česká verze english version

Nabídka

ARCHIV ČLÁNKŮ Z ÚVODNÍ STRÁNKY   ARCHIV JEDNOTLIVÝCH KOMISÍ
     
 
Světový den juda - 28. říjen 2014

U příležitosti Světového dne Juda, bych Vám chtěl poděkovat jménem Mezinárodní federace juda za Vaše celoroční judistické aktivity, za dosažené sportovní výsledky a popřát všem judistům na celém světě hodně osobních a sportovních úspěchů.
Přeji Vám, aby jste i nadále pokračovali ve vysoké úrovni rozvoje mezinárodního juda.

Jsem přesvědčen, že principy judo - zdvořilost, odvaha, upřímnost, čest, skromnost, respekt, sebeovládání, přátelství - jsou nepopiratelné hodnoty nejen pro náš sport, ale i pro celou společnost. Domnívám se, že je naší povinností tyto hodnoty respektovat a rozšířovat ve Vaší komunitě, protože to je způsob, jak převést hodnoty našeho sportu nové generaci a do dalších oblastí občanské společnosti.

Blahopřeji vám a přeji vám vše nejlepší!

Marius L.Vizer
Prezident Mezinárodní federace juda

Mistrovství světa juniorů

V americkém Lauderdale na Floridě probíhá juniorské Mistrovství světa. Naše barvy hájí David HOZÁK (-60 kg), Jiří PETR (-81 kg) a David KLAMMERT (-90 kg).

Jako první se představil David Hozák, který ale nezvládnul své úvodní utkání s Gonzalesem z Portorika, kterému podlehnout před časovým limitem a byl tak z další soutěže vyřazen.

Zbývající dva reprezentanti nastoupili ke svým soutěžím v pátek. Jiří Petr v prvním kole vyřadil Marchitana z Emirátů, v dalším kole ale byl Brazilec Macedo nad jeho síly. David Klammert v prvním utkání vyřadil Kazachstánce Zharassovem, v dalším kole bohužel nedotáhl do vítězného konce slibně rozjetý duel se Španělem Sherazadishvilim, kdy přes vedení waza-ari a yuko podlehl před časovým limitem a do finálových bojů tak bohužel nepostoupil.


Rozlosování soutěží
Státní svátek a výročí narození Jigora Kana - 28.října oslaví judisté jako vždy prací.
27.10.2014

Přijďte se poprat na Folimanku. V tradičním čase od 18.15 hodin začíná randorový trénink zakončený meditací pod vedením indického specialisty Ram Rattan.


Finále FPD Interligy 2014
25.10.2014

Konečné pořadí:

1    MŠK Vranov nad Topľou (SVK)                   
2    USK Praha (CZE)                   
3    Sokol Praha Vršovice (CZE)                   
4    KS AZS AWF Katowice (POL)                   
5    Dukla B. Bystrica (SVK)                   
6    KŚ AZS Gliwice (POL)

 


Live Stream
Mistrovství České republiky dorostenců a dorostenek - Plzeň
18.10.2014

V Plzni se o titul "Mistr České republiky" utkají nejlepší dorostenci dorostenky.

•    Pořadatel:        Judoclub Plzeň
•    Datum konání: 1.listopad 2014 – sobota
•    Místo konání:   TJ Lokomotiva Plzeň, Úslavská 2357/75, 326 00 Plzeň
•    Ubytování:       Závazné objednávky zašlete do 23.10.2014 na adresu:
zbynekrubas@seznam.cz nebo telefonicky  Z.Rubáš
Mobil: +420 602969177, cena os/noc 250,-Kč

•    Časový pořad:        Sobota - 1.11.2014
  8:30 – 9:30 - prezentace a vážení
  9:30 – 10.00 - losování
10:15 – zahajovací ceremoniál
10:30 – zahájení soutěže


Rozpis zde...
Přihlášení dorostenek do 29.10.2014 do 23:00 hodin
Startovní listina dorostenců

Sportovní gymnázium Ostrava - Den otevřených dveří
10.10.2014

Sportovní gymnázium Ostrava zve zájemce na Den otevřených dveří v úterý 11.11.2014 od 16:30. Jedná se o všeobecné středoškolské studium se zaměřením na sportovní přípravu judo. Bližší informace lze nalézt na www.sportgym-ostrava.cz

Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových

Volgogradská 6/2631,700 30 Ostrava – Zábřeh


Memoriál Václava Prokeše - Český pohár 2014
04.10.2014

V neděli startují dorostenci (celkem 116) a dorostenky (celkem 45) a po nich muži (55) a ženy (17).

V sobotní části startovalo celkem 387 mladších a starších žáků a žákyň z celé České republiky.
Mladší žáci - 164, Mladší žákyně - 55, Starší žáci - 141, Starší žákyně - 27Stránka s výsledky zde...
Mladší žáci - tabulky
Mladší žákyně - tabulky
Starší žákyně - tabulky
Starší žáci - tabulky
Dorostenky - tab
Dorostenci - tab
Všechny výsledky v jednom
Ženy - tab
  Pavel Petřikov vybojoval bronz na turnaji Grand Prix
12.09.2014

Na turnaji Grand Prix, který probíhá v chorvatském Záhřebu, vybojoval Pavel Petřikov v kategorii do 60 kg bronzovou medaili. V prvním kole měl volný los, ve druhém porazil belgického zástupce před časovým limitem. Ve čtvrtfinále narazil na Turka Kabu, kterého Petřikov již porazil. Tentokrát bylo utkání vyrovnané, ke konci zápasu ale Petřikov získával výraznou převahu. 11 sekund před koncem zaútočil technikou seoi-nage, tento útok ale rozhodčí překvapivě posoudil jako předstíraný, Petřikova trestal a ten tak v tomto důležitém utkání prohrál. Ve finále repesáží ale jednoznačně porazil Moorena z Holandska. V boji o bronz porazil v prodloužení Garrigise ze Španělska a vybojoval tak pro České judo další cenný úspěch.

„Jsem rád, že jsem získal medaili. Zejména po smolné prohře s Turkem, kdy mi semifinále uteklo opravdu těsně. Myslím si ale, že jsem ukázal velkou porci bojovnosti a trpělivosti v dalších dvou zápasech. Hala v Záhřebu mi přináší úspěchy. Před 6 lety jsem tady vyhrál titul Mistra Evropy do 23 let a jsem rád, že se zde opět postavím na bednu.

Petřikov se tak na světovém žebříčku IJF posune do první dvacítky.


  Nábory a dny otevřených dveří - podzim 2014
02.09.2014

Český olympijský výbor připravuje pilotní provoz webového portálu, který pomůže české veřejnosti zorientovat se v nabídce podzimních náborů a dnů otevřených dveří v roce 2014.
V případě zájmu Vašeho oddílu o zveřejnění náborové akce na webu projektu Česko sportuje stačí do 12. 9. 2014 vyplnit jednoduchý formulář níže


Formulář zde...
Odkaz na nový portál

  MS Chelyabinsk 2014 - soutěž týmů
31.08.2014

Čeští judisté bez Lukáše Krpálka a bez Jaromíra Musila v neděli nastoupili ve čtyřech v sestavě Pavel Petřikov (66 kg), Jakub Ječmínek (73 kg), Jaromír Ježek (81 kg) a Michal Horák (+100 kg) proti Evropským a světovým šampionům v soutěži družstev Gruzii. Přestože podlehli 0 : 5, byli gruzínským judistům důstojným soupeřem. "Naši předvedli bojovný a hodnotný výkon" hodnotil vystoupení našich judistů Petr Lacina.


  LUKÁŠ KRPÁLEK JE MISTREM SVĚTA
30.08.2014

Ohlasy na Lukášův historický triumf:


iSport
iDnes
Lidovky.cz
Rozhovor s Lukášem
Tisková konference

  Michal Horák skončil na mistrovství světa devátý
29.08.2014

V nejtěžší kategorii se na mistrovství světa představil Michal Horák. V prvním kole si bez problémů poradil s Andrewarthem z Austrálie. Ve druhém kole ho ale čekal nejúspěšnější judista historie, šestinásobný mistr světa a olympijský vítěz Francouz Riner, který Horáka technikou uchi-mata porazil před časovým limitem.
Michal Horák tak skončil na celkovém 9. místě.


  LUKÁŠ KRPÁLEK JE MISTREM SVĚTA
29.08.2014

Lukáš Krpálek se stal historicky prvním českým mistrem světa. V kategorii do 100 kg si v prvním kole bez problémů poradil s bývalým mistrem světa Correou z Brazílie. Ve druhém kole vyřadil Ukrajince Blošenka a postoupil tak do čtvrtfinále šampionátu, kde se utkal se Švédem Pacekem. Paceka Lukáš hodil ukázkovou technikou na ippon a o postup do finále mistrovství světa se Lukáš utkal s olympijským vítězem Rusem Chajbulajevem. Lukášovi se podařila odveta za olympijské hry a vydřel postup do finále. Ve finále se utkal s Kubáncem Armenterosem. Ve čtvrté minutě nasadil Lukáš držení tate-shiho-gatame, ze kterého nebylo úniku.

Zlatá medaile pro Českou republiku!

GRATULUJEME!


  Jaromír Musil
28.08.2014

Ve čtvrtek se na mistrovství světa představil v kategorii do 81 kg Jaromír Musil, kterému los přisoudil v prvním kole světovou jedničku Tchrikishviliho z Gruzie. Ve druhé minutě utkání si Jaromír bohužel poranil koleno. Zranění mu nedovolilo pokračovat, takže byl nucen utkání předčasně vzdát.


  Jaromír Ježek
27.08.2014

Druhým zástupcem České republiky, který startoval ve středu v kategorii do 73 kg byl Jaromír Ježek. V prvním kole Jaromír vyřadil ziskem yuko Claru z Argentiny, ve druhém před časovým limitem Itala Parlatiho. Ve třetím kole nastoupil proti Van Ticheltovi z Belgie, který na loňském mistrovství světa vybojoval bronzovou medaili. Výhra by pro Jaromíra znamenala postup do medailových bojů. Přesto, že Ježek Belgičana již během své kariéry porazil, v Čeljabinsku Van Ticheltovi podlehl na tresty a obsadil tak celkové 9. místo.


  Jakub Ječmínek
27.08.2014

Ve váze do 73 kg se ve středu představili dva naši reprezentanti. Jakub Ječmínek ve své premiéře na světovém šampionátu smolně podlehl Martelovi z Kanady, když ještě 5 sekund před koncem utkání nad Kanaďanem vedl. Kanaďan ale Ječmínka zaskočil posledním útokem, kterým získal waza-ari a Jakuba tak ze šampionátu vyřadil.


  David Pulkrábek
26.08.2014

David Pulkrábek se proti na světovém žebříčku vysoko postavenému Mexičanovi (19.místo WRL.) pral skvěle. Dobře kryl útoky soupeře, byl aktivní a k tomu ještě parádně načasoval útok kata guruma, ze kterého získal yuko. Ihned po dopadu však chtěl David vlastní útok dorotovat, aby z hodu vytěžil více, a namotal se školácky rovnou do soupeřova držení.


  Pavel Petřikov
25.08.2014

Pavel Petřikov se jako první z českého teamu představil na čeljabinském tatami. V prvním utkání Pavel vyřadil zkušeným výkonem reprezentanta Kuwaitu Abdalla Almaraghy. Ve druhém kole však narazil na pozdějšího stříbrného medailistu a světovou čtyřku Beslana Mudranova, kterému podlehl po dobrém boji až v závěru utkání.


  V Teplicích proběhl výcvikový kemp regionálních výběrů žáků
12.08.2014

V tradičním letním termínu se do hotelu Panorama v Teplicích sjely regionální výběry staršího žactva, aby zde společně absolvovaly další tréninkový sraz. Na tatami se celkem představilo jednapadesát mladých sportovců z celé republiky. Na vedení jednotlivých tréninků se podíleli všichni zúčastnění trenéři a nemalou měrou tak přispěli k hladkému průběhu VT. Hodněčasu se věnovalo nácviku technik Ko-uči-gari, O-uči-gari, Soe-nage a Uči-mata. V Ne-waze se probíraly různé formy přechodů do držení, škrcení a pák.


Společné foto zde...

  Rozhodnutí disciplinární komise ČSJu
19.07.2014

Na svém jednání 19.6.2014 disciplinární komise ČSJu rozhodla za uspořádání neschválené soutěže JUDO dne 19.10.2013 v Neratovicích,

 1. Vyslovit napomenutí za výše uvedený přestupek statutárním zástupcům Oddílu Judo Neratovice
 2. Disciplinární komise ČSJu dále ukládá statutárním zástupcům Oddílu Judo Neratovice důsledné dodržování závazných předpisů ČSJu a jejich ustanovení v případě pořádání dalších soutěží.

Rozhodnutí DK

  FPD Interliga - výsledky II. kola
30.06.2014

V polských Katovicích proběhla premiéra II. kola mezinárodní dlohodobé soutěže družstev - FPD Interliga.

Ve druhém kole se bojovalo o konečné pořadí, které rozhoduje o nasazení do finálového kola Play Off, které proběhne na podzim v Praze Na Folimance.


Podrobné výsledky zde...

  Pořadatelé podzimních kol dlouhodobých soutěží
09.06.2014

V neděli proběhlo losování pořadatelů dlouhodobých soutěží pro podzimní kola takto:

Dorostenecké liga:

Finálová skupina

I. kolo - JC Železo Hranice - II. kolo - Tatran Prachatice

Sestupová skupina

I. kolo - USK Praha - II .kolo - JC Plzeň

I. liga mužů:

Postupová skupina

I. kolo - JC Železo Hranice - II. kolo - SKJ Týn n. Vlt.

Sestupová skupina

I. kolo - Tatran Prachatice - II. kolo - VTŽ Chomutov

Extraliga:

Sestupová skupina - JC Plzeň

Reakce na sportovní úspěch v Montpelier

28.04.2014

Lukáši Krpálkovi dopisem osobně poděkoval za získání titulu mistra Evropy předseda vlády ČR pan Bohuslav Sobotka.

Lukáš Krpálek popsal v rozhovoru své pocity po získání mistrovského titulu.


Rozhovor s Lukášem zde...


Mistrovství Evropy družstev

27.04.2014

Na mistrovství Evropy ve francouzském Montpelier se představilo i družstvo mužů z České republiky.

V prvním utkání porazili naši reprezentanti tým Velké Británie a postoupili do dalšího kola, kde podlehli silnému týmu z Gruzie.

V opravách porazili tým z Ukrajiny. V utkání o  bronzovou medaili nedokázali naši reprezentanti porazit tým Německa, a tak obsadili celkové 5. místo.

Gratulujeme!.


Sledujte zde...


Nejen sportovní úspěch v Montpelier

27.04.2014

V sobotu byl v Montpelier Michalu Vachunovi udělen 8.DAN.

V tuto chvíli je v ČR držitelem nejvyššího technického stupně.

Gratulujeme!

 


Lukáš Krpálek mistr Evropy a první ve světovém žebříčku!

26.04.2014

Lukáš Krpálek se stal se svým druhým vítězstvím na ME historicky prvním českým judistou, který získal za sebou dva tituly Mistra Evropy!
 Přes drobné zaváhání v prvním kole proti Cirjenicsovi z Maďarska, kterému se proti Krpálkovi podařilo skórovat, prošel s přehledem do finále.
Všechny svoje soupeře porazil před časovým limitem. Lukášovi se v semifinále podařila dokonalá odveta za finále z lednového turnaje v Paříži. Tentokrát Maretovi nedal žádnou šanci a postoupil do finále.
Ve finále se utkal s Gasymovem z Ázerbajdžánu, kterého 6 vteřin přek koncem časového limitu porail na ippon.
Díky tomuto skvělému vítězství se Lukáš posunul ve světovém žebříčku na první místo.
GRATULUJEME!

 


Český pohár - družstev staršího žactva - Jičín

26.04.2014

Český pohár družstev staršího žactva přinesl velmi zajímavé výsledky.

Konečné pořadí:

1 .Moravskoslezský kraj

2. Pardubický kraj

3. Jihočeský kraj

4. Zlínský kraj


Tabulky a výsledky


Turnaj se zatím vyvíjí bohužel dle papírových předpokladů

25.04.2014

Václav Sedmidubský (73 kg) se pral dlouho vyrovnaně s nakonec zlatým Elmontem (NED). V poslední minutě zápasu se však nabídl nepovedeným chvatem Elmontovi ke kontrachvatu a bylo po nadějích.

Benjamínek teamu Jakub Ječmínek nestačil na nasazeného Gruzínce Rekhviashviliho, když prohrál po slušném výkonu na yuko.

