how to make a site

Vážení přátelé,
  Chtěl bych touto cestou poděkovat předsedovi Jiřímu Dolejšovi a vedení ČSJu za to, že jsem byl navržen mezi kandidáty do síně slávy českých trenérů. Děkuji také Unii profesionálních trenérů ČOV, která mne do síně slávy přijala. Považuji to za poctu, které se dostalo nejen mně, ale zároveň všem českým trenérům juda, s nimiž jsem měl tu čest spolupracovat po dlouhá léta, ať již byla úspěšná či méně úspěšná. Chtěl bych ocenit spolupráci s Ludvíkem Wolfem, jenž vedl reprezentaci před mým prvním jmenováním a jenž na závěr svého působení přivedl Vladimíra Kocmana k dosud jediné české olympijské medaili, bronzu v Moskvě 1980.

  Díky úsilí celé řady vynikajících trenérů se naše judo v sedmdesátých letech výrazně posunulo a v důležité etapě zachytilo svými výsledky ve světové špičce. Od těchto počátků máme své místo a podmínky v rámcí systému vrcholového sportu ČR se státní podporou. V té době se o to zasloužili trenéři Petr Jákl a František Jákl ve středisku MŠ v Praze, Ludvík Wolf a Jiří Synek v Dukle B. Bystrica (družstvo tam tvořili převážně Češi), René Srdínko v Hradci Králové, Petr Pávek v tehdejší Rudé Hvězdě Č. Budějovice, Jan Stankovič v Ostravě, Josef Letošník v Jičíně, Jaroslav Slabý v Litoměřicích a mohl bych pokračovat jmény dalších kolegů.

  Před a během mého druhého funčního období po OH 1996 na ně navázali noví úspěšní trenéři medailistek a medilistů z MS a ME Pavel Petříkov, Radek Kvaček, Ivo Pažout, Zdeněk Kasík, Jaromír Lauer. Důležitá byla spolupráce s trenéry juniorských a dorosteneckých RD, zejména Jiří Dolejš a Václav Červín odvedli velkou práci v přípravě záloh reprezentace spolu se svými realizačními týmy. Poznal jsem rovněž činnost trenérů mládežnických center, sportovních gymnázií, řady ligových týmů.

  Měl jsem také příležitost „zapracovat“ do funkce profesionálního trenéra reprezentace juniorů Vladimíra Bártu a později Petra Lacinu, oba postupně vyrostli v úspěšné šéfy české reprezentace. „Havíř“ mě pak přivedl k práci v orgánech evropského a světového juda a sám se vypracoval v obrovskou autoritu v IJF. „Lácoš“ má velkou šanci znovu naplnit s Lukášem Krpálkem letitý olympijský medailový sen českého juda.

  S přímým trenérským působením jsem se rozloučil již před pár lety. Chtěl bych nyní upřímně poděkovat všem závodníkům a trenérům, s nimiž jsem měl tu čest pracovat během 28 let z různých trenérských pozic v československém a českém svazu za jejich usilí, přínos pro judo a že to se mnou vydrželi (nebylo to vždy lehké) a posunuli mne k významnému ocenění ČOV. Rád se budu nadále podílet, ve spolupráci s vedením a funkcionáři svazu, se všemi judisty na rozvoji hodnot českého juda.   

                      Michal Vachun
© 2022 Český svaz Juda
Adresa

Zátopkova 100/2
160 17 Praha 6

IČ: 00537560
DIČ: CZ00537560 

Kontakty

Email: czechjudo@czechjudo.cz 

Telefon: +420 233 355 280
Mobil: +420 605 233 341 
Fax: +420 257 214 265