how to make a site
Český svaz Juda > Články > Domácí fanoušci si užijí Krpálka poprvé od zlatého Ria

Domácí fanoušci si užijí Krpálka poprvé od zlatého Ria


1. 3. 2018


Po olympijském triumfu vynechal dva následující ročníky extraligy, a jinou příležitost ke startu na území České republiky prakticky ani neměl. Lukáš Krpálek bude tuto neděli obhajovat titul na turnaji European Open na pražském Podvinném mlýně. „Jsem v pozici, že do toho musím jít s tím, že chci vyhrát,“ prohlásil první nasazený judista kategorie nad 100 kilogramů.Jedním z vážnějších soupeřů Krpálka bude v turnaji Bělorus Vachavjak, kterého český judista porazil před třemi týdny ve čtvrtfinále pařížského grandslamu až v prodloužení. „Po tom turnaji jsem říkal, že jestli se takhle špatně budu prát i dál, mám se v sezoně na co těšit,“ culil se Krpálek, který vstoupil do roku 2018 grandslamovým bronzem. V Praze se Krpálek popere o svůj čtvrtý titul.

Čeští judisté navazují na úspěšné vystoupení z roku 2016, kdy se díky triumfům Lukáše Krpálka a Pavla Petřikova stali nejlépe hodnoceným týmem. Další medailová umístění přidali v kategorii do 81 kilogramů bronzový Ivan Petr a stříbrný Jaromír Musil. „Já teď půjdu zápas od zápasu, nebudu se dopředu dívat na soupeře, čím míň budu vědět, tím líp,“ vyprávěl judista, který se minulý měsíc v Paříži vrátil po více než roční soutěžní přestávce skvělým pátým místem.

Mezi opory domácí reprezentace se řadí i David Klammert, který je v mínus devadesátce nasazenou jedničkou. „V mojí kategorii je hodně soupeřů, kteří mě už porazili, a proto mám větší motivaci jim to vrátit, a kdy jindy, než před domácím publikem,“ vyprávěl judista světové dvacítky.

V sobotním programu bude titul v mínus šedesátce obhajovat Pavel Petřikov. Ten se vyhne svému přemožiteli ze semifinále loňského mistrovství světa Naohisovi Takatovi, který se v české metropoli představí v kategorii do 66 kilogramů.

Turnaje European Open v Praze se zúčastní více než 350 judistů ze dvaačtyřiceti zemí a čtyř kontinentů. Oba víkendové dny začíná soutěž v 10 hodin, finálové bloky jsou na pořadu od 16 hodin. V sobotu odpoledne si příznivci juda užijí i autogramiádu českých hvězd v čele s Lukášem Krpálkem.

 © 2018 Český svaz Juda
Adresa

Zátopkova 100/2
160 17 Praha 6

IČ: 00537560
DIČ: CZ00537560 

Kontakty

Email: czechjudo@czechjudo.cz 

Telefon: +420 233 355 280
Mobil: +420 605 233 341 
Fax: +420 257 214 265