Jaromír Musil (81 kg) v prvním utkání vyřadil loňského stříbrného medailistu Chorvata Marijanoviče. V celém zápase byl lepší, skóroval bleskovou technikou goshi guruma, ze které vytěžil wazari a následně přešel do držení a zvítězil před časovým limitem. Ve druhém kole Jaromír narazil na nasazenou trojku a později bronzového Němce Maresche. V polovině utkání sice Jaromír vedl na tresty, ale vzápětí neuhlídal soupeřovo tao toshi a upadl na ipon. Musil tak skončil stejně jako Pavel Petřikov a David Pulkrábek na devátém místě.

Turnaj se zatím vyvíjí pro české barvy bohužel dle papírových předpokladů. Čtyři z pěti našich reprezentantů byli vyřazeni pozdějšími mistry Evropy nebo bronzovými medailisty. Potvrdí papírové předpoklady v sobotních bojích také nasazená dvojka Lukáš Krpálek, tentokrát ve prospěch české reprezentace?

 


Naši reprezentanti byli na úvod šampionátu vyřazeni ve 2. kole

24.04.2014

Pavel Petřikov zahájil vítězně učinkování naší reprezentace na ME 2014. V prvním kole s přehledem porazil Magerse z Lotyšska. V druhém kole ale nestačil na favorita turnaje Rusa Mudranova z Ruska, kterému podlehl po technice sasae-tsuri-komi-aši na ippon.

David Pulkrábek přešel v prvním kole rovněž bez velkých problémů přes Siccardiho z Monaka, který byl v utkání 4x napomínán a prohrál před časovým limitem. Ve druhém kole ale podlehl Muškijevovi z Ázerbajdžánu, který nejprve skóroval juko technikou o-uči-gari a v zápětí technikou uči-mata Pulkrábka hodil na ippon. Čtěte více zde...


Přímý přenos můžete sledovat zde:


Mistrovství Evropy 2014 v Judu

23.04.2014

Českou republiku budou na nadcházejícím Mistrovství Evropy v judu, které se koná od 24.4 do 27.4.2014 ve francouzském Montpellier, reprezentovat tito závodníci:
60 kg – Pavel Petřikov, SKP Hradec Králové, 28 let
60 kg – David Pulkrábek, Sokol Žďár nad Sázavou, 21 let
73 kg – Václav Sedmidubský, USK Praha, 25 let, 1. účast
73 kg – Jakub Ječmínek, USK Praha, 21 let, 1. účast
81 kg – Jaromír Musil, Sokol Praha Vršovice, 26 let
100 kg – Lukáš Krpálek, USK Praha 24 let
Družstvo mužů v sestavě:
66 kg - Pavel Petřikov, David Pulkrábek
73 kg – Václav Sedmidubský, Jakub Ječmínek
81 kg – Jaromír Musil
90 kg – Michal Krpálek, USK Praha, 25 let
+90 kg - Michal Horák, USK Praha, 27 let


Čtěte více zde...


Rekordní výprava veteránů na Mezinárodním mistrovství Slovenska

23.04.2014

Nebývale velkou výpravu (44 závodníků) vyslalo české veteránské judo na Mezinárodní mistrovství Slovenska, které se konalo 12. dubna v Povážské Bystrici. Navíc získalo 20 zlatých, 10 stříbrných a 7 bronzových medailí.

To dává jasný signál, že čeští reprezentanti budou na blížícím se mistrovství Evropy patřit mezi nejsilnější země.

Šampionát proběhne na konci června v Praze.

 

"Aktivita skupiny masters je pro české judo velkým přínosem. Veteráni ukazují, že tento sport je možno aktivně provozovat bez omezení věku, a zároveň jsou příkladem pro mladé judisty." uvedl trenér  Jaroslav Banszel.

 


Informace pro kluby

16.04.2014

Na základě vzájemné spolupráce na Projektu profesní organizace bychom Vás chtěli informovat o spuštění nového konceptu katalogu Firmy.cz, do kterého byly zařazeny kluby pod Českým svazem juda.
Tuto novou podobu si můžete projít a vyzkoušet již nyní v  beta verzi na portálu beta.firmy.cz/
Do svého profilu můžete odeslat další informace, případně fotografie.


Portál firmy.cz


Naši dorostenci vybojovali dvě bronzové medaile v Portugalsku!

13.04.2014

V portugalské Coimbře se konal další Evropský pohár kadetů. Naši mladí reprezentanti vybojovali zásluhou Markéty Paulusové (+70 kg) a Daniela Uhera (+90 kg) dvě bronzové medaile.

GRATULUJEME!

 


David Hozák bronzový na evropském poháru juniorů

05.04.2014

Velice dobře zahájila naše juniorská výprava svoje učinkování na evropském poháru v řecké Soluni. David Hozák dnes dosáhl svého nejlepšího výsledku v kariéře, když v kategorii do 60 kg vybojoval bronzovou medaili. David dnes zvítězil čtyřikrát před časovým limitem, pouze v semifinále podlehl celkovému vítězi Javachišvilimu z Gruzie.

GRATULUJEME!

 


Úspěch veteránů na Mezinárodním mistrovství Maďarska

04.04.2014

Dne 29.3. 2014 proběhlo XVI. Mezinárodní mistrovství Maďarska. Celkem se ho zúčastnilo 283 závodníku z 18 států.Pod hlavičkou Czech Masters judo club startovalo 25 závodníků.

Nejúspěšnějšími českými závodníky (1.místa) v silné konkurenci byli: Hasík Ludvík – 81kg M9, Humpálová Ludmila – 57kg F1, Matoušek Miloslav – 60kg M7, Neužilová Pavlína – 78kg F1, Záhořová Jaroslava – 57kg F3.

Je překvapivé jaký posun judo MASTERS zaznamenalo. Nejen počtem zúčastněných závodníku na soutěži, ale i kondiční a technickou připraveností. Konstatoval vedoucí výpravy (trenér) Jaroslav Banszel.


Kompletní fotogalerie


Problematika kontroly lékařských prohlídek na soutěžích juda

03.04.2014

V souvislosti se změnou legislativy schválil Výkonný výbor ČSJu dodatek Rozpisu mistrovských a kvalifikačních soutěžích juda 2014, který do odvolání upravuje problematiku kontroly lékařských prohlídek na všech soutěžích juda.

Rozhodčí na soutěžích juda kontrolují spolu s Evidenční kartou juda potvrzení o lékařské prohlídce nebo čestné prohlášení o zdravotní způsobilosti sportovce.


Dodatek k Rozpisu mistrovských a kvalifikačních soutěží 2014
Vzor čestného prohlášení


Trenérsko metodická komise ČSJu nabízí:

02.04.2014

DVD ze semináře EJU na téma:

JUDO DO ŠKOL

Video je určeno pro učitele a trenéry dětí.

Lektoři: Jean Pierre Gibert a Patrick Roux

Objednávky emailem na josef.brozjudo@seznam.cz


Více z eShopu ČSJu


Pozvánka na školení trenérů II. třídy

30.03.2014

Trenérsko metodická komise ČSJu organizuje v tomto roce školení trenérů II. třídy v Teplicích

Termín konání:     

1.část        5.června - 8.června 2014
2.část        18.září -  21.září  2014

Místo konání: hotel Panorama, U Panoramy 2959, 415 01 Teplice

Přihlášky:    Vyplněné přihlášky, viz příloha zašlete nejpozději do 30 dubna 2014
        na adresu ČSJu nebo elektronicky na josef.brozjudo@seznam.cz


Více informací zde...
Přihláška zde...


Objednávky průkazů juda

10.02.2014

Žádáme všechny zájemce o koupi průkazů juda, aby zasílali své objednávky zásadně na sekretariát ČSJu na adresu czechjudo@czechjudo.cz
Objednávku zasílejte ve formátu excel (nikoli ve formátu pdf nebo jpg).
Děkujeme za pochopení.

                 Pavel Volek
       generální sekretář ČSJu


Formulář pro objednávku průkazů juda

Vzpomínka na nedožité 79. narozeniny

27.03.2014

 

27. března 2014 vzpomeneme nedožité 79. narozeniny bývalého významného průkopníka zlínského i československého juda a v pořadí 25. inaugurovaného člena prestižní síně slávy Českého svazu juda, LEOPOLDA (Poldu) PIŠÍNA, bronzového medailistu ve welterové/střední váze z Mistrovství Evropy 1957, konaného v nizozemském Rotterdamu.

ČEST JEHO PAMÁTCE!Speciální seminář pro učitele a trenéry juda

21.02.2014

 

Ve spolupráci s Evropskou Unií Judo /EJU/ a Českým svazem juda /ČSJu/ se uskutečnil seminář s názvem „Judo do škol“, ve dnech 21.3 – 22.3.2014 v Olomouci.

 EJU byla zastoupena patronem projektu panem Mgr.Michalem Vachunem a experty pro tento projekt panem Jean-Pierem Gibertem a panem Patricem Rouxem oba z Francie.ČSJu zastupoval  Mgr.Jiří Štěpán a Mgr.Josef Brož.

 Seminář byl rozdělen do třech částí a to:

 - na cvičení s dětmi, kde byli přítomni učitelé tělesné výchovy ze základních škol Olomouce

 - na cvičení studentů Pedagogické fakulty Univerzity Palackého – obor tělesné kultury

 - pro trenéry juda

 Jednalo se o pilotní seminář, který byl uskutečněn za podpory hejtmana Olomouckého kraje. Cílem ČSJu je přenést zkušenosti a poznatky z uvedeného semináře do ostatních krajů České republiky, tak aby se judo stalo součástí výuky TV na Základních školách.


Více informací zde...
Fotogalerie
 Tréninkový sraz výběru ČR do 15-ti let

10.03.2014

 V termínu 7.-9.3.2014 se v Teplicích uskutečnil tréninkový sraz výběru ČR do 15ti let. Tréninková skupina, pod vedením trenérů Štěpánka, Borbelyho, Martínka a Vytlačila, se především zaměřila na nácvik technik v Ne-waza.Zveme Vás na:

04.03.2014

Kvalifikační turnaj pro juniory, dorost a žactvo v Jablonci

Pořadatel:                  Judo Klub Jablonec nad Nisou
Datum:                       15.-16.3.2014
Místo konání:           Městská hala, U Přehrady 20,Jablonec nad Nisou
Přihlášky:                    Elektronicky do 12.3.2014 do 23:00 hodin

Startují:          

Mladší žaci a žákyně      

Starší žáci a žákyně

Junioři a juniorky


Rozpis zde...
Rozpis na kemp
Training camp - DE
Training camp - ENG
Tournament - ENG
Tournament - DE
Přihlášení do 12. března 2014 do 23:00 hodin zde...

Lukáš Krpálek obhájil vítězství v Praze

03.03.2014

Své vítězství v Praze z roku 2012 zopakoval v neděli 2.3.2014 Lukáš Krpálek ve váze +100 kg.

  Cestou za vítězstvím musel porazit tři zástupce nejlepší třicítky světového žebříčku nad 100 kilogramů. Největším oříškem byl maďarský závodník Barna Bor.

Ve finálovém utkání Lukáš na ipon porazil Litevce Mariuse Paskevičiuse.

  Ostatním našim závodníkům se nevedlo. Výjimkou byl již zmíněný Jakub Ječmínek (5.místo) a Jaromír Musil, který v neděli obsadil ve váze do 81 kg 7. místo

 GRATULUJEME!

  Důležitý okamžikem během turnaje se stalo podepsání Memoranda o rozšíření juda do škol, které podpoří Evropská unie juda, Český svaz juda a vedení Olomouckého kraje. "Jsme připraveni podpořit tento projekt v našem regionu", řekl pan Rozbořil, hejtman Olomouckého kraje. "Chápeme důležitost sportu a chceme  děti dostat od počítačů ke sportu. Judo se zdá být vhodnou sportovní aktivitou", uzavřel pan Rozbořil.
Soutěže se dále zúčastnili pan Chládek, český ministr školství, mládeže a tělovýchovy České republiky a také pan Hulinský, náměstek ministra odpovědný za sport v České republice.


Článek na iDnes.cz
Více na ČT24
Finálové utkání Lukáše Krpálka

Jakub Ječmínek ve své seniorské premiéře

01.03.2014

Na European Open Men obsadil Jakub Ječmínek ve váze do 73 kg skvělé 5. místo.

Gratulujeme!Speciální seminář pro učitele a trenéry juda

21.02.2014

Trenérsko metodická komise ČSJu a KS Olomouckého kraje ve spolupráci s EJU Vás zve na speciální seminář pro učitele a trenéry juda:

JUDO DO ŠKOL

Seminář má za úkol ukázat učitelům možnosti začlenění juda do školní TV a rozšířit vzdělání trenérů pro vedení skupin nejmladších judistů.

Základy juda pestrou zábavnou formou rozvíjejí všechny pohybové schopnosti. Významným prvkem je nácvik pádů, důležité dovednosti pro prevenci úrazů v dalších sportech i v životních situacích. Děti se také učí vzájemnému respektu, sebekontrole, ukázněnému chování.


Více informací zde...

Michal Krpálek osadil v Oberwarthu 7. místo

16.02.2014

Na turnaji European Open v rakouském Oberwarthu podal dobrý výkon v kategorii do 90 kg Michal Krpálek, který po 3 vítězstvích a 2 prohrách obsadil celkově 7. místo.Objednávky průkazů juda

10.02.2014

Žádáme všechny zájemce o koupi průkazů juda, aby zasílali své objednávky zásadně na sekretariát ČSJu na adresu czechjudo@czechjudo.cz
Objednávku zasílejte ve formátu excel (nikoli ve formátu pdf nebo jpg).
Děkujeme za pochopení.

                 Pavel Volek
       generální sekretář ČSJu


Formulář pro objednávku průkazů juda

Krpálek: Prohra v pařížském finále vteřinu před koncem mrzí

09.02.2014

Lukáši, jak moc mrzí smolná porážka z finále prestižního klání?
„Docela dost, protože vítězství na Grand Slamu jsem měl opravdu na dosah. Ten úplný závěr zápasu jsem si pokazil sám, že jsem upadl a Maret získal rozhodující juko. Trochu rozpačitý jsem spíš z průběhu celého finále. Dostal jsem tři poměrně přísné tresty za pasivitu, jednou jsem Mareta hodil a myslím, že jsem mohl získat wazari místo juka. To všechno mělo vliv na to, co se stalo v úplném závěru. Ale tam jsem si to vážně zavařil sám. Každopádně je to škoda, mít dvě výhry ze sebou z Paříže by znělo skvěle.“
Šel byste do úplného závěru s jinou taktikou, pokud byste nebyl pod tlakem tří trestů za pasivitu?
„Určitě, musel jsem být pořád aktivní a nedopustit čtvrtý trest, což by pro mě znamenalo konec nadějí. Kdybych trestů neměl tolik, na konci bych ale už tolik neriskoval a mohl si v klidu hlídat vedení. I za cenu trošku pasivnější taktiky. Takhle došlo na přetahovanou, já se zbytečně hrnul do chvatu a v souboji nakonec tahal za kratší konec. Už nemá cenu se v tom pitvat, ale myslím, že ty tresty jsem ve finále dostávat nemusel. V Maretův prospěch asi trošku zahrálo roli domácí prostředí. To se prostě občas někdy stává. Teď jsem ovšem zklamaný.“
Z Paříže odjíždíte s bilancí tří výher a jedné porážky, semifinálový duel s Němcem Dimitrim Petersem vám odpadl kvůli zranění soupeře. Jak celkově hodnotíte vstup do sezony?
„S odstupem budeme i druhé místo hodnotit jako další cenný kousek do naší sbírky. A turnaj samotný? První kolo s Kubáncem Armenterosem docela šlo, to další s juniorským mistrem světa Reyesem z Kanady byla obrovská dřina. Ten kluk je velmi šikovný, rozhodl jsem až v golden score a byl to nejtěžší zápas, který jsem absolvoval. Třetí zápas s domácím Clementem mi vyšel a povedl se mi i jeden pěkný chvat. Celkově to nebylo špatné vzhledem k tomu, že jsem měl trochu tréninkové manko.“09.02.2014

V minulých dnech vás limitovalo zraněné koleno, podepsaly se nedávné problémy i na dnešním výkonu?
„To ne, v tomto ohledu žádný problém nebyl. Přestože jsme do poslední chvíle nevěděli, jestli do Paříže vůbec pojedu. Začalo mě totiž trápit i druhé koleno, v němž mi prasklo při nácviku jedné nové techniky. Snad to nebude nic vážného. Teď v Paříži budeme do středy na tréninkovém kempu, zůstanu tady s Pavlem Petřikovem, Davidem Pulkrábkem a ještě dorazí Jaromír Musil.“

V kategorii do 60 kilogramů se v sobotu představila dvojice českých reprezentantů. Pavel Petřikov prohrál hned v 1. kole s Peruáncem Juanem Postigosem. David Pulkrábek dvakrát vyhrál, ale pak nestačil na asijského šampióna Boldbaatara Ganbata z Mongolska a skončil na děleném 9. místě.Lukáš Krpálek skončil druhý na pařížském Grandslamu

07.02.2014

  Vzhledem k tomu, že byl Krpálek nasazený jako číslo jedna, měl v prvním kole volný los. Ve druhém si bez problémů poradil s Kubáncem Armenterosem, kterého porazil před časovým limitem po dvou povedených technikách sumi-gaeši. Ve třetím kole se Lukáš utkal s úřadujícím juniorským mistrem světa Kanaďanem Reyesem, se kterým se ke konci loňského roku střetl ve finále turnaje Grand Slam v Tokiu. Reyes přinutil Lukáše k tomu, že si musel hrábnout až na dno sil. V nervy drásajícím zápase vyrovnal Lukáš soupeřův náskok až 14 sekund před koncem utkání. O svém postupu do dalšího kola rozhodl Lukáš až v prodloužení. Čtvrtfinálovým soupeřem byl domácí Clement, kterého Lukáš porazil nádherně provedenou technikou harai-goši. Komentátoři turnaje označili tuto techniku jako hod turnaje.
   V semifinále se měl Lukáš utkat s Petersem z Německa, který ale do finálového utkání nenastoupil.
   Ve finále byl sice Krpálek napomínán, podařilo se mu ale skórovat technikou joko-gake a vše nasvědčovalo tomu, že se mu obhajoba prvenství podaří. Bohužel se Francouzovi podařil v poslední vteřině chvat uči-mata, který byl ohodnocen stejně, jako Lukášův chvat. Vzhledem k většímu počtu trestů se Maret se stal vítězem turnaje.

