen pro hodnocení sportovních středisek ČSJu. Na šesti tatami se po oba dva soutěžní dny představilo v kategoriích U18, U13 (v sobotu), U15, U11 (v neděli) úctyhodných 1446 závodníků a závodnic z 19ti zemí (AUT, AZE, CRO, CZE, DEN, GER, HUN, ISR, ITA, MDA, POL, ROM, RUS, SRB, SVK, SLO, SWE, SUI, UKR). V sobotu, v kategorii kadetů (u18), z našich vystoupali na stupně vítězů Renata Zachová (57 kg, 1.místo), Kateřina Poláková (70 kg, 2.místo), Jan Svoboda (55 kg, 3.místo), Vít Škrkoň (66 kg, 3.místo), Andrea Prokorátová (63 kg, 3.místo), Adéla Martínková (70 kg, 3.místo) a Eva Ondrašíková (+70 kg, 3.místo). V nedělním programu medailová umístění v kategorii U15 vybojovali Klára Volfová (63 kg, 1.místo), Martin Ivanka (73 kg, 2.místo), Tereza Bodnárová (36 kg, 2.místo), Sabina Havlíčková (52 kg, 3.místo), Ondřej Málek (+81 kg, 3.místo) a Jana Tomečková (+63 kg, 3.místo). Gratulace všem.

Kompletní výsledky

Český pohár mužů - Velká cena Jičína
01.05.2016

V sobotu 14.května 2016 proběhne tradiční Velká cena Jičína. Turnaj je určen pro kategorii mužů.


Rozpis turnaje
Přihlášení závodníků do 11.5.2016 do 23:00 hodin

Dlouhodobé soutěže družstev - výsledky po 1. kole
29.04.2016

Extraliga mužů
1. Judoklub Olomouc
2. 1.JC Baník Ostrava
3. SKKP Brno
4. Sokol Mohelnice
5. FCC SJ Litoměřice
6. Judoclub Liberec

I. liga mužů

Skupina A

1. Judoclub Plzeň
2. TSC Turnov
3. VTŽ Chomutov
4. Tatran Prachatice
5. JK Jablonec n.N.

Skupina B
1. SKP Judo Jičín    
2. Sokol Hradec Králové    
3. JC Železo Hranice    
4. Judoklub Olomouc "B"    
5. 1.JC Baník Ostrava "B"

 V soutěži družstev naši pátí
24.04.2016

Závěrečný den šampionátu obsadilo naše družstvo ve složení P. Petřikov (-66kg), J. Ječmínek (-73kg), J. Musil a J. Ježek (-81 kg), D. Klammert (-90 kg), L. Krpálek a M. Horák (+90 kg) páté místo. Po výhře nad Rakouskem, prohře s Ruskem a výhře nad Srbskem nastoupili naši již bez zraněného J. Ječmínka k boji o bronz proti Polsku, kterému podlehli těsně 2:3.


idnes
P. Lacina hodnotí ME

Z Kazaně bez medaile
23.04.2016

V sobotu se na Mistrovství Evropy našim zástupcům příliš nedařilo.

Michal Horák byl vyřazen ve druhém kole, Lukáš Krpálek a David Klammert nezvládli svá úvodní utkání.

Zítra se naši představí v soutěži družstev, v úvodním utkání nastoupí proti Rakousku.

 


idnes
Rozhovor s L. Krpálkem
M. Horák v Kazani

Český pohár družstev staršího žactva - Týn nad Vltavou
22.04.2016

Do jihočeského Týna nad vltavou se v sobotu sjela krajská družstva staršího žactva, aby se utkala o  Český pohár staršího žactva.

Konečné pořadí:                    
1. Moravskoslezský kraj                
2. Ústecký kraj                
3. Středočeský kraj                
3. Jihomoravský kraj   

 


Rozpis turnaje
Stránka s výsledky zde...

