how to make a site

Zprávy z Olympic Village


Peking, 8.srpna 2008
Černí koně do boje !!!
  Zbývá pár hodin do klíčové soutěže olympijského cyklu a my můžeme jen těžko předpovídat, jak mohou naši hoši v nabité konkurenci dopadnout. Přání nás všech jsou asi více než jasná. Los lehký určitě není, ale ani nemohl být. Světová špička je opravdu široká. Jestli mají naši dva reprezentanti dosáhnout na dobré umístění, stejně musí své soupeře porazit.

Pojďme se ještě na chvíli ohlédnout zpět:
  Pavel i Jaromír přes své mládí dorostli ve zkušené bojovníky a zařadili se mezi Evropskou špičku. S velmi náročnou OH kvalifikací si poradili nanejvýš dobře a s přehledem v obrovské konkurenci postoupili do závěrečných bojů v Pekingu.

  Pavel vybojoval 2x stříbro na SP, 1x 5.místo na SSP a 7. místo na ME. Dokázal porazit mistry světa Fallona (GBR) a Houkese (NED) a všichni jeho soupeři vědí, že stát na tatami proti Páčovi není žádná sranda a kouká z toho pro ně prohra. Jaromír v kvalifikačních turnajích SP dokázal svůj výkon dvakrát pozlatit, 1xskončil třetí, 1xpátý a na mistrovství Evropy prohrál v boji o bronz a vybojoval pěkné  5. místo.

  Každý dobře ví, kdo je to Jaromír Ježek. Výsledkem je respekt soupeřů, který si kluci po svých vynikajících vystoupeních na světových tatami vysloužili, ale také dávka zdravého sebevědomí pro naše reprezentanty z toho plynoucí.


  Přípravu před olympijským turnajem naši judisté absolvovali téměř bez omezení a můžeme být opravdu spokojeni - oba po celou dobu odevzdávali maximum.
  Jsou to buldoci a opravdoví závodníci, což doufejme spolu s tím, že jsou hoši připraveni, rozmělní stres z olympijského startu. Oba mají v hlavě srovnáno, že je to turnaj jako každý jiný, a tak je lepší se prát a prodat maximum svého umění, než se stresovat pěti olympijskými kruhy.
Kromě Jaromírova pátého místa z posledního ME se však kluci, doufejme zatím, nepyšní výrazným výsledkem na vrcholných soutěžích, avšak zkušeností s těchto turnajů mají již habaděj.
Oba jsou zdraví a cítí se dobře.

  Toto je několik atributů a možná ještě některé další, které v tuto chvíli mluví pro české judo, ale které bohužel dobrý výsledek nezaručí. Všichni budou chtít vyhrát. Doufejme, že Pavel i Jaromír nastoupí v pro ně správný den D, kdy i dávka sportovního štěstí bude dostatečná. Může se stát cokoliv. Třeba pěkné 7. Místo. Když to vyjde, kluci mají i na to, aby bojovali o medaile, ale také strašák v podobě hrůzného poměru vítězství a proher  0-2 může přijít.

Držte palce!!!
Petr Lacina


Peking, 8.srpna 2008

 Je to blízko, hoši střídají tři aktivity. Úprava váhy, odpočinek, internet či film. ČOV tu půjčuje filmy, výběr je docela slušný.

  Losování včera proběhlo hladce. Páča ani Jaromír los nijak nekomentovali. „ No comment for draw“, potvrzují znovu.  Nasazovalo se podle posledního MS, tedy čtyři medailisté v každé váze. V mužích je účast stoprocentní ve všech vahách. U děvčat chybí asi čtyři z celkového počtu. Mimo jiné jdou Illiadis s Huizingou v prvním kole, to je teda síla.
  Jak bylo již dříve avizováno, mělo by se více trestat a to především negativní způsob boje, vyhýbání se úchopu, časté neúspěšné útoky tomoe nage a sumi gaesi či klekání.
 S Jaromírem jdeme na zahájení, je to docela náročný a unavující proces, takže Pavlik musí vynechat. Snad si to v sobotu vynahradí.


Petr Lacina


Peking, 6.srpna 2008

  Maličko to ve vesnici houstne, jak se postupně sjíždějí další a další sportovci. samé fronty, narvaná posilka atd.

  Začínáme být také zralí na brom do čaje, některá děvčata jsou tu vskutku výstavní. 
  Číňanky v prádelně se pěkně vytáhly. Nejen že včas vyndaly Pavlikovi peníze z kapsy, které zapomněl v kraťasech, ale dokonce mu je i vrátily. Jaromír naléhá, abych také napsal o jeho fleku na tričku, který Číňanky nedokázali vyprat. „Zas tak dobrý nejsou“, říká. Právě nám všem dobrovolně žehlí, tak si stěžuje.

  Dnes jsme byli znovu na judu, Páča už naposledy. Teď už bude jen shazovat. Rychle se to blíží, bude to teď  fofr.Vztyčování, vlajky, losování, pak zahájení a jde se na to.

Občas hrajem on line poker na Play Texas Hold´em, tak se připojte, potřebujem do hry nějaký kavky.

Petr Lacina


Peking, 4.srpna 2008

                „Je tu skvělé, či dost dobré jídlo. Pouze mořské plody, příšery a ryby skoro nejsou“,  stěžuje si Lácoš. „Je tu dobré jídlo, ale my ho nemůžeme  jíst“, stěžují si Páča s Jaromírem.

Vypadá to, že hoši by mohli být dobře nažhaveni na judo, že by tady konečně něco vyhráli. Závody v autech, basket a vzduchový hokej nejsou jejich parketou.

Dnes jsme s Jaromírem potkali v jídelně Rogera Federera. Pavlik se tak na něj těšil, ale zrovna nešel na oběd. Švýcarský tenista způsobil v jídelně pěkné pozdvižení, všichni se s ním chtěli fotit, natáčeli si ho, byl z toho pěkný mumraj.

Před odjezdem na OH ČOV nakoupil nový český vynález Biostimul, pracující na bázi ozařování červeným světlem – metoda Fotonyx. Páča s Jaromírem chodí dvakrát denně a moc si to pochvalují. Přístroj stál prý asi 150000 Kč a zdá se, že funguje úplně na všechno. Kožní problémy, ekzémy, záněty, klouby, artrozy, bolesti zad, prostata.

Petr Lacina


  Peking, 3.srpna 2008

Jsme konečně kompletní. V neděli dorazil do olympijské vesnice v Pekingu rozveselený Jaromír Ježek a hned se chlubil. „Celou cestu jsem seděl vedle Šmídové, je fakt pěkná. Bohužel se ale naše cesty hned rozešly, bydlí ve vesnici Qingdao“.

  Poprvé jsme také potrénovali v kimonech. Pavel si dal krátký a již ostřejší trénink, Jaromír zatím jen sekundoval, lehce si zacvičil a protáhl ztuhlé svaly z letadla.

  V Olympijské vesnici funguje vše zatím bez zádrhelů. Bydlíme v docela pěkných panelácích na třílůžkovém pokoji, avšak bez vlastních sociálek. Slibovanou wi‐fi nechytáme, zato nám po podlaze k postelím lezou čtyřmetroví kabeloví hadi.

Petr Lacina

«

 
© 2018 Český svaz Juda
Adresa

Zátopkova 100/2
160 17 Praha 6

IČ: 00537560
DIČ: CZ00537560 

Kontakty

Email: czechjudo@czechjudo.cz 

Telefon: +420 233 355 280
Mobil: +420 605 233 341 
Fax: +420 257 214 265