GRATULUJEME!


Sport.cz
iDnes.cz

Ustanovení o lékařské prohlídce

07.02.2014

Vyhláška Ministerstva zdravotnictví č. 391/2013Sb. (dále jen „vyhláška“) zrušila dosud platnou avšak zastaralou úpravu lékařských prohlídek.
Vyhláška mimo jiné stanoví, kdy je lékařská prohlídka pro výkon sportovní činnosti povinná a kdy nikoli.

Někteří dětští a obvodoví lékaři si tuto vyhlášku nepřesně vykládají a odmítají vydat lékařský posudek pro náš sport. Je třeba je upozornit, že pokud se nejedná o vrcholového sportovce, absolventa sportovní školy nebo člena vrcholových středisek, že mohou těmto sportovcům lékařský posudek vystavit. Více o této problematice najdete v odkazu níže.


Text vyhlášky...
Zpravodaj ČUS s výkladem
Celý text...
Formulář pro LP

Zveme Vás na:

05.02.2014

Kvalifikační turnaj pro juniory, dorost a žactvo v Jablonci

Pořadatel:                  Judo Klub Jablonec nad Nisou
Datum:                       15.-16.3.2014
Místo konání:           Městská hala, U Přehrady 20,Jablonec nad Nisou
Přihlášky:                    Elektronicky do 12.3.2014 do 23:00 hodin

Startují:          

Mladší žaci a žákyně      

Starší žáci a žákyně

Junioři a juniorky


Rozpis zde...
Rozpis na kemp
Training camp - DE
Training camp - ENG
Tournament - ENG
Tournament - DE

Pozvánka na školení trenérů II. třídy

15.01.2014

Trenérsko metodická komise ČSJu organizuje v tomto roce školení trenérů II. třídy v Teplicích

Termín konání:     

1.část        5.června - 8.června 2014
2.část        18.září -  21.září  2014

Místo konání: hotel Panorama, U Panoramy 2959, 415 01 Teplice

Přihlášky:    Vyplněné přihlášky, viz příloha zašlete nejpozději do 30 dubna 2014
        na adresu ČSJu nebo elektronicky na josef.brozjudo@seznam.cz


Více informací zde...
Přihláška zde...

Upozornění pro administrátory klubů

15.01.2014

Vážení,
Výkonný výbor ČSJu vyzývá všechny oddíly k editaci a doplnění členské základny v databázi členské evidence ČSJu.
Vzhledem k blížícím se krajským shromáždění delegátů je nutné, aby ve členské evidenci ČSJu byl uveden předseda statutárního orgánu oddílu/klubu. Z tohoto důvodu byla ve členské evidenci ČSJu v klubové evidenci přidána kolonka STATUTÁRNÍ ORGÁN oddílu. Žádáme klubové administrátory, aby do této kolonky doplnili příslušné jméno.

  Dála žádáme klubové administrátory, aby zkontrolovali a případně doplnili u svého oddílu ve členské evidenci uvedenou správnou adresu, funkční e-mailovou adresu a telefon.
Dále vyzýváme klubové administrátory ke kontrole správnosti evidovaných mistrovských stupňů, kontrole trenérských tříd a tříd zkušebních komisařů u svých členů. V případě, že uvedené údaje v členské evidenci neodpovídají skutečnosti, je zapotřebí na tyto nesrovnalosti upozornit J. Veleho (jiri.vele@seznam.cz - mistrovské stupně nebo třídy zkušebních komisařů) nebo J. Brože (josef.brozjudo@seznam.cz – trenérské třídy).

Dle aktualizované směrnice o centrální evidenci není možné, aby byla jedna osoba evidována ve více klubech (i když je jejich členem). Proto je nutné, aby se osoby vedené ve více klubech rozhodli, pod kterým klubem budou vedeni jako členové ČSJu.

Nová pravidla pro administrátory klubů jsou uvedeny v aktualizované Směrnici pro centrální evidenci ČSJu.

Jiří Dolejš
předseda ČSJu


Návod na editaci satutárního zástupce
Směrnice o centrální evidenci ČSJu

Platnost nového občanského zákoníku

13.12.2013

Dle nového zákoníku, který je již schválen a je veřejně dostupný, se všechny sportovní organizace (občanská sdružení) automaticky přemění na spolky. Novela zákoníku bude požadovat od občanských sdružení, mimo jiné, úpravy stanov. Povinnost zapracovat změny do svých stanov je rozprostřena do horizontu tří let

 Na adaptování změn tedy mají občanská sdružení (oddíly a kluby) tři roky. Realizovat hlášení změn či registraci stanov na Ministerstvu vnitra ČR lze podle současného zákona o sdružování občanů i v současnosti, ale po 1.1.2014 bude takový subjekt čekat další úprava stanov. Proto, není-li to nezbytné, doporučujeme se změnami vyčkat do příštího roku, kdy by měl být již znám způsob a místa registrace stanov spolků.

Český svaz juda připravuje pro zájemce o tuto problematiku seminář s právníkem.


Text občanského zákoníku

NAVRCHOLU.cz

Zveme Vás na:

29.01.2014

USK Cup - Český pohár mužů a žen

Datum: 8. únor 2014

Místo:  Sportovní hala Na Folimance, Praha

Startují: Muži a ženy


Více informací zde...

Úspěch našich reprezentantů na turnaji na Islandu

26.01.2014

Dnešní den čéské barvy na islandských hrách zářily hned třikrát a to dvakrát zlatem a jednou stříbrem. Michal Horák porazil ve finále účastníka Olympijských her Jonssona Thormodura po dramatickém průběhu utkání na držení kamisiho gatame. Přičemž prohrával dvě ku jednomu juku. A dvě vteřiny do konce zápasu chytl obra do držení a zvítězil na ippon. Druhé zlato vyhrál a přiveze z deštivého Islandu Ježek Jaromír, nazvaný místními judisty Jazec Jaromir.  Ve finále hodil Islanďana na vysokou seio nagu až to zahučelo v hledišti. Třetí finalista nedoplnil zlatou šňůru. Dominik Řeháček se bil statečně proti technickému Dánovi, i když rozhodčí nestíhali nějaké situace vůbec hodnotit, pral se jako Řehyson a chtěl vyhrát. Bohužel, po jedné steči zaspal a Dán chytře využil Dominikovu nepozornost a na zemi ho upáčil.
Pěkné a přátelské prostředí, které panovalo jak v hale, tak i mezi judisty se muselo libit i nejudisticky nezasvěcenému divákovi.

Z Reykjavíku zdraví Ježek JaromírV souboji Evropa vs. Asie zvítězili Evropané 10:4

24.01.2014

V historicky prvním souboji "all-stars", ve kterém se v ruském Ťumeni utkali nejlepší judisté Evropy a Asie, zvítězila Evropa poměrem 10:4. V nejočekávanějším utkání ve váze do 60 kg mezi olympijským vítězem z Londýna domácím Galstjanem a 2 roky neporaženým, teprve dvacetiletým Japoncem Takatem nedal Japonec Galstjanovi šanci a utkání rozhodnul nádherně provedenou technikou o-soto-gari. Ukrajinec Zantaraya, který v uplynulém roce hostoval v extralize za USK Praha, přidal další ippon technikou goši-guruma. Vítězství Evropy pečetil vítězstvím v utkání těžkých vah před časovým limitem domáci Michaijlin.

Souboje Evropa-Asie budou pokračovat i v příštích letech.
Vyhlášení ankety Judista roku

18.01.2014

17/1 proběhlo vyhlášení ankety Judista roku.
Vítězové jednotlivých kategorií:

Judista roku 2013: Lukáš KRPÁLEK
Senior: Lukáš KRPÁLEK
Seniorka: Tereza PATOČKOVÁ
Junior: Jakub JEČMÍNEK
Juniorka: Elizaveta GERASIMENKO
Kadet: Marek ŠVESTKA
Kadetka: Sabina MERKLOVÁ
Masters muži: Jaroslav BANSEL
Masters ženy: Lenka KONIGOVÁ
Kata: Jan ČESKÝ Robert HOŘENÍ
Klub roku: SOKOL PRAHA VRŠOVICE


Výsledky Judisty roku 2013 (vč. klubů)
Výsledky Top judisty roku 2013
Přehled výsledků ankety Top judista roku 1998 - 2013
Přehled výsledků české reprezentace v roce 2013
Rozhovor s vítězem

Upozornění pro administrátory klubů

15.01.2014

Vážení,
Výkonný výbor ČSJu vyzývá všechny oddíly k editaci a doplnění členské základny v databázi členské evidence ČSJu.
Vzhledem k blížícím se krajským shromáždění delegátů je nutné, aby ve členské evidenci ČSJu byl uveden předseda statutárního orgánu oddílu/klubu. Z tohoto důvodu byla ve členské evidenci ČSJu v klubové evidenci přidána kolonka STATUTÁRNÍ ORGÁN oddílu. Žádáme klubové administrátory, aby do této kolonky doplnili příslušné jméno.

  Dála žádáme klubové administrátory, aby zkontrolovali a případně doplnili u svého oddílu ve členské evidenci uvedenou správnou adresu, funkční e-mailovou adresu a telefon.
Dále vyzýváme klubové administrátory ke kontrole správnosti evidovaných mistrovských stupňů, kontrole trenérských tříd a tříd zkušebních komisařů u svých členů. V případě, že uvedené údaje v členské evidenci neodpovídají skutečnosti, je zapotřebí na tyto nesrovnalosti upozornit J. Veleho (jiri.vele@seznam.cz - mistrovské stupně nebo třídy zkušebních komisařů) nebo J. Brože (josef.brozjudo@seznam.cz – trenérské třídy).

Dle aktualizované směrnice o centrální evidenci není možné, aby byla jedna osoba evidována ve více klubech (i když je jejich členem). Proto je nutné, aby se osoby vedené ve více klubech rozhodli, pod kterým klubem budou vedeni jako členové ČSJu.

Nová pravidla pro administrátory klubů jsou uvedeny v aktualizované Směrnici pro centrální evidenci ČSJu.

Jiří Dolejš
předseda ČSJu


Návod na editaci satutárního zástupce
Směrnice o centrální evidenci ČSJu

Platnost nového občanského zákoníku

13.12.2013

Dle nového zákoníku, který je již schválen a je veřejně dostupný, se všechny sportovní organizace (občanská sdružení) automaticky přemění na spolky. Novela zákoníku bude požadovat od občanských sdružení, mimo jiné, úpravy stanov. Povinnost zapracovat změny do svých stanov je rozprostřena do horizontu tří let

 Na adaptování změn tedy mají občanská sdružení (oddíly a kluby) tři roky. Realizovat hlášení změn či registraci stanov na Ministerstvu vnitra ČR lze podle současného zákona o sdružování občanů i v současnosti, ale po 1.1.2014 bude takový subjekt čekat další úprava stanov. Proto, není-li to nezbytné, doporučujeme se změnami vyčkat do příštího roku, kdy by měl být již znám způsob a místa registrace stanov spolků.

Český svaz juda připravuje pro zájemce o tuto problematiku seminář s právníkem.


Text občanského zákoníku

Lukáš Krpálek: Úžasná sezona, ale můžu se ještě zlepšovat

10.12.2013

Jak skvěle sezonu začal v únoru při triumfu na pařížském Grand Slamu, stejně stylovým způsobem ji korunoval před týdnem na GS v Tokiu. Lukáš Krpálek je nadšený z letošní sezony, v níž se navíc stal mistrem Evropy a bronzovým medailistou z MS. Lukáš se ještě o příštím víkendu může stát vítězem klubového mistrovství Evropy s německým Abensbergem. Začíná se těšit i na Vánoce, i když mu už hlavou víří myšlenky na další sezonu. Prý v sobě ještě cítí dost prostoru na zlepšení. Takže soupeři - těšte se!

Lukáši, jak si vážíš vítězství v Tokiu?
Pro mě to je úžasný konec skvělé sezony. Rok jsem začal výhrou v Paříži, totéž jsem zopakoval i v Tokiu, což je druhý nejprestižnější Grand Slam. Co víc si přát. Snad jen to, aby se v další sezoně dařilo stejně. Už odstartuje olympijská kvalifikace a letoškem u mě snad nic neskončilo a já na to naopak budu schopen navázat. Rok končím jako světová dvojka, Mammadova jsem už nedohnal, ale předehnal jsem Grola, což je fajn.
Překvapil tě úspěch v Tokiu, kam si jel jen s minimálním tréninkovým základem po po podzimním odpočinku?
Nepočítal jsem s tím, že bych mohl být tak úspěšný. Na to, že jsem začínal trénovat před dvěma měsíci a měl hodně těžký los, tak to je výborný výsledek. Ale trápil jsem se víc než kdy jindy. Ani jednou jsem nezakončil zápas na ipon, byla to dřina. O to víc si výhry můžu vážit. (Trenér Petr Lacina: Lukáš to teď urval tou svojí hrubou silou. Technicky se trochu trápil, což je po té pauze celkem normální. Ale měl třeba vynikající kumikatu, i díky které soupeře nakonec udolal.)
V čem konkrétně si se letos zlepšil, Lukáši?
Posunul jsem se silově, tam jsem v minulosti měl trochu rezervy proti top soupeřům. Jsem dál i v technice, naučil se nové věci v boji na zemi i v postoji. Ale musím na sobě makat dál, abych soupeře znovu mohl překvapovat. Pořád je na čem pracovat. Od ledna do toho zase vletíme.10.12.2013

Letos jsi proti předchozím sezonám volil taktiku méně startů a více přípravy? Osvědčil se takový model?
Stoprocentně. Je lepší jít méně závodů a víc se připravovat. V minulosti jsem měl spoustu závodů na úkor tréninku, což se pak projevilo i ve výsledcích. Počítám s tím, že v příští sezoně si zase budeme vybírat ze závodů a víc budeme trénovat. Letos to vyšlo, není důvod to měnit.
Jaký je Tvůj plán do konce roku?
O příštím víkendu ještě jedu na klubové mistrovství Evropy do Paříže s Absensbergem a bylo by super, kdybychom obhájili loňské vítězství. Půjdu absolutní váhu plus 90 kilogramů a sranda je, že můžu narazit třeba na Teddyho Rinera. To by bylo zajímavé setkání na konci sezony. Pak si orazím a na začátku ledna startuje hrubá příprava na sezonu.
Znamenají pro Tebe vánoční svátky úplnou relaxaci?
Určitě, budu odpočívat. A ani v jídle se hlídat nebudu. Na Štědrý den bude kapr se salátem, pak to doplním řízky a chlebíčky. Tohle můžu víc než cukroví, které ale také ochutnám :). Těším se, až dobiju energii.