Jaromír Musil skončil v Kazani 7.
22.04.2016

Dnes se v Kazani představilo kvarteto našich závodníků.
Nejlépe se dařilo J. Musilovi (-81kg), který se probojoval do finálového bloku a nakonec skončil 7. Škoda je jeho chvilkového zaváhání ve čtvrtfinálovém utkání, které do té doby spolehlivě kontroloval, a které ho stálo postup do semifinále.
Cenná je výhra J. Ječmínka (-73kg) nad Francouzem Dupratem, na světovou dvojku Orujova ale nestačil a tak skončil na děleném 9. místě.
J. Ježek (-73kg) a I. Petr (-81kg) nezvládli svá úvodní utkání a z dalších bojů byli vyřazeni.


idnes
Rozhovor s J. Ježkem
Rozhovor s J. Ječmínkem
Fotogalerie

Pavel Petřikov na ME 9., zabezpečil si ale přímý postup na OH
21.04.2016

Na Mistrovství Evropy se dnes představil jediný český zástupce.
Pavel Petřikov v kategorii do 60 kg nejprve s přehledem porazil Litevce Klokova, ve druhém kole byl ale bohužel po velkém boji vyřazen Davtyanem z Arménie. Petřikov tak skončil, stejně jako vloni, na děleném 9. místě. Přesto má tento výsledek cenu přímého postupu na Olympijské hry, Petřikov totiž využil zaváhání dalších soupeřů a v olympijském žebříčku se posune o 4. místa výše.


článek na idnes

Zlato Renaty Zachové z Teplic
19.04.2016

Na webu EJU byl publikován článek o vítězství R. Zachové v Teplicích:
Renata Zachová (-52kg) vybojovala svojí první zlatou z Evropského poháru dorostenců na domácím tatami v Teplicích. Je první Češkou, která kdy v Teplicích vyhrála.
“Vloni jsem prohrála již ve druhém kole, ale porážka mě přinutila změnit můj tréninkový přístup. Slíbila jsem si, že letos to musí být mnohem lepší.  S trenérem J. Štěpánem, který má na mém úspěchu obrovskou zásluhu, jsme pozměnili trénink a trénovala jsem opravdu tvrdě. V lednu jsme odjeli na kemp do Kosova, kde jsem měla možnost přípravy s mistrní světa M. Kelmendi, která je mým velkým vzorem. Kelmendi je neskutečně silná a po tréninku s ní mi připadaly dorostenecké závody lehčí.“
A tvrdá práce se vyplatila. Renata získal ve Španělsku bronz a v Turecku skončila pátá.
„Po návratu z Turecka jsem ještě zintenzivnila svoji přípravu. Na kempu v Nymburce jsem trénovala s nejlepšími závodnicemi světa“.
V Teplicích měla Renata jako nasazená první kolo volné.
“Před turnajem jsem byla dost nervózní a první zápasy jsou pro mě vždycky těžké. Ale soupeřku jsem dvakrát hodila a do dalších utkání jsem si věřila. Dařila se mi uči-mata a hodila jsem na ní několik soupeřek“.
Renata se probojovala do finále bez toho, aby soupeřkám dovolila jakoukoli bodovanou akci a ve finále hodila Němku Markloff krásnou uči-matou na waza-ari.
„Pak už jsem si věřila, že zápas dotáhnu do vítězného konce. Děkuji divákům za jejich podporu, byli vynikající“.
Po tomto úspěchu bude Renata nasazená na dorosteneckém Mistrovství Evropy, kde bude patřit k favoritkám. „Ve Finsku,kde se šampionát koná, bych se chtěla probojovat do závěrečných soubojů. Zúčastním se ještě jednoho turnaje před mistrovstvím a pak se budu věnovat přípravě, abych ve Finsku podala co nejlepší výkon.
Držíme palce!


Článek na webu EJU

Úspěch R. Zachové a O. Svobody na Evropském poháru v Teplicích
19.04.2016

Na historicky největším dorosteneckém turnaji pořádaném v ČR získali naši reprezntanti dvě medaile. V kategorii do 66 kg získal bronzovou medaili Ondřej Svoboda, historicky prvního vítězství v Teplicích v kategorii dorostenek získala Renata Zachová (-52kg).

Gratulujeme!TMK nabízí:
08.02.2016

Do kolekce instruktážních materiálů ze seminářů, pořádaných Českým svazem juda přibylo DVD ze semináře korejského mistra Jeon Ki-young,

který se konal v prosinci loňského roku v Praze.

DVD si můžete objednat emailem na adrese josef.brozjudo@seznam.cz