Český svaz Juda

Kaunas kadetům nevyšel, další šance jsou za dveřmi

4.7.2017 4:41
Aktualizováno - 4.7.2017 16:41
Články

Reprezentace kadetů se vrátila z mistrovství Evropy v Kaunasu bez výhry. Ve dvou případech chybělo k postupu málo, šlo o prohry až v nastaveném čase. „Další dvě porážky přišly těsně před koncem na wazari,“ doplnil reprezentační trenér Jaroslav Švec.

Na šampionátu v Litvě nastoupila pětice českých judistů. Jan Svoboda bojoval v prvním kole kategorie do 60 kilogramů s Arménem Jaghubjanem sedm a půl minuty, nakonec ale padl na wazari. Mikuláš Meško absolvoval v „mínus sedmdesát trojce“ dva duely. S oběma soupeři vydržel na tatami celé čtyři minuty, ale mezi elitu neprošel.
Esem české výpravy měla být vítězka několika turnajů Evropského poháru Renata Zachová. Ve vstupním utkání proti Němce Fritzeové byla oceněna wazari, jenže vyrovnaný duel dospěl do Golden Score, ve kterém se prosadila soupeřka a českou naději vyřadila. „Očekávali jsme útok na medailový výsledek, ale bohužel se to nepodařilo, váha do padesáti sedmi kilogramů je obrovsky vyrovnaná,“ upozornil trenér Švec. „Tady to nevyšlo, ale Renata má ještě dvě šance, na Evropském olympijském festivalu mládeže a na mistrovství světa,“ vypočítal kouč další vrcholy letošního léta.
Evropského šampionátu v Kaunasu se zúčastnilo 430 judistů a judistek ze dvaačtyřiceti zemí. Nejúspěšnější výpravou se stalo Rusko s bilancí tří zlatých, jedné stříbrné a pěti bronzových medailí.

Výsledky ME kadetů, Kaunas (30. června – 2. července):
KADETI
-55 kg: 1. Akkus (Tur.)... Radek Rýpar vyřazen ve 2. kole (v 1. kole volný los)
-60 kg: 1. Nagučev (Rus.)... Jan Svoboda vyřazen v 1. kole
-73 kg: 1. Bekauri (Gruz.)... Mikuláš Meško vyřazen v opravách

KADETKY
-57 kg: 1. Cvjetková (Chor.)... Zuzana Janiczková vyřazena ve 2. kole (v 1. kole volný los), Renata Zachová vyřazena v 1. kole

Poslední přidané články