Sportovní noviny

Soutěžní řád - změny schválené Plénem ČSJu

04.12.2013

Změny v Soutěžním řádu schválené plénem ČSJu 3.12.2013:

 • Čl. 14.3 omezení vyplývající z věkové kategorie- text upraven na:
  • 14.3.1    Kategorie "Mláďata" a žactvo mladší - jejich soutěže musí skončit do 18 hodin, nejpozději do 21 hodin, netrvá-li soutěž déle než 4 hodiny.
   14.3.2    Žactvo starší - jejich soutěže musí skončit nejpozději do 19 hodin, nejpozději do 21 hodin, netrvá-li soutěž déle než 4 hodiny.  
 • Čl. 14.4. doba zápasu - u kategorie žen snížena na 4 minuty

Soutěžní řád ke stažení zde...

Trenérsko metodická komise ČSJu nabízí:

26.11.2013

DVD ze semináře EJU

26-27.10.2013, Brno a Praha

Hirokata OKADA - 8.DAN

Objednávky můžete zasílat na josef.brozjudo@seznam.cz , Cena 150,- Kč + poštovné

 


Více z eShopu ČSJu

Finálové kolo FPD Interligy 2013

23.11.2013

V Banské Bystrici se od 15:00 hodin utkali v posledním kole FPD Interligy česká družstva USK Praha a Judoklub Olomouc 

Konečné pořadí:

1. MŠK Vranov nad Topľou (SVK)

2. USK Praha (CZE)

3. Dukla B. Bystrica (SVK)

4. KS Gwardia Wroclaw (POL)

5. AZS AWF Wroclaw (POL)

6. Judoklub Olomouc (CZE)


Sledujte on-line
Tabulka zde


Přebor ČR mladšího žactva - Ostrava

22.11.2013

Přeborníci ČR:

Mladší žáci:
-30 kg    BAUER, Dominik        Tj Tatran Prachatice
-34 kg    MERTL, Daniel        Vtž Chomutov
-38 kg    ROVENSKÝ, Lukáš    Sk Královo Pole Brno
-42 kg    MUSIL, Radomír        Sokol Praha Vršovice
-46 kg    KRESTA, Matěj        1.JC Baník Ostrava
-50 kg    POCHOP, Daniel        Judo Orel Žďár N. S.
-55 kg    PUC, František        Judo Příbram
-60 kg    ŠEDIVÝ, Martin        Judo Zš Sadová Čáslav
+60 kg    DOLEŽAL, David        Sokol Hradec Králové

Mladší žákyně
-28 kg    ŠIMŮNKOVÁ, Jana        Daitó Ryu Pardubice
-32 kg    KOUDELKOVÁ, Šárka    Jc Anděl
-36 kg    SKALKOVÁ, Daniela    Judo Šsk Veselí N.M.
-40 kg    LAGOVÁ, Tereza        Judo Šsk Veselí N.M.
-44 kg    ŠKRANCOVÁ, Kristýna    Sport Judo Litoměřice
-48 kg    KUBÍČKOVÁ, Karolína    Skp Judo Ostrava
-52 kg    MAŠKOVÁ, Lucie        Sk Kaplice
-57 kg    MUSILOVÁ, Lucie        Judo České Budějovice
+57 kg    KREJČOVÁ, Štěpánka    Jc Litokan Litoměřice


Stránka s výsledky a video záznamem


Mistrovství Evropy mužů a žen do 23 let - Samokov, Bulharsko

16.11.2013

Mistrovství Evropy mužů a žen do 23 let - Samokov, Bulharsko
V sobotu na ME reprezentovali Českou republiku Petr Ivan, Jakub Ječmínek a Tereza Patočková. Los nepřál ani jednomu z mužů - oba byli vylosování na nasazené jedničky. Bohužel se jim přes první kolo nepodařilo postoupit, a tak pro ně ME skončilo prvním kolem.
V prvním kole neprošla ani Eva Koubková ve váze do 70 kg přes závodnici Perrot z Francie.
Tereza Patočková ve váze do 63 kg se svým vítězstvím v prvním kole a následnou prohrou dostala do oprav, kde podlehla italce Giorgis, a obsadila konečné 7. místo.

 


Mistrovství ČR dorostu - Jablonec

09.11.2013

Mistři ČR:

-46 kg    BINHAK, Tomáš - Judoclub Liberec
-50 kg    ŽEMLA, Václav - TJ Sokol Praha Vršovice
-55 kg    MORONG, Dominik - Sk Kaplice
-60 kg    ČERNÝ, Michal - Skp Judo Nový Bydžov
-66 kg    SELECKÝ, Lukáš - 1. Judo Club Baník Ostrava
-73 kg    ŠVEC, Adam - Skp Judo Nový Bydžov
-81 kg    ŠVESTKA, Marek - Judoklub Olomouc
-90 kg    KREJČÍK, Jakub - Skp Judo Jičín
+90 kg    UHER, Daniel - Judoclub Plzeň


 Mistrně ČR:

-44 kg    MARŠÍČKOVÁ, Andrea - Skp Benešov
-48 kg    ČERVINKOVÁ, Zuzana - Slávia Kroměříž
-52 kg    DÍTĚTOVÁ, Marie - Sport Judo Litoměřice
-57 kg    ZEMANOVÁ, Věra - Judo Ústí Nad Labem
-63 kg    MERKLOVÁ, Sabina - Judoclub Plzeň
-70 kg    MATĚJČKOVÁ, Alice - Skp Písek
+70 kg    PAULUSOVÁ, Markéta - Skj Týn N.Vltavou

 


Tabulky a výsledky
Fotogalerie


Mistrovství ČR mužů a žen 2013

31.10.2013

V sobotu 2. listopadu proběhlo v Teplicích utkání o titul Mistra ČR v kategorii mužů z žen.

Na startovní listině byli naši nejlepší judisté jako Lukáš Krpálek, Alexandr Jurečka, Michal Horák a další.Kompletní výsledky zde...
Fotogalerie


Pavel Petřikov obsadil na Grand Prix 5. místo

30.10.2013

Pavel Petřikov bojoval v čínském Quingdau na dalším turnaji Grand Prix. Po dvou výhrách a dvou prohrách obsadil 5. místo. Petřikov porazil olympijského medailistu Paischera, v boji o bronz ho ale jedno zaváhání proti Englmaierovi z Německa stálo medaili.

Na turnaji se v pátek představí v kategorii do 100 kg i Radek Hecl.


Pozvánka na Tréninkový sraz

04.11.2013

V úterý 5. listopadu se Na Folimance v Praze koná tréninkový sraz mužů a žen.

Začátek v 18:15 hodin.

 


Seminář s H. Okadou

28.10.2013

Seminář s dvojnásobným mistrem světa a dlouholetým trenérem japonské reprezentace Hirotakou Okadou proběhl v sobotu 26/10 v Brně a v neděli 27/10 v Praze. Seminářů se zúčastnilo 220 trenérů a závodníků. H. Okada předvedl metodiku nácviku judistických technik ve věku osmi až dvanácti let. Zdůraznil především základní principy jednotlivých technik s ohledem na bezpečnost nácviku v dětském věku. Část semináře věnoval i metodice nácviku technik na zemi. Navíc H. Okada ukázal i své nejlepší techniky v závodním provedení v postoji i na zemi. Dále zodpověděl celou řadu dotazů týkající se problematiky tréninku dětí. Český svaz juda připaví ze seminářů výukové DVD.


Mistrovské soutěže družstev

25.10.2013

Přebor České republiky družstev:

starších žáků -

starších žákyň -

Mistrovství České republiky družstev:

dorostenek - zahájení v 10:30 hodin

žen - zahájení v 10:30 hodin

Vysílání je z důvodu nízké kapacity internetu zrušeno.


Tabulka ženy
Tabulka dorostenky
Tabulka starší žákyně
Tabulka starší žáci


Seminář juda - Hirokata OKADA - 26-27.10.2013

21.10.2013

Upozorňujeme, že na seminář již není možné se přihlásit z důvodu naplnění kapacity tělocvičny!

Seznam přihlášených účastníků


Jan Pinta bronzový na European Open

20.10.2013

Jan Pinta dosáhl skvělého výsledku na turnaji European Open, který se konal tento víkend ve skotském Glasgow.

Na turnaji se v kategorii +100kg po vítězství nad Australanem Andrewarthem a prohře s Belgičanem Harmegniesem probojoval do zápasu o bronz, kde ukázkově upáčil domácího Sherringtona.

Gratulujeme!

Velkou porci smůly si na turnaji vybral Václav Sedmidubský (-73 kg), kterého v cestě za medailí zastavilo svalové zranění. Sedmidubský, který dvakrát zvítězil, musel ve čtvrtfinále vzdát zápas, ve kterém vysoko vedl a k dalšímu zápasu již nenastoupil.


Zveme Vás na:

19.10.2013

Tréninkový sraz je součástí přípravy na ME23 2013.
- Vhodný jako příprava na MČR.
- Vše za účasti RD Slovenska a Dukly Banská Bystrica.
- V pátek přivítáme rakouský klub UJZ Muhlviertel, jenž se připravuje na finále Bundesligy.

Program VT:
24.10 (čtvrtek) - 18.15 hod. – Randori
25.10 (pátek)   -  9.00 hod. - příprava dle jednotlivých týmů
                          17.00 hod. – Randori
26.10 (sobota)  -  9.00 hod. - Randori
                          15.00 hod. – Randori

Místo:  USK Praha, Na Folimance, Praha


Speciální nabídka od firmy NORIS

14.10.2013

Firma Noris nabídla Českému svazu juda mimořádně výhodné ceny na dětská kimona. Tato speciální nabídka slouží k rozvoji mládežnického juda v ČR. Jedná se pouze o omezené množství s tím, že distribuce těchto kimon proběhne v říjnu 2013.
Kimona jsou ve velikostech od 100 do 160 cm o gramáži 450.
Pokud máte o tato kimona zájem, zasílejte objednávky na:

Firma Budosport – Jiří Sosna
Telefon: (+420) 274 822 394
GSM: (+420) 608 735 570
E-mail: obchod@budosport.cz


vel. kimona

(v cm)        nová cena  pův. cena
100            370 Kč        600 Kč
110            390 Kč        650 Kč
120            450 Kč        730 Kč
130            500 Kč        800 Kč
140            580 Kč        900 Kč
150            640 Kč        970 Kč
160            680 Kč        1 040 Kč
pásek            70 Kč        130 Kč


Lukáš Krpálek zvolen Judistou roku 2013

14.10.2013

Během finálového kola extraligy byly slavnostně vyhlášeny výsledky ankety Judista roku 2013, kterou každoročně pořádá Český svaz juda. V tomto roce hlasovalo 40 odborníků, trenérů a novinářů. Anketu po šesté v řadě ovládl Lukáš Krpálek, který získal maximální počet hlasů. Na druhém místě se umístil Alexandr Jurečka, třetí místo obsadil Pavel Petřikov. Na dalších místech se umístili Michal Horák, Jakub Ječmínek a Jaromír Ježek.

Dosavadní vítězové ankety Judista roku:

Radka Štusáková-Coufalová (1996, 1998, 2001), Michaela Vernerová-Kvačková (1997, 1999, 2000), Tomáš Mužík (2002), Danuše Zdeňková (2003), Andrea Pažoutová-Pokorná (2004), Jiří Pokorný (2005), Alena Eiglová (2006), Jaromír Ježek (2007), Lukáš Krpálek (2008-2013).


Sportovní noviny


Finále Extraligy mužů 2013

03.10.2013

Konečné pořadí MČR družstev mužů 2013:

1.    USK Praha
2.    Judoclub Liberec   
3.    Sokol Praha Vršovice
4.    Judoklub Olomouc
5.    SK KP Brno
6.    1.JC Baník Ostrava   
7.    .A.S.A. SJ Litoměřice
8.    Judoclub Plzeň
9.    PSK Hradec Králové
10.  Sokol Hradec Králové


Videozáznam semifinále a utkání o 3. místo
Videozáznam finále
Fotogalerie z finále


Lukáš Krpálek zvolen Judistou roku 2013

14.10.2013

 

Během finálového kola extraligy byly slavnostně vyhlášeny výsledky ankety Judista roku 2013, kterou každoročně pořádá Český svaz juda. V tomto roce hlasovalo 40 odborníků, trenérů a novinářů. Anketu po šesté v řadě ovládl Lukáš Krpálek, který získal maximální počet hlasů. Na druhém místě se umístil Alexandr Jurečka, třetí místo obsadil Pavel Petřikov. Na dalších místech se umístili Michal Horák, Jakub Ječmínek a Jaromír Ježek.

Dosavadní vítězové ankety Judista roku:

Radka Štusáková-Coufalová (1996, 1998, 2001), Michaela Vernerová-Kvačková (1997, 1999, 2000), Tomáš Mužík (2002), Danuše Zdeňková (2003), Andrea Pažoutová-Pokorná (2004), Jiří Pokorný (2005), Alena Eiglová (2006), Jaromír Ježek (2007), Lukáš Krpálek (2008-2013).


Sportovní noviny


Finále Extraligy mužů 2013

03.10.2013

 

Konečné pořadí MČR družstev mužů 2013:

1.    USK Praha
2.    Judoclub Liberec   
3.    Sokol Praha Vršovice
4.    Judoklub Olomouc
5.    SK KP Brno
6.    1.JC Baník Ostrava   
7.    .A.S.A. SJ Litoměřice
8.    Judoclub Plzeň
9.    PSK Hradec Králové
10.  Sokol Hradec Králové


Videozáznam semifinále a utkání o 3. místo
Videozáznam finále
Fotogalerie z finále


Seminář s mistrem světa H. Okadou

02.10.2013

 

Český svaz juda připravil na poslední říjnový víkend pro své členy opravdovou lahůdku. Podařilo se mu totiž do České republiky pozvat Hirotaku Okadu, dvojnásobného mistra světa a  dlouholetého trenéra japonského národního mužstva, který v České republice uspořádá dvojdenní seminář. Okada zvítězil na světovém šampionátu v roce 1987 v kategorii do 78 kg a toto vítězství zopakoval v roce 1991 v kategorii do 86 kg. Jeho ko uči gari, kterým rozhodl finálový zápas v roce 1991, je právem nazýváno „ko-uči-gari století“. Okada, který rovněž získal bronzovou medaili na Olympijských hrách v roce 1992, se po ukončení závodní kariéry plně věnuje trenérské práci. Pracuje jako trenér na Univerzitě Tsukuba a působí i u japonské reprezentace, se kterou se jako trenér zúčastnil Olympijských her 2000, 2004 a 2008.  Hirotaka Okada působí i jako expert trenérské komise EJU, kde má na starosti metodiku technického rozvoje dětí a mládeže. Seminář s H. Okadou se uskuteční v sobotu 26. října a od 10:30  a v neděli 27. října. Seminář  bude zaměřen především na metodiku nácviku judistických technik. Okadovou specialitou jsou, kromě již zmíněné techniky ko-uči-gari, techniky o-uči-gari, uči-mata a o-soto-gari.
Hideyuki Sakai, který byl v Praze jako trenér japonské reprezentace na turnajích světového poháru, řekl  zástupcům ČSJu: „Za nejlépe technicky vybaveného japonského trenéra juda považuji Hirataku Okadu. Technické tréninky s ním jsou zážitek, který bych přál každému, kdo se věnuje judu“.

NENECHTE SI TENTO ZÁŽITEK UNIKNOUT!


H. Okada - MS 1991
Více informací zde...


Zveme Vás na:

29.09.2013

Závěrečná příprava juniorů na MSJ v Lublani a příprava RD 23 na ME.

Otevřené zápasové tréninky:
Úterý 1.10.2013 - od 18.15
Středa 2.10.2013 - od 16.30
Čtvrtek 3.10.2013 - od 18.15
Místo: Na Folimance, Praha

Využijte jako přípravu na blížící se MČR či na další turnaje. Zkuste otestovat formu našich reprezentantů, anebo se stavte jen tak pro radost, bude s kým se prát!

                               Petr Lacina, svazový trenér

 


Tereza Patočková bronzová v Bělehradu

28.09.2013

Tereza Patočková vybojovala po dvou výhrách a jedné prohře bronzovou medaili na turnaji Evropského poháru v srbském Bělehradu.

Gratulujeme!

 


Výsledky z

28.09.2013

Extraliga mužů:

Finálová skupina:

1. Judoclub Liberec - postup do Play Off

2. Sokol Praha Vršovice - Postup do Play Off

3. SKKP Brno

4. 1.JC Baník Ostrava

Sestupová skupina:

1. JC Plzeň

2. A.S.A. Litoměřice

3. PSK H. Králové

4. Sokol H. Králové

 


Spojte studium se sportem

25.09.2013

Sportovní gymnázium Kladno zve zájemce na Den otevřených dveří v sobotu 19.10.2013 v čase 10:00-13:00 hodin.

Jedná se o všeobecné středoškolské studium se zaměřením na sportovní přípravu judo.

