how to make a site
Český svaz Juda > Články > Krpálek se stal pojedenácté v řadě judistou roku

Krpálek se stal pojedenácté v řadě judistou roku

12. 11. 2018

Od roku 2009 zná anketa o nejlepšího judistu České republiky jediného vítěze. Pojedenácté za sebou ji ovládl Lukáš Krpálek. „Tohohle titulu si vážím stejně, jako když jsem vyhrál poprvé,“ prohlásil olympijský vítěz po slavnostním vyhlašování, které hostila pražská Folimanka v rámci Judo Show Cupu.

Lukáš Krpálek se v sezoně stal potřetí mistrem Evropy a triumfoval na Světové Grand Prix v Cancúnu. Na grandslamovém turnaji v Abú Zabí se prosadil do finále a třetí místa vybojoval na dalším grandslamu v Paříži a v soutěži evropského okruhu v Praze. Na mistrovství světa v Baku se dělil o páté místo. „Vítězství v anketě si cením, ale zároveň věřím, že mě brzy někdo ohrozí,“ svěřil se Krpálek. „Je skvělé sledovat naše mladé judisty, jak vozí medaile z různých akcí.“ Druhý za Krpálkem skončil poprvé v kariéře David Klammert.

Dokonce dvakrát se v anketě, na které se podílelo 42 odborníků a novinářů, zviditelnila Renata Zachová. Osmnáctiletá judistka se stala juniorkou roku a v absolutním pořadí skončila třetí. „Je to pro mě obrovský úspěch, měla jsem výbornou sezonu, ta další bude snad taky taková,“ věří vicemistryně Evropy do třiadvaceti let a sedmá z juniorského mistrovství světa.

Kadetem roku se stal stříbrný medailista z olympijských her mládeže Martin Bezděk. Titul nejlepšího oddílu České republiky obhájil Judo SK Královo Pole Brno.

Anketa Judista roku 2018

Absolutní pořadí: 1. Lukáš Krpálek, 2. David Klammert, 3. Renata Zachová, 4. David Pulkrábek, 5. Pavel Petřikov, 6. Martin Bezděk

Nejlepší senior: Lukáš Krpálek

Nejlepší junior: Renata Zachová

Nejlepší kadet: Martin Bezděk

Oddíl roku: Judo SK Královo Pole Brno