    Diplomovaným trenérem juda je Mgr. Lucie Chytrá (sgchytra@seznam.cz), která byla dlouholetou reprezentantkou ČR v judu.
   
Sportovní gymnázium, Kladno,
Plzeňská 3103, 272 01 Kladno


Více informací o studiu zde...


Zveme Vás na:

24.09.2013

Český pohár - Memoriál Václava Prokeše v Teplicích
je poslední možností, jak získat body do ranking listu a zajistit si tak start na mistrovské soutěži mužů, dorostu a žactva.

Pořadatel: Pro Sport Teplice

Datum konání:

5.10.2013 - sobota – mladší a starší žáci a žákyně
6.10.2013 – neděle – dorostenci a dorostenky, muži a ženy

Místo konání: Nová sportovní hala Na Stínadlech, Teplice

Startují:
Mladší žáci a žákyně: ročník narození 2002 - 2001
Starší žáci a žákyně: ročník narození 2000 - 1999
Dorostenci a dorostenky: ročník narození 1998 - 1996
Muži a ženy: ročník narození 1998 a starší


Rozpis turnaje
Přihlášení do 2.10.2013 do 23:00 zde...


Závěrečný den na juniorském Mistrovství Evropy

22.09.2013

Poslední český zástupce na juniorském Mistrovství Evropy Jan Staněk nestačil v kategorii nad 100 kg na Francouze Sanala a byl z další soutěže vyřazen.

Nejlepší juniory nyní čeká příprava na juniorské Mistovství Světa, které se za měsíc uskuteční ve slovinské Ljubljani.

 


Jakub Ječmínek 5. na juniorském Mistrovství Evropy

21.09.2013

Skvělými výkony se v Sarajevu dnes prezentoval v kategorii do 73 kg Jakub Ječmínek. Bohužel v utkání o bronz se mu nepodařilo udělat poslední krůček a v utkání proti Saraivovi z Portugalska podlehnul v golden score. Jakub byl v polovině zápasu trestán šido, potom ale vystupňoval tlak a utkání 17 vteřin před koncem vyrovnal. V nastavení byl Jakub aktivnější a chyběl kousíček k tomu, aby byl Portugalec podruhé napomínán. Bohužel na konci první minuty prodloužení Kuba neuhlídal soupeřovu uči matu, kterou Portugalec zápas rozhodnul.

Jakub v prvním kole udržel Srba Niškanoviče, ve druhém na juko za o uči gari pozazil Estonce Seppu a ve finále skupiny hodil na ippon pomocí ko soto gage Moldavce Zaborosciuce. V semifinále podlehnul Gugavovi z Gruzíe.

Gratulujeme!

Naši zástupci v kategorii do 81 kg Jiří Petr a David Klammert byli vyřazeni v prvním kole. Klammert podlehnul finalistovi Szczepaniakovi z Polska, Petr nestačil na Němce Ressela.
Zítra nastoupí v těžké váze J. Staněk.

 


První den na juniorském Mistrovství Evropy

20.09.2013

První den se na Mistrovství Evropy juniorů představili 2 naši zástupci v kategorii do 60 kg. David Hozák si v prvním kole bez problémů poradil s Maďarem Szabo, ve druhém ale nestačil na Valizadu z Ázerbajdžánu, kterému podlehl před časovým limitem. Na své juniorské premiéře celkově obsadil dělené 9. místo. David Pulkrábek ve svém prvním utkání nestačil na Maďara Totha.


Nový světový žebříček: 2 čeští judisté v TOP-TEN!

08.09.2013

Bývalá světová jednička Lukáš Krpálek si po bronzu z mistrovství světa upevnil s 1558 body třetí příčku průběžného bodování světového žebříčku. Za posledních dvanáct měsíců Lukáš prohrál pouhé dvě utkání ze třiceti. Ano, čtete správně, poměr výher a proher ze všech vrcholných akcí roku Lukáše Krpálka se rovná 30 : 2. Sedm turnajů, 5 x zlato (ME23, GS Paříž, ME,  světová univerziáda i světová univerziáda open), 2 x bronz (GP TUR, MS), to je přehled Krpošových úspěchů.

Vrátka elitní desítky světa otevřel také Alexandr Jurečka. Devátým místem z Ria, které jistě nebylo Sašovým maximem, se usadil právě na desáté příčce světového bodování. Saša po celou sezónu předváděl solidní výkony, za něž byl odměněn čtyřmi bronzovými medailemi z velkých mezinárodních mítinků. Dva bronzy z Grand Slamů AZE a RUS, třetí příčky z GP TUR a ze Světové univerziády. Na mistrovství Evropy podal Saša také vynikající výkon, avšak po tuhém boji byl vyřazen ve třetím kole pozdějším vítězem Denisovem, a odvezl si deváté místo. Dalším vrcholem sezóny bylo mistrovství světa v Riu, kde Saša poprvé v sezóně nepodal optimální výkon. Zranění ramene zavinilo tréninkový výpadek a zrovna v závěru přípravy. Tři týdny bez juda, bez posilovny si Sašovo tělo bohužel dobře zapamatovalo. Podobné situace ale ke sportu patří, a podíváme-li se jedním okem zpět a druhým dopředu, uvidíme uprostřed špičkového judistu toužícího po velkých výkonech a velkých medailích. A ono to přijde a Havířov a všichni fanoušci juda budou slavit.

Autor: Petr Lacina, trenér seniorské reprezentace ČR

 


Evropský pohár seniorů v Bratislavě

07.09.2013

Slovensko na svém prvním ročníku Evropského poháru přivítalo 221 závodníků ze 20 zemí.

V nedělní části vybojovali naši reprezentanti další tři medaile:

2. místo Eva Koubková -  váha do 70 kg

2. místo Jan Pinta - váha +100 kg

3. místo Lukáš Hlaváček - váha +100 kg


David Pulkrábek obsadil ve váze do 60 kg krásné 2.místo.

Ve váze do 73 kg bojoval Václav Sedmidubský o bronzovou medaili s maďarským závodníkem Kiss, kterého 34 vteřin před koncem utkání hodil na ippon. Vybojoval tak bronzovou medaili.

Závodníkům gratulujeme!


Výsledky zde...


Zveme Vás na:

03.09.2013

BRNO  CUP  OPEN - 2013
XXII. ročník mezinárodního turnaje JUDO  - Český pohár
KATANA  pro vítěze absolutní soutěže mužů. Věcné ceny.
 
Místo:    Městská sportovní hala Brno,  Vodova 108   
Datum:    

21.09.2013     (sobota):  muži, ženy,  dorostenci,  dorostenky
                                       muži OPEN“  (bez rozdílu vah).
22.09.2013     (neděle):  mladší a starší žáci a žákyně


Rozpis turnaje
Přihlášení do 18.9.2013 do 23:00 zde...


IX. MEZINÁRODNÍ MISTROVSTVÍ ČR VETERÁNŮ MUŽŮ A ŽEN

02.09.2013

OTEVŘENÁ SOUTĚŽ

Pořadatel:            1. Judo Club Baník Ostrava o.s.
Datum konání:       21. září 2013
Místo konání:       Sportovní hala SAREZA, Hrušovská 20, Ostrava - Přívoz
Ředitel soutěže:    Leoš Macháček        telefon: 00420 732 877 202
                                 e-mail:   machacek.leos@seznam.cz
 
Přihlášky:             Je třeba zaslat do 14. září 2013 na e-mail:  machacek.leos@seznam.cz


Rozpis turnaje


Krpálek: Bronz je úžasnej, ale prohra s Grolem mrzí

31.08.2013

Lukáši, jaký máš první dojem z turnaje?
Bylo to náročné, víc, než jsem čekal. Ale za tu medaili jsem rád. A nebudu zastírat, že mě štve, jak jsem to podělal s Grolem. Celý zápas jsem vedl, byl jsem strašně blízko, což zamrzí. Snad příště. Ale aby to nevyznělo negativně, jsem za medaili opravdu strašně šťastnej.
Po semifinále si trochu zuřil, tak moc tě porážka vzala?
Chyběl kousek, celý zápas jsem vedl na tresty a on mě 43 vteřin před koncem hodí. Nevím, proč jsem se do té pozice montoval. Byl jsem skleslej a měl co dělat, abych se z toho dostal.
Bylo těžké zmobilizovat síly na zápas o 3.místo?
S Japonci se mi pere většinou dobře, i Anaie jsem na olympiádě dokázal porazit. Tady se teď pere Ono, byl světová jednička v devadesátce, tady jsem se s ním pral poprvé. Mám ale jeden chvat, kterým Japonce celkem dokážu házet a i když jsem ho nepoužil, jsem rád, že to dopadlo takhle.


Celý článek zde...


Krpálek: Bronz je úžasnej, ale prohra s Grolem mrzí (pokračování)

31.08.2013

Jak si tedy vážíš bronzu?
Hodně, protože před mistrovstvím jsem měl problémy s loktem a nebyl jsem úplně optimálně naladěný. Navíc mě dnes chytla záda. Musel jsem si před semifinále brát nějaké ibalginy a brufeny, naštěstí v zápase o třetí místo jsem to už tolik necítil. Obrovský dík patří naší fyzioterapeutce Dominice Bílé, která mě mezi zápasy dávala dohromady a bez které bych žádnou medaili neměl.
Můžeš porovnat dva světové bronzy s titulem z ME?
Já si vážím každé medaile, a tahle je z MS, které je asi těžší než Evropa. Kdybych tady byl zdravotně stoprocentní, třeba to dopadlo ještě lépe. Ale i bronz je úžasnej a jsem šťastnej, jak to dopadlo. Jsem rád, že jsem potěšil kluky z reprezentace, kteří mi zase dneska v hale fandili. Cítil jsem, že za mnou stojí i dost cizích judistů. A vnímal jsem i obrovskou podporu z domova, lidi to prý sledovali na internetu a i za to jim děkuju.
Předloni v Paříži si na MS získal první bronz, což bylo spíš ještě překvapení. Teď si byl jasný favorit. Vnímal si odlišnou výchozí pozici před závodem?
Bylo to úplně o něčem jiném. V Paříží jsem byl ještě takové děcko, zápasy jsem tam musel pracně otáčet. Tady se ode mě čekalo víc, ale na druhou stranu jsem od prvního kola měl hodně těžké soupeře. Poprvé jsem porazil Rakova a Sajidova, ve všech zápasech jsem musel dřít a asi to nevypadalo tak hezky jako na ME, kde mi chvaty krásně vycházely a já skoro všechno házel na ipon. Škoda prostě toho Grola…
Stihneš dnes vůbec oslavu?
Fakt nevím, jsem totálně dobitej. Asi si s klukama dáme na hotelu pár piv a vytuhnu. Budu rád, když dojdu na pokoj. Nevidím to na nic velkého. Pořádně to oslavíme až v Praze i s ostatními lidmi, co se pohybují kolem juda, a kamarády.

 


Lukáš Krpálek bronzový na Mistrovství světa!

31.08.2013

Lukáš Krpálek dokázal jako druhý český judista v historii po V. Kocmanovi vybojovat více nežli jednu medaili na Mistrovství světa. Po bronzové medaili z roku 2011 dokázal tento výsledek zopakovat i na letošním šampionátu v Riu. Po vítězstvích nad mistrem světa z roku 2009 Rakovem z Kazachstánu, Fonsecou z Portugalska a Uzbekem Saydovem přišla sice prohra v semifinále s Holanďanem Grolem, zápas o bronzovou medaili s Japoncem Onem však Lukáš s přehledem zvládnul.

Lukášova medaile je historicky celkově sedmá pro české judo (1981 V. Kocman, 1981 P. Petřikov st., 1983 V. Kocman, 1991 J. Sosna, 1999 M. Vernerová, 2011 L. Krpálek, 2013 L. Krpálek).

GRATULUJEME!!!!

 


MS seniorů Rio de Janiero - Krpálkův den D se přiblížil: šampion touží po medaili

30.08.2013

V letošní sezoně prohrál jediný soutěžní zápas, čtyři závody ovládl ve svůj prospěch. Ale Lukáš Krpálek ví, že sobotní mistrovství světa může rok snů ještě vyšperkovat. Lukáš jako jeden z hlavních favoritů hledí vysoko. Ale se svojí typickou opatrností.


Celý článek zde...


MS seniorů Rio de Janiero - Ježek: Druhé kolo odpovídá realitě, výpadek se musel projevit

30.08.2013

Jen chvíli spřádal judista Jaromír Ježek sen o tom, že po měsíční pauze zaviněné zraněním třísla na světovém šampionátu v Riu de Janeiro vybojuje pronikavý výsledek. Dosažené druhé kolo ve váze do 81 kilogramů podle něj vystihuje jeho současné omezené možnosti, i když jej těsná prohra s Portugalcem Carlosem Luzem mrzela.


Celý článek zde...


Saša Jurečka vypadl na Mistrovství světa ve 3. kole

30.08.2013

Saša Jurečka bohužel nevyužil šanci na postup do finálových bojů a na Mistrovství světa vypadl ve 3. kole. Svoje vystoupení v Riu zahájil slibně když v prvním kole porazil na ipon Mongolce Khutaga, ve druhém rovněž na ipon Španěla Zajace. Ve třetím bohužel podlehl Švédu Dvarbymu, kterému se povedla jediná akce, ze které se štěstím skóroval juko. Sašovi se již nepodařilo vývoj utkání zvrátit a stejně jako na Mistrovství Evropy skončil v Riu na 9. místě.

 


Jaromír Ježek byl na Mistrovství světa vyřazen ve 2. kole

30.08.2013

Jaromír Ježek, stejně jako na Mistrovství Evropy, vypadnul v Riu již ve druhém kole. Soutěž zahájil jasným vítězstvím na ipon nad Willem McKenziem z Baham."Před prvním zápasem jsem si hlavně říkal, ať neudělám nějakou hloupost a soupeř mě třeba nenachytá. Výhra v prvním kole byla prostě hlavně splněná povinnost," uvedl Ježek. Cestu jeho pátým světovým šampionátem však utnul Portugalec Carlos Luz. Ani jeden z judistů v zápase neskóroval, Ježek však doplatil na dva tresty za pasivitu, zatímco jeho soupeř měl jen jeden. "Zklamaný jsem dost, protože Luz je přijatelný soupeř. Ale měl mě přečteného a na mně se hlavně na konci projevil velký tréninkový výpadek z minulého měsíce. Už jsem neměl sílu, abych ho hodil," řekl Ježek.

 


Jaromír Musil byl na Mistrovství světa vyřazen v 1. kole

30.08.2013

Jaromír Musil prohrál v Riu s Gruzíncem Levanem Ciklaurim, který zvítězil ve třetí minutě na ipon. Přestože Musil nadějně začal a soupeř byl napomínán za pasivitu, Jaromír mu vlastním kiksem nabídl lehký hod na ipon. Musilův pád spíš připomínal jednoduché uklouznutí. "Nevím, jak jsem mohl takhle upadnout. Možná to byl momentální zkrat, skončil jsem na zemi, ani nevím jak. Myslel jsem, že na něj budu mít, ale dopadlo to špatně," konstatoval.

 


MS seniorů Rio de Janiero - Sedmidubský: Časem možná 3. kolo docením

28.08.2013

Úřadující mistr Evropy Rok Drakšič zastavil cestu Václava Sedmidubského mistrovstvím světa v Riu de Janeiro.
"Sedmidub" narazil při své premiéře na vrcholné akci ve 3. kole, velký favorit mu uštědřil vazari a v poslední minutě i ipon. Sedmidubského ale částečně mohou hřát výhry v předchozích zápasech s Novozélanďanem Calderem a Íráncem Akbarím. Dělené 17. místo prý není k zahození.


Celý článek zde...


MS seniorů Rio de Janiero - Václav Sedmidubský při debutu na MS nechce být za otloukánka

28.08.2013

Ve čtyřiadvaceti letech dychtivě vyhlíží svůj debut na vrcholné akci, ale nervozitou se judista Václav Sedmidubský neužírá. Sám je spíš zvědavý na to, jak se ve středu na mistrovství světa v Riu de Janeiro vyrovná se svojí velkou premiérou.


Celý článek zde...


MS seniorů Rio de Janiero - Krpálek po tréninku: Loket se lepší, mám radost

28.08.2013

Netrpělivě očekávaný první tréninku Lukáše Krpálka v Riu de Janeiru přinesl nad očekávání dobré zprávy. Bolest z pohmožděného lokte ustupuje, úřadující mistr Evropy si v kimonu zkusil řadu chvatů a po přípravě byl velkým optimistou, byť zatím nešel do úplného rizika. Krpálek věří, že při svém sobotním závodě bude v úplném pořádku.


Celý článek zde...


MS seniorů Rio de Janiero - Pavel Petřikov

26.08.2013

Sen o dobrém umístění na mistrovství světa v Rio de Janeiru je pryč, Pavel Petřikov se s turnajem rozloučil už po prvním kole, kde
prohrál po dvou vazari s Nizozemcem Salminenem. Petřikov se tak na svém pátém mistrovství musí vyrovnávat s nejhorším výsledkem.


Celý článek zde...


Významné ocenění Světové federace juda

26.08.2013

Na kongresu Světové federace juda (IJF) v brazilsrkém Rio de Janeiro byla za celoživotní zásluhy o rozvoj juda předána Michalu Vachunovi zlatá plaketa IJF.

Gratulujeme!

 


MS seniorů Rio de Janiero - Pavel Petřikov: Snad neudělám hloupost jako na Evropě

26.08.2013

Rio de Janeiro - Už dlouho necítil takovou pohodu, jako teď. Z Pavla Petřikova po solidní sezoně, kdy uzmul třetí místa
na Grand Prix v Baku a na univerziádě, sálá před mistrovstvím světa v Rio de Janeiru vnitřní síla. A věří, že aspoň
vyrovná 7. místo, které je zatím na MS jeho maximem. A s nadhledem bere i fakt, že v pondělí v prvním zápase narazí na nepříliš oblíbeného
Nizozemce Salminena, s nímž oba dosavadní zápasy prohrál. Reprezentanti o Petřikovovi svorně tvrdí: Páča před mistrovstvím vypadá
fantasticky.


Celý článek zde...
Sledujte Live Results


MS seniorů Rio de Janiero - Pohmožděný levý loket Lukáše Krpálka

26.08.2013

komplikuje závěrečnou přípravu judisty Lukáše Krpálka před jeho startem na mistrovství světa v Rio de  Janeiru. Krpálek ale věří, že potíže do soboty, kdy půjde do akce ve váze do 100 kilogramů, odezní. Největší česká medailová naděje po dnešním příletu do dějiště mistrovství ale netajila, že mu zranění na náladě moc nepřidalo.


Celý článek zde...


MS seniorů Rio de Janiero - sedm našich závodníků z pohledu trenéra P. Laciny

26.08.2013

Sedm vyslanců bude reprezentovat české judo na světovém šampionátu, který právě dnes začíná v Riu de Janeiru. Jako první půjde do akce už dnes Pavel Petřikov ve váze do 60 kg, velký debut si během týdne odbudou Václav Sedmidubský (do 73 kg), Alexandr Jurečka (do 90 kg) a Michal Horák (do 100 kg). A jako tradičně se nejvíc vzhlíží k Lukášovi Krpálkovi (do 100 kg). Úřadující evropský šampion i v Brazílii toužebně vyhlíží nejvyšší mety. Jaký je aktuální stav závodníků podle trenéra Petra Laciny?


Celý článek zde...


MS seniorů Rio de Janiero - NALOSOVÁNO!

26.08.2013

Rio de Janeiro (Brazílie) 25. srpna (zvláštní zpravodaj ČTK) - Dnešní los mistrovství světa příliš nepřál největší české naději Lukáši Krpálkovi. Ten se v Riu de Janeiru prvním kole váhové kategorie do 100 kilogramů se utká pravděpodobně s Rakovem, který ale ještě musí postoupit z předkola, kde jej čeká Maďar Cirjenics. Rakov je však jasným favoritem, kterému Lukáš na předloňském MS podlehl ve čtvrtfinále. Dvaadvacetiletý závodník USK se v Brazílii představí příští sobotu.
Rakov je ostřílený závodník. V roce 2009 celý světový šampionát ovládl a předloni v Paříži bral stříbro, když si poradil právě i s Krpálkem.


Celý článek zde...


Důležitý výsledek IJF kongresu v Riu

26.08.2013

Na kongresu světové federace juda v brazilském Riu se volilo nové složení řídícího výboru IJF.

Hlavním sportovním ředitelem pro další období byl zvolen Ing. Vladimír Bárta.

Gratulujeme!

 


Mistrovství světa seniorů v Rio de Janeiro

21.08.2013

Jeden z prvních podporovatelů Lukáš Krpálka firma Mc Donalds uspořádala spolu s ČSJu tiskovou konferenci s českýmui závodníky, kteří odlétají do brazilského Ria na Mistrovství světa seniorů.

 Tiskovky se zúčastnil trenér reprezentace Petr Lacina, Pavel Petřikov, Jaromír Musil a Lukáš Krpálek.

Petr Lacina novinářům prozradil taktiku s jakou chtějí naši reprezentanti na MS uspět.


Oficiální stránky MS
Více zde...
Zase budu chtít předvést masakr, slibuje judista Krpálek před MS - iDNES
Je to dobré, Lukáš pláče, oddechl si Krpálkův kouč. Do Ria mu ordinuje taktiku masakr a hřebík - sport.cz
Krpálkova taktika před MS v Brazílii: Masakr a hřebík! - isport.cz


Krpálek se před MS vrhne na portugalštinu

21.08.2013

Lukáš Krpálek neodjíždí na MS do Ria de Janeira připraven jen po fyzické stránce,
ale také po stránce jazykové. Člena McDonald’s Olympic Hopefuls totiž vybavila Drahomíra Jiráková, vedoucí projektu a ředitelka PR/Communications McDonald's ČR/SR, praktickým průvodcem.

Kromě reálií a zajímavostí o Brazílii v něm najde také užitečné fráze v portugalštině připravené speciálně pro něj.


A co na to Lukáš Krpálek? Čtěte zde...


Zveme Vás na:

15.08.2013

BRNO  CUP  OPEN - 2013
XXII. ročník mezinárodního turnaje JUDO  - Český pohár
KATANA  pro vítěze absolutní soutěže mužů. Věcné ceny.
 
Místo:    Městská sportovní hala Brno,  Vodova 108   
Datum:    

21.09.2013     (sobota):  muži, ženy,  dorostenci,  dorostenky
                                       muži OPEN“  (bez rozdílu vah).
22.09.2013     (neděle):  mladší a starší žáci a žákyně


Rozpis turnaje
Přihlášení do 18.9.2013 do 23:00 zde...


IX. MEZINÁRODNÍ MISTROVSTVÍ ČR VETERÁNŮ MUŽŮ A ŽEN

15.08.2013

OTEVŘENÁ SOUTĚŽ

Pořadatel:            1. Judo Club Baník Ostrava o.s.
Datum konání:       21. září 2013
Místo konání:       Sportovní hala SAREZA, Hrušovská 20, Ostrava - Přívoz
Ředitel soutěže:    Leoš Macháček        telefon: 00420 732 877 202
                                 e-mail:   machacek.leos@seznam.cz
 
Přihlášky:             Je třeba zaslat do 14. září 2013 na e-mail:  machacek.leos@seznam.cz


Rozpis turnaje


Dotace MŠMT - program č. IV: Údržba a provoz sportovních zařízení

14.08.2013

Upozorňujeme, že žádosti o státní podporu podle programu IV (Údržba a provoz sportovních zařízení) bude Český svaz juda přijímat výhradně pouze na údržbu a provoz jednoúčelového sportovního zařízení, tj. zařízení, které je určeno výhradně pro judo.
Žádosti o neinvestiční dotaci na údržbu a provoz víceúčelových sportovních zařízení (tj. zařízení, určených pro provoz 2 a více sportů) nebude Český svaz juda přijímat. Případní žadatelé mohou žádost o dotaci uplatnit přímo cestou ČUS.


Více informací zde...


Pozvánka na:

12.08.2013

Otevřený tréninkový sraz proběhne vždy od 18:15 hodin v úterý 13.srpna  a ve čtvrtek 15.srpna 2013 na Folimance.

Otevřené randorové tréninky jsou součástí závěrečné přípravy seniorů na MS.

Přijďte se "poprat" s našimi nejlepšími reprezentanty!

 


Mistrovství světa kadetů

10.08.2013

Na Mistrovství světa kadetů v Miami se v sobotu 10/8 představili všichni naši reprezentanti. V kategorii do 73 kg podlehl ve svém úvodním utkání Marek Švestka Tajpejci Lo. V kategorii do 57 kg Adéla Szarzecová měla v prvním kole volný los, ve druhém porazila Australanku McIndoe před časovým limitem, ve třetím kole ale nezopakovala svůj výkon z Mistrovství Evropy a Slovince Stangarové, kterou v Tallinu porazila, tentokrát podlehla. Sabina Merklová měla v kategorii do 63 kg v prvním kole volno, ve druhém vyřadila domácí Papadakis, ve třetím ale podlehla Francouzce Prevot. Vzhledem k tomu, že na Mistrovství světa není dvojitá repasáž,  se obě vracejí z Miami s 9. místem.

 


Kluboví administrátoři!

04.08.2013

  Vzhledem k metodice Ministerstva školství a sportu ohledně dotací na činnost sportovních svazů je nutné, aby evidence členů Českého svazu juda byla úplná a správná.
  V evidenci členů ČSJu, kterou zadávají administrátoři jednotlivých oddílů, se vyskytují případy, že není správně zapsán datum narození člena popř. není uvedeno nebo je uvedeno nesprávně rodné číslo člena.
  Prosím všechny klubové administrátory, aby překontrolovali údaje členů, kteří jsou v evidenci ČSJu a tyto údaje případně doplnili o správné datum narození a rodné číslo.
Prosím Vás, abyste tyto úpravy provedli do 31/8/2013.

Předem Vám děkuji za pomoc.
    Pavel volek
    generální sekretář ČSJu
    Mobil:    603 854 221

 


Vstup do Centrální evidence


Speciální nabídka od firmy NORIS

04.08.2013

Firma Noris nabídla Českému svazu juda mimořádně výhodné ceny na dětská kimona. Tato speciální nabídka slouží k rozvoji mládežnického juda v ČR. Jedná se pouze o omezené množství s tím, že distribuce těchto kimon proběhne v říjnu 2013.
Kimona jsou ve velikostech od 100 do 160 cm o gramáži 450.
Pokud máte o tato kimona zájem, zašlete prosím objednávku e-mailem na adresu ČSJu: czechjudo@czechjudo.cz

velikost kimona (v cm)    nová cena    původní cena
100            370 Kč        600 Kč
110            390 Kč        650 Kč
120            450 Kč        730 Kč
130            500 Kč        800 Kč
140            580 Kč        900 Kč
150            640 Kč        970 Kč
160            680 Kč        1 040 Kč
pásek            70 Kč        130 Kč

    Pavel Volek
    generální sekretář ČSJu
    Mobil: 603 854 221

 


David Klammert zvítězil na Evropském poháru juniorů v Liberci

28.07.2013

David Klammert zopakoval úspěch Lukáše Krpálka z roku 2008 a po 5 letech vyhrál pro české judo zlatou medaili na tomto prestižním turnaji. Ve finálovém utkání udržel Poláka Kurzeje a zvítězil před časovým limitem.

„Dnes jsem měl svůj den“, hodnotil bezprostředně po finále svůj výkon Klammert. „Nejtěžší zápas bylo semifinále s Rusem Zujevem, který právě v České republice vyhrál v roce 2010 titul dorosteneckého Mistra Evropy. Ve finále jsem si proti Kurzejovi věřil. Znám ho ze společných soustředění a věděl jsem, že ho můžu překvapit v boji na zemi. To se skutečně stalo, podařilo se mi nasadit držení a zápas ukončit před limitem. Teď se soustředím na juniorské Mistrovství Evropy, kde bych chtěl pokračovat v medailových výkonech“.

GRATULUJEME!

 


Úspěch juniorů na Evropském poháru juniorů

27.07.2013

O tomto víkendu proběhl v Liberci největší juniorský evropský turnaj Evropský pohár za účasti 370 závodníků ze 30 zemí. Český juniorský tým se prezentoval vynikajícími výkony a získal celkem 4 medaile.

Kromě zlaté medaile Davida Klammerta vybojovali bronzové medaile Jakub Ječmínek v kategorii do 73 kg, Jiří Petr v kategorii do 81 kg a Jan Staněk v kategorii +100 kg. Michal Mrva obsadil v kategorii do 100 kg páté místo.

"Jsem potěšen, že čeští junioři podali nejlepší výkony v sezóně právě v Liberci", hodnotil výkony reprezentace její trenér Jiří Štěpán. "Doufám, že forma bude gradovat v příštích týdnech na ME a MS. Slyšet českou hymnu na domácích závodech je skutečný zážitek."


Výsledky zde...


Důležité novinky schválené Plénem ČSJu

14.06.2013

Plénum ČSJu (složené z členů výkonného výboru ČSJu a předsedů krajů) na svém jednání 23.5.2013 schválilo mimo jiné doplněnou verzi Ekonomických směrnic, upravenou verzi Soutěžního řádu a novou kvalifikaci "Cvičitel juda".

Tyto změny jsou platné od 23.5.2013


Více informací zde...


Naši dorostenci na Evropských hrách mládeže

17.07.2013

Do holandského Utrechtu odjeli na turnaj EYOF (14-19.7.2013) naši dorostenečtí reprezentanti v tomto složení:

Dorostenci:

-81 kg  -  ČERNÝ Václav
-60 kg  -  MAREK Jan
-66 kg  -  SELECKÝ Lukáš
-73 kg  -  ŠVESTKA Marek

Dorosteky:
-63 kg  -  MERKLOVA Sabina
-57 kg  -  SZARZECOVÁ Adéla


Výsledky sledujte zde...


Michal Horák jako první český judista zvítězil na Grand Prix!

14.07.2013

Michal Horák se stal prvním českým vítězem turnaje Grand Prix, a překonal tak historické stříbrné maximum Lukáše Krpálka. Po přesvědčivých výhrách nad Číňanem Te a Rusem Dankovem vydřel Horák v semifinále výhru nad favorizovaným Korejcem Kimem. Ve finále proti Horákovi nastoupil Číňan Wu, kterého Horák za necelé dvě minuty hodil na ippon technikou tani-otoši.„Horák potvrdil zlepšení, které je na něm v poslední době viditelné. Daří se mu i na závodech a svoji formu potvrdil v Mongolsku. V dobrém slova smyslu mi zamotal hlavu ohledně konečné nominace na Mistrovství světa.“ zhodnotil Horákovo vystoupení trenér reprezentace Petr Lacina. Horák své vystoupení zhodnotil takto: „Na turnaj do Mongolska jsme odletěli ve středu, trochu jsem se musel vyrovnávat s časovým posunem a s nevyspalostí.  V prvních zápasech se mi dařilo technicky a to mi dodalo sebedůvěru. V semifinále s Korejcem jsem si sáhnul na dno, Korejce se mi podařilo sice hodit, potom jsem ale byl pod obrovským tlakem a byl jsem i napomínán. Vedení jsem ale udržel a do finálového zápasu jsem si věřil. Finále jsem začal sice opatrně, počkal jsem si ale na soupeřovu chybu  a kontrem jsem utkání ukončil před časovým limitem. Jsem hrozně unavený, ale neskutečně šťastný. Je to můj životní úspěch“.


Finálové utkání ke shlédnutí zde...


Jaromír Musil 3. na Grand Prix v Mongolsku

14.07.2013

Na turnaji Grand Prix v Mongolsku dosáhl dalšího úspěchu pro naše barvy Jaromír Musil, když vybojoval v kategorii do 81 kg cenné 3. místo. V semifinále sice podlehl Moldavci tomovi, který nyní startuje za Arabské emiráty a se kterým Musil prohrál i na Olympiádě, v boji o bronz ale neponechal nic náhodě a Číňana Wu porazil držením tate-šiho-gatame. Musil si tak před srpnovým Mistrovstvím světa polepší v žebříčku IJF o 12 míst. „Zápas s Číňanem o bronz nebyl vůbec tak jednoduchý, jak se z výsledku může zdát. Mrzí mě semifinálová prohra s Tomou, kterému jsem chtěl oplatit porážku z londýnské Olympiády. Dnes byl k poražení, škoda moji chyby“.


Utkání o bronzovou medaili sledujte zde...


Lukáš Krpálek opět zlatý!

10.07.2013

 

Po nedělním triumfu v kategorii do 100 kg a 2 dnech volna dnes znovu zazářil na hrách 27. Univerziády v ruské Kazani Lukáš Krpálek, tentokrát ale proti daleko hmotnějším soupeřům v kategorii bez rozdílu vah. V prvním kole porazil Brazilce Silvu před časovým limitem. Ve druhém kole porazil o 40 kg těžšího Francouze Bonvoisina a ve finále skupiny bronzového z těžké kategorie Poláka Sarnackého. V semifinále se utkal s Korejcem Kimem, bronzovým medailistou z posledního mistrovství světa, který je o 30 kg těžší. Krpálek Kima dobře zná z červnového soustředění v Koreji. V utkání sice musel Krpálek dotahovat nepříznivý vývoj, nakonec ale Korejce porazil znovu před časovým limitem a to nádherně provedenou technikou o-goši. Ve finále se utkal s Japoncem Momosem, vítězem letošního turnaje Grand Prix v Německu. Japonec je opět o 25 kg těžší, nežli Krpálek. Krpálek začal aktivně a Japonec byl třikrát napomínaný. V polovině utkání ale Momose získal vysoké vedení a Krpálek musel znovu dotahovat nepříznivý vývoj. Krpálek dostal Japonce znovu pod tlak a v poslední minutě byl Japonec diskvalifikován. Krpálek získal v Kazani druhý titul a stal se nejúspěšnějším judistou Univerziády. „Krpálek znovu potvrdil, že patří k absolutní světové špičce“, zhodnotil jeho výkon reprezentační trenér Petr Lacina. „Korejec, kterého porazil v semifinále, je světová čtyřka v kategorii o hmotnost výše, nežli startuje Lukáš. Krpálek tak svým vystoupením v Kazani nahnal strach svým soupeřům na srpnovém Mistrovství světa v Riu“.  


Sestřih juda z 27. Univerziády v Kazani


Pavel Petřikov bronzový na Univerziádě!

10.07.2013

 

 Na 27. letní Univerziádě vybojoval v kategorii do 60 kg další medaili pro naše barvy Pavel Petřikov.  V prvním kole porazil Němce Grafa, ve druhém Ukrajince Bličenka. Ve finále skupiny ale prohrál s Korejcem Kimem a musel nastoupit v opravách, kde porazil Turka Kabu a Bulhara Gerčeva. V boji o bronz nastoupil proti Itenovi ze Švýcarska. Ve vyrovnaném zápase byl Petřikov lepší a zaslouženě zvítězil.

GRATULUJEME!

 


Saša Jurečka vybojoval na 27. Univerziádě bronz

08.07.2013

 

Alexandr Jurečka (-90 kg) vybojoval v Kazani na hrách 27. Univerziády po skvělém výkonu bronzovou medaili. V prvním kole se utkal s bronzovým medailistou z letošního Mistrovství Evropy Bauzou (Litva), kterého porazil před časovým limitem. Ve druhém kole porazil, rovněž před časovým limitem, Mammadova z Ázerbajdžánu a do třetice před časovým limitem ve finále skupiny zvítězil nad nebezpečným Kukoljem (Srbsko). V semifinále se utkal s Bunddorjem z Mongolska, který je sice na světovém žebříčku výrazně níž nežli Jurečka, na toto utkání se ale připravil velice dobře a podařilo se mu v zápase získat vedení. Jurečka si v tomto utkání bohužel zranil prst, který ho imitoval v boji o úchop, a Mongol přes závěrečný tlak Jurečky vedení ubránil. „Zápas s Mongolem se mi vůbec nepovedl. Bunddorj je fyzicky extrémně silný, porazit jsem ho ale mohl. Začal jsem až příliš zvolna, měl jsem to do něj pustit dřív. Vzhledem k poraněnému prstu se mi ani do utkání o bronz moc nechtělo“. Do zápasu o bronz nastoupil s obstříknutým prstem proti Mamedovovi z Kyrgyzstánu a za povzbuzování celého týmu Kyrgyze hodil na ipon technikou o-uči-gari. Alexandr Jurečka tak přidal druhou medaili do sbírky našich judistů. „Přes zklamání z prohraného semifinále jsem šťastný za bronzovou medaili. Děkuju klukům a trenérům, kteří mě dali před medailovým zápasem do pořádku. Vytvořili mi tu skvělou atmosféru. Doufám, že zranění prstu není nic vážného a že budu moci nastoupit do soutěže družstev“.

GRATULUJEME!

 


Lukáš Krpálek po finálovém utkání

07.07.2013

„Finále s Machmadovem bylo dnes jednoznačně nejtěžší utkání. Měl jsem z něj velký respekt, protože mě již dvakrát porazil. Jsem rád, že se mi odveta podařila ve finále takto významné soutěže a navíc ještě před jeho domácím publikem. Mně nesmírně pomohlo to, že se před finále do hlediště haly přesunula spousta českých sportovců, kteří mi fandili a vytvořili úžasnou atmosféru. Chtěl bych jim za tuto podporu  moc poděkovat. Start v absolutce musím ještě zkonzultovat s trenéry, zatím nejsem o startu definitivně rozhodnutý. Zítra jdu do haly fandit našim dalším judistům, doufám, že přidají nějakou další medaili.“

 


Lukáš Krpálek zvítězil na turnaji Univerziády

07.07.2013

 Mistr Evropy Lukáš Krpálek (-100 kg) přidal do své medailové sbírky další triumf. V ruské Kazani se stal prvním českým judistou, který zvítězil na hrách letní Univerziády. V prvním kole Krpálkovi nenastoupil Mongol Battulga, ve druhém kole porazil Krpálek Estonce Minaškina, ve finále skupiny pak Francouze Delverta a v boji o postup do finále před časovým limitem Korejce Šima. K finálovému zápasu nastoupil Krpálek proti domácímu Machmadovovi, který Krpálka porazil na loňském mistrovství Evropy. Finálový souboj začal lépe Machmadov, Krpálek byl dvakrát trestán. Ve čtvrté minutě byl ale Machmadov rovněž trestán a minutu a půl před koncem utkání Krpálek hodil Machmadovova na juko technikou sumi gaeši a zasloužené vítězství si již nenechal vzít.

GRATULUJEME!


Live Results


Lukáš Krpálek ve finále Univerziády

07.07.2013

Lukáš Krpálek se na 27. Univerziádě v Kazani probojoval do finále, kde se utká s Rusem Machmadovem.


Live Results


Nepřehlédněte!

25.06.2013

Od 6. do 17. července se v ruské Kazani konají hry 27. letní Univerziády. České judo bude na těchto hrách zastoupeno našimi nejlepšími judisty v čele s Mistrem Evropy Lukášem Krpálkem (-100 kg, studentem Vysoké školy tělesné výchovy a sportu PALESTRA  v Praze).  Českou republiku budou dále reprezentovat: Tereza Patočková (-63 kg, studentka ČVUT Praha), Pavel Petřikov (-60 kg, student Univerzity Palackého v Olomouci), Václav Sedmidubský (73 kg, student Vysoké školy zemědělské v Praze), Jaromír Ježek (-81 kg, student Fakulty tělesné výchovy a sportu v Praze) a  Alexandr Jurečka (-90 kg, student Fakulty tělesné výchovy a sportu v Praze).
  Jako první zasáhne do bojů v neděli 7. července Lukáš Krpálek, v pondělí 8. července budou o medaile zápolit Tereza Patočková,  Jaromír Ježek a  Alexandr Jurečka. V úterý 9. července se představí Václav Sedmidubský a ve středu 10. července  Pavel Petřikov. Ve středu 10. července je na pořadu i soutěž bez rozdílu vah a podle reprezentačního trenéra Petra Laciny se této soutěže chce zúčastnit i Lukáš Krpálek, ovšem pouze za předpokladu, že bude 100% fit. Vyvrcholením judistických soutěží pak bude ve čtvrtek 11. července soutěž družstev, kde se náš tým představí v nejsilnější možné sestavě: Petřikov, Sedmidubský, Ježek, Jurečka a Krpálek. „Vzhledem k účasti Václava Sedmidubského bude složení týmu ještě silnější, nežli na Mistrovství Evropy v Budapešti kde Sedmidubský nestartoval“, hodnotí naše šance Petr Lacina. „Všichni účastníci mají za sebou kvalitní soustředění v Koreji, Krpálek s Jurečkou ještě odjeli tento týden ladit formu na kemp v Kyjevě. Věřím, že z Univerziády nějaké medaile přivezeme i když konkurence bude obrovská. Ježek již na stupních vítězů Univerziády v roce 2009 byl, Krpálek má samozřejmě ty nejvyšší ambice. Jsem přesvědčený, že i další naši reprezentanti budou patřit k favoritům,“ uzavírá P. Lacina.


Judo sledujte zde...


Adéla Szarzecová obsadila na Mistrovství Evropy kadetů 5. místo

22.06.2013

Adéla Szarzecová (-57 kg) podala na Mistrovství Evropy kadetů v estonském Talinu výborný výkon a obsadila 5. místo. V prvním kole porazila Polku Kaszu, ve druhém favorizovanou Slovinku Stangar a ve čtvrtfinále Hasanchanovu z Ázerbajdžánu. V semifinále podlehla Ukrajince Chramové. V boji o bronz nastoupila proti Holanďance De By. V první polovině utkání byla Adéla lepší a Holanďanka byla napomínána. Holanďance potom ale bohužel vyšel útok technikou O uči gari a ukončila zápas před časovým limitem.

GRATULUJEME!

Sabina Merklová (-63 kg) byla vyřazena ve 2. kole, Lukáš Selecký (-66 kg) ani Markéta Paulusová (+70) nezvládli svůj úvodní zápas.


 


Losování pořadatelství podzimních kol dlouhodobých soutěží 2013

18.06.2013

V úterý 18.6.2013 proběhlo v Praze na Strahově losování pořadatelů dlouhodobých soutěží 2013.


Více informací zde...


Úspěch staršího žactva na mezinárodním turnaji v Györu

17.06.2013

16ti členný výběr ČR pod vedením trenérů Štěpánka a Trávníčka vybojoval v maďarském Györu (15.-16.6.2013) 5 cenných kovů:
 
1. místo    Michael Raška (-81 kg)
3. místo    Matěj Klíma (-50 kg)
3. místo    Pavel Švec (-60 kg)
3. místo    Marek Nesvadba (-73 kg)
3. místo    Roman Ježek (+81 kg)

 


Grand Prix Miami

17.06.2013

Na prestižním turnaji GP v americkém Miami vybojoval ve váze do 100 kg bronzovou medaili Radek HECL.

Gratulujeme!


Live Results


Michal Horák obsadil 2. místo na Evropském poháru ve Slovinsku

16.06.2013

Velkého úspěchu dnes dosáhl na turnaji Evropského poháru ve slovinském Celje Michal Horák (USK Praha), který v kategorii do 100 kg vybojoval cenné 2. místo. Na turnaji zvítězil třikrát před časovým limitem, ve finále nestačil na Němce Reibedanze. "Ve finále se mi pralo dobře, měl jsme i dvě nadějné akce. Bohužel jsem si jednou nepohlídal pohyb, udělal jsem krok se soupeřem a upadl jsem na seoi-nage. S turnajem jsem ale spokojený, cítil jsem se výborně a dařilo se mi i házet", zhodnotil Michal své vystoupení.

GRATULUJEME!


Losování pořadatelství podzimních kol dlouhodobých soutěží 2013

11.06.2013

 

Losování pořadatelů dlouhodobých soutěží 2013 proběhne 18.6.2013 od 13:00 hodin v Praze na Strahově.

Na základě výsledků v jarních kolech dlouhodobých soutěžích družstev mužů je nasazení pro podzimní kola toto:

Extraliga mužů 2013

Postupová skupina:
1    Judoclub Liberec
2    SK KP Brno
3    Sokol Praha Vršovice
4    1.JC Baník Ostrava

Sestupová skupina:
1    PSK Hradec Králové
2    Judoclub Plzeň
3    .A.S.A. SJ Litoměřice
4    Sokol Hradec Králové

I. liga mužů:

Postupová skupina:
1    Judo Orel Blučina
2    JC Štola Praha
3    SKP J Jičín
4    TSC Turnov
5    Sokol Mohelnice
6    Tatran Prachatice

Sestupová skupina:

1    BeF Home Blansko
2    SKJ Č.Budějovice
3    Judo Budo Brno
4    VTŽ Chomutov
5    Železo Hranice
6    EMĚ Mělník

Dorostenecká liga:

Finálová skupina:
Judoclub Plzeň   
JC Železo Hranice
Judoclub Liberec
SKP Judo Nový Bydžov
SJ Litoměřice
1.JC Baník Ostrava

Sestupová skupina:
VTŽ Chomutov
SKKP Brno
USK Praha
Judoklub Olomouc
Tatran Prachatice
Judo Sadová Čáslav


Kompletní výsledky I.liga
Kompletní výsledky EXL
Více informací zde...


Jaromír Musil 3. v Talinnu

09.06.2013

 

Jaromír Musil (Sokol Praha Vršovice, -81 kg) obsadil na turnaji European Open v Talinnu 3. místo. V prvním kole měl volno, ve druhém porazil Rusa Dzujeva, ve čtvrtfinále ukázkovou technikou goši-guruma hodil na ipon Estonce Salejeva. V semifinále sice podlehl Holanďanu Van de Kamerovi, v boji o bronz ale porazil Lotyše Ovčinikovse.

Gratulujeme!

 


POZOR - informace pro kluby zasažené povodněmi!

07.06.2013

 

 

Český olympijský výbor naplánoval uvolnit ze svého rozpočtu částku milion korun na rychlou pomoc sportovním klubům, které zasáhly ničivé záplavy. O pomoc mohou postižené sportovní oddíly žádat na webových stránkách www.olympic.cz/povodne Zde je možné nahlásit škody a zadat potřebné kontakty pro pomoc.

 

Je samozřejmé, že zmíněná částka nedokáže vyřešit všechny problémy a pokrýt všechny vzniklé škody a z tohoto důvodu se ČOV ve spolupráci s ČUS rozhodl zapojit do zmapování škod vzniklých na majetku sportovních organizací, způsobených záplavami a to i v těch nejmenších obcích, kde se peníze na opravu budou jen těžko hledat, aby bylo následně možné požádat o účinnou finanční pomoc státu a dalších subjektů. Za tímto účelem je třeba získat detailní přehled o vzniklé situaci. Příslušné odkazy a instrukce naleznete taktéž na www.olympic.cz/povodne.

Dále je nutné vyplnit a odeslat níže uvedený formulář.


Formulář - Hlášení povodňových škod


Anketa Ippon roku pokračuje!

05.06.2013

Přinášíme Vám dalších 5 nominovaných videí za měsíc duben 2013.

Hlasujte přes facebook do úterý 11. června 2013 do 24:00 hodin.


Přehled videí zde... 


Jaromír Musil 5. v Bukurešti

02.06.2013

 

V neděli (2/6) pokračoval turnaj European Open v judu v Bukurešti. Nejlépe si vedl v kategorii do 81 kg Jaromír Musil (Sokol Praha Vršovice), který po dvou vítězstvích a dvou porážkách obsadil 5. místo. „Začátek turnaje nevypadal dobře“, uvedl Musil. „V prvním utkání jsem dlouho prohrával a zápas jsem zvrátil až v samotném závěru hodem na ippon. Pak jsem se trochu rozjel, ale v boji o bronz jsem zaspal, což se mi stalo osudným a Portugalec Luz mě hodil nožní technikou na ippon. Doufám, že příště zvládnu medailový souboj lépe“.

 


Turnaje European Open o tomto víkendu

01.06.2013

 Během tohoto víkendu (1.-2.6.) se konají 2 turnaje European Open v judu, na kterých mají další naši reprezentanti možnost kvalifikovat se na Mistrovství světa, které se koná na přelomu srpna a září v Brazílii.

Ve španělském Madridu, kde probíhá turnaj žen, vybojovala po dvou výhrách a dvou prohrách Tereza Patočková (Sokol Praha Vršovice) bodované páté místo, když v boji o bronz podlehla Rusce Puchovové před časovým limitem.

 


V Bukurešti probíhá turnaj mužů

01.06.2013

 V kategorii do 73 kg si velice dobře vedl Václav Sedmidubský. Po čtyřech výhrách, kdy porazil i stříbrného medailistu z loňského Mistrovství Evropy Rusa Kaitmazova,  a dvou prohrách obsadil v Bukurešti rovněž 5. místo.  „Moc mě mrzí, že jsem nezískal medaili, ale po zdravotní pauze si myslím, že ani 5. místo není k zahození. Dařilo se mi technicky, naopak se na mé fyzičce negativně projevila tříměsíční pauza. Teď musím zapracovat právě na kondici a medaile by pak mohly přijít“, zhodnotil své vystoupení Václav Sedmidubský.

 


Nasazení ligových družstev pro podzimní kola 2013

28.05.2013

 

Na základě výsledků v jarních kolech dlouhodobých soutěžích družstev mužů je nasazení pro podzimní kola toto:

Extraliga mužů 2013

Postupová skupina:
1    Judoclub Liberec
2    SK KP Brno
3    Sokol Praha Vršovice
4    1.JC Baník Ostrava

Sestupová skupina:
1    PSK Hradec Králové
2    Judoclub Plzeň
3    .A.S.A. SJ Litoměřice
4    Sokol Hradec Králové

I. liga mužů:

Postupová skupina:
1    Judo Orel Blučina
2    JC Štola Praha
3    SKP J Jičín
4    TSC Turnov
5    Sokol Mohelnice
6    Tatran Prachatice

Sestupová skupina:

1    BeF Home Blansko
2    SKJ Č.Budějovice
3    Judo Budo Brno
4    VTŽ Chomutov
5    Železo Hranice
6    EMĚ Mělník

Dorostenecká liga:

Finálová skupina:
Judoclub Plzeň   
JC Železo Hranice
Judoclub Liberec
SKP Judo Nový Bydžov
SJ Litoměřice
1.JC Baník Ostrava

Sestupová skupina:
VTŽ Chomutov
SKKP Brno
USK Praha
Judoklub Olomouc
Tatran Prachatice
Judo Sadová Čáslav


Kompletní výsledky I.liga
Kompletní výsledky EXL

Český pohár družstev staršího žactva - Brno

05.05.2013

 

V sobotu 25. května 2013 se v Brně uskuteční již druhý ročník Českého poháru družstev staršího žactva. V tomto turnaji budou startovat krajská družstva složená z pěti starších žáků a čtyř starších žákyň. 

K tomuto datu jsou přihlášena družstva z krajů:

Olomoucký

Ústecký

Středočeský

Plzeňský

Jihočeský

Moravskoslezský

Praha

Jihomoravský

Zlínský

Liberecký

Omluvená neúčast:

Královéhradecký

Pardubický

Karlovarský

Vysočina


Více zde...


Saša Jurečka ke svému vystoupení v Baku

05.05.2013

 

Mám ohromnou radost. Z boje o bronz jsem měl obavy, vůbec se mi do utkání nechtělo. Z Magomedova jsem měl sice respekt, pak jsem se ale zdravě nahecoval a řekl jsem si, že mu ten bronz nedám zadarmo a utkání se odeperu se ctí. To mě naučil můj trenér Marcel Frenštátský, který mě takhle vede už od malička, kterému tímto moc děkuji a posílám mu velkou pusu :-)!!! Velkou práci odvedl v Baku i reprezentační trenér David Dubský! <


Fantazie v Baku - Saša Jurečka má další bronz!

05.05.2013

 

 Alexandr Jurečka dosáhl v Baku na turnaji Grand Slam dalšího vynikajícího výsledku pro české judo, když vybojoval v kategorii do 90 kg bronzovou medaili. V prvním kole  porazil domácího Mamadova před časovým limitem. Ve druhém kole se utkal s bývalým trojnásobným mistrem Evropy Grekovem z Ukrajiny. Po slibném začátku, kdy měl Jurečka navrch, se prosadila zkušenost Grekova, který zápas ukončil před časovým limitem. V opravách Jurečka upáčil Ázerbajdžánce Magomedova a v boji o bronz se utkal s Magomedovem z Ruska. Po ospalém začátku Saša skóroval waza-ari technikou soto-maki-komi a v závěru Magomedova hodil na učebnicové seoi-nage. Bodově se Saša posune do první patnáctky a zajistil si tak účast na turnaji Masters.

 

GRATULUJEME!

 


Pavel Petřikov hodnotí svůj výkon v Baku

04.05.2013

 

 

S účastí na turnaji v Baku jsem původně ani nepočítal, táta ale chtěl využít dobré sportovní formy, kterou u mně v Budapešti viděl a tak mě na poslední chvíli ke startu přemluvil. Po „hloupé“ prohře v Budapešti jsem byl zdravě namotivovaný.  Jsem šťastný, že se mi po několika 5. a 7. místech na vrcholných turnajích v posledních letech podařilo vybojovat medaili. Myslím si, že jsem si ji dnes za svůj výkon zasloužil. Velký dík patří samozřejmě tátovi!


idnes
Lidové noviny
česká televize


Svělý Petřikov vybojoval bronz na turnaji Grand Slam!

04.05.2013

 

 

Týden po úspěšném Mistrovství Evropy se naši judisté účastní turnaje Grand Slam v ázerbajdžánském Baku (4.-5./5). V sobotu zasáhl do bojů Pavel Petřikov v kategorii do 60kg a pokračoval ve velmi dobrých výkonech, které před týdnem předvedl v Budapešti na Mistrovtví Evropy. V prvním kole porazil před limitem Gruzínce Mergvelašviliho, ve druhém podlehl Dašdaváovi z Mongolska. V opravách porazil domácího Muškyjeva, medailistu z posledního mistrovství světa, kterému v předchozích letech několikrát podlehl. V boji o bronz se střetl s mladým Kabou z Turecka, kterého bez velkých problémů porazil a získal tak svoji první medaili z turnaje Grand Slam. Petřikov si na světovém ranklistu polepší o 12 míst a posune se na místo, které by automaticky zajišťovalo přímý postup na Olympijské hry.

GRATULUJEME!

 


Tisková konference s Mistrem Evropy Lukášem Krpálkem

02.05.2013

V pondělí 29. dubna 2013 se v Praze konala tisková konference s Mistrem Evropy 2013 - Lukášem Krpálkem. Čestným hostem byl olympionik Martin Doktor, Ladislav Malý - člen ČOV. Během tiskovky proběhlo předání finančních a věcných darů za dosažený titul. V závěru večera se s oceněním dostavil i předseda Olympijského výboru ČR p. Jiří Kejval.


Fotogalerie


Nový člen výkonného výboru ČSJu

02.05.2013

Na úterním jednání Výkonného výboru Českého svazu juda byl představenstvem jmenován do funkce Svazový trenér Petr LACINA.

V této funkci bude mít na starosti nejen přípravu nejlepších českých judistů, ale i rozvoj a koordinaci reprezentačních družstev.


Mistrovství Evropy - 1. května v 10:10 na ČT4

30.04.2013

Ve středu 1. května uvede ČT4 v 10:10 pořad o právě uplynulém Mistrovství Evropy v Budapešti. Připomeňme si ještě jednou triumf Lukáše Krpálka!


záznam


Výběr z tisku

29.04.2013


sportovní noviny
týden
idnes
rozhovor - idnes
blesk
aktuálně
aktuálně
ČT
sportovní noviny
sportovní noviny


Lukáš Krpálek - Mistr Evropy 2013

28.04.2013

 

 

Mám obrovskou radost, neskutečně šťatsný, jsem rád, že se to konečně podařilo. A že přišla ta nejcennější medaile, je o to lepší. Jsem rád, že jsem porazil Grola, který mi dlouho dělal velké problémy a ještě dělat bude.  Ale tady jsem mu vrátil porážku z  OH. Navíc jsem porazil v semi Azerbajdžánce, který mě porazil v  Turecku v březnu na Grand Prix. Pěkně do sebe všechno zapadlo. Je tam prostě zlatá :). Chtěl bych poděkovat fanouškům v hale. Byli úžasní, takový kotel jsem ještě na žádném šampionátu neměl. Takže díky jim!


Lukáš Krpálek je Mistrem Evropy!

27.04.2013

 

 Lukáš Krpálek se stal Mistrem Evropy. Podařilo se mu to jako třetímu v historii Českého juda. Ve finálovém zápase porazil Holanďana Grola, kterého v poslední minutě okontroval na waza-ari. Celý finálový souboj byl Lukáš lepším, což uznal po zápase v rozhovoru pro média i Grol. "Lukáš byl dnes na tom zkrátka lépe, nežli já. Je to borec a k vítězství mu gratuluji", uvedl sportovně Grol.

Lukáš nám bezprostředně po svém triumfu řekl: „Jsem nesmírně šťastný, že se mi podařilo zvítězit. Dnes se mi dařilo především v postoji, v boji na zemi jsem zvítězil pouze v úvodním zápase. Podařilo se mi podařit soupeře, které jsem nikdy před tím neporazil. Děkuji všem fanouškům, kteří do Budapešti přijeli a vytvořili fantastickou atmosféru“.

Gratulujeme!


Lukáš Krpálek ve finále Mistrovství Evropy!

27.04.2013

 

 Lukáš Krpálek pokračuje ve fantastickém výkonu. V semifinále proti Gasimovovi z Ázerbájdžánu předvedl znovu učebnicové harai-goši a zvítězil na ippon před časovým limitem.

Za zhruba půlhodinu nastoupí v evropském finále proti Grolovi z Holandska. Připomínáme, že Česká republika má pouze 2 historické Mistry Evropy: Zdeněk Písařík zvítězil v Bruselu v roce 1954 a před 25-ti lety ve španělské Pamploně se Mistrem Evropy stal Jiří Sosna. Přejeme Lukášovi, aby na tyto legendy navázal.

Lukáši, do toho!!!


Lukáš Krpálek v semifinále Mistrovství Evropy

27.04.2013

 

 Lukáš Krpálek přešel bez problémů přes Rusa Bisultanova do semifinále. Po opatrném začátku, kdy byli oba napomínáni za pasivitu, převzal Lukáš režii zápasu. Bisultanova dostal pod tlak, který byl napomínán za pasivitu. Pak Lukáš zaútočil technikou harai-goši – ippon! V semifinále se utká s Gasimovem z Ázerbajdžánu.


Saša Jurečka vyřazen po velké bitvě

27.04.2013

 

 Saša Jurečka v nervy drásajícím utkání o postup do finále podlehl Rusovi Denisovovi. Denisov dostal Jurečku na začátku utkání pod tlak a Saša byl napomínán za pasivitu. Denisov tlak ještě vystupňoval a skóroval juko. Saša se ale nevzdal a utkání začal režírovat on. Dostal Denisova pod tlak a když po povedeném o-uči-gari Rus letěl vzduchem, čeští příznivci v hledišti se začali radovat. Bohužel se Denisov v posledním okamžiku otočil a dopadl na břicho. Saša dal do závěru všechno do útoku a Denisovovi se ještě jednou podařilo skórovat. Prohra znemená, že si Saša po velmi dobrém výkonu odváží z Budapešti „pouze“ 9. místo. „Spokojený nejsem, chybělo málo“, hodnotil Saša své vystoupení bezprostředně po utkání. „Měl jsem to do něj pustit dřív. Denisov je mrštný jako kočka, nedá se vůbec hodit. Je to škoda“.


Lukáš Krpálek bez problémů ve čtvrtfinále

27.04.2013

Lukáš Krpálek ukončil své utkání s Maďarem Cirjenicsem nádherným harai-goši - ippon!!! V boji o postup do semifinále se utká s Rusem Bisultanovem.

 Michal Horák byl na šampionátu vyřazen. Ve svém utkání nestačil na Estonce Minaskina, kterému podlehl před časovým limitem


Saša jede!

27.04.2013

 

Saš Jurečka ve druhém kole "převálcoval" bývalého Mistra Evropy Kazusionaka z Běloruska, kterého hodil nádherným o-uči-gari na ippon!

V dalším kole ho čeká pátý z Londýna Rus Denisov. Držíme palce!


Lukáš Krpálek ve druhém kole

27.04.2013

Lukáš Krpálek ve svém prvním utkání na Mistrovství Evropy "uškrtil" defenzivního Lotyše Reska. Resko byl celé utkání v defenzivě a byl třikrát napomínaný za pasivitu. Ve čtvrté minutě utkání dostal Lukáš Lotyše na zem a nasadil škrcení, které soupeř vzdal. V další utkání se v bouřlivé atmosféře utká s domácím závodníkem Cirjenicsem.

 


Saša Jurečka zvládl vstup do turnaje

27.04.2013

Hned ve druhém utkání sobotního programu Mistrovství Evropy se představil v kategorii do 90 kg Alexandr Jurečka proti nebezpečnému Zgankovi ze Slovinska. Saša byl v začátku utkání lepší a soupeř byl napomínán za pasivitu. Pak ale přenechal iniciativu soupeři, který dominoval v úchopu a Jurečka byl dvakrát napomínán. V poslední půlminutě ale Saša předvedl hezké o-uči-gari, kterým skóroval juko a vítězství si již nenechal vzít. V dalším utkání nastoupí proti bývalému Mistru Evropy Kazusionakovi z Běloruska. Držíme palce!


Jaromír Ježek zhodnotil svoje vystoupení na ME

26.04.2013

 

 První zápas byl dobrý, ale asi si na mě zasedl rozhodčí, protože jsem dostal trest dřív, než jsem nastoupil. Doháněl jsem to, ale nechal jsem ho namlsat jukem, kdy jsem to trochu podcenil. Pak už soupeř pomalu odcházel fyzicky a nevěděl, jak mě bránit. Vyšla mi jedna situace, kdy soupeř couval a já ho nachytal osobní technikou ko-uči-gari. Rozhodčí dal ippon, pak to komise změnila na waza-ari, ale soupeř šel přes celý záda, mohli nechat ippon. Bylo 37 sekund do konce,to jsem dělal schválně, abych trochu trenérovi pocuchal nervy :). Ve druhém zápase jsem opět dostal rychlý trest, pak jsem to srovnal. V dalším hadžime přišla osudová chyba, člověk má něco zautomatizovaného, dělá to 10,15 let, teď jsou nová pravidla, v hlavě to mám někde schované, automaticky jdeš do chvatu, aby ses bránil, podle nových to nejde, dostal jsem hansukumate za zakázanou techniku. Napadlo mě jen to, že jsem …., když jsem si sáhl. Mrzí mě to, když to řeknu velmi slušně, měl jsem na něj, další minutu a půl bych ho umlejnkoval... věděl jsem, jak na něj, on asi už moc ne.  2. kolo je méně, než jsem čekal, je to hořké... když jsem se v prvním kole tak hezky rozepral, tak jsem chtěl víc, bohužel, to je život.


Jaromír Ježek vyřazen ve 2. kole

26.04.2013

Jaromír Ježek ve druhém kole smolně podlehl Csoknyaiovi, když byl necelou minutu a půl před koncem utkání diskvalifikován za úchop za nohu. V zápase byl Ježek lepší a zdálo se být otázkou chvíle, kdy svoji převahu zužitkuje. V boji u autu se Maďar postavil do ideální pozice pro provedení sukui-nage, o kterou se Jaromír nešťastně pokusil. "Je to pro mě hořká zkušenost, bohužel mám tuto situaci za 15 let, kterou dělám judo, plně zautomatizovanou a na změnu pravidel jsem si ještě nestačil zvyknout. Škoda, že se to stalo zrovna zde".


Jaromír Musil byl na Mistrovství Evropy vyřazen

26.04.2013

Jaromír Musil podlehl ve svém prvním utkání Pietrimu z Francie. Po slibném začátku, kdy byl Francouz trestán jedním šido, neuhlídal Jaromír soupeřovo ippon-seoi-nage a podlehl na ippon.


Jaromír Ježek vstoupil do turnaje úspěšně.

26.04.2013

Jaromír Ježek má za sebou úspěšný vstup do turnaje Mistrovství Evropy v kategorii 81 kg. Ve svém prvním utkání porazil Itala Poetu. Italovi se podařilo Jéžu hodit na juko chvatem tomoe-nage. Jaromír však odpověděl v poslední minutě, kdy Itala hodil na waza-ari technikou ko-uči-gari. V dalším kole ho čeká Maďar Csoknyai, držte palce!


Pavel Petřikov na medaili v Budapešti nedosáhl

25.04.2013

Pavel Petřikov se ve finále oprav utkal s Izraelcem Aršanským. Po slibném začátku bohužel Páča zaváhal v boji na zemi. Aršanský tohoto zaváhání využil k nasazení škrcení a utkání ukončil před časovým limitem.

"Celkově jsem se svým dnešním výkonem spokojený", zhodnotil svoje vstoupení Páča, "samozřejmě mě ale mrzí chyba v zápase s Izraelcem. Udělal jsem školáckou chybu, naivně zvedl hlavu a Aršanský mě uškrtil jako husu. Je to škoda, dnes to mohlo být i na medaili."

Zítra držíme palce Jaromírům Ježkovi a Musilovi!


Pavel Petřikov podal v Budapešti výborné výkony.

25.04.2013

V prvním kole porazil na juko nebezpečného Trbovce ze Slovinska, ve druhém kole hodil na ippon po hezkém o-uči-gari Švýcara Itena. Ve čtvrtfinále podlehl po bitvě Papinašvilimu z Gruzie. Ve finále oprav se postavil proti Aršanskému z Izraele. Ten je škrcením porazil a Pevel Tak obsadil skvělé 7. míro ve váze do 60 kg.

Gratulujeme!

David Pulkrábek podlehl v prvním kole Chammartinovi ze Švýcarska.


Pavel Petřikov bude bojovat ve finálovém bloku

25.04.2013

Pavel Petřikov podává v Budapešti výborné výkony.

V prvním kole porazil na juko nebezpečného Trbovce ze Slovinska, ve druhém kole hodil na ippon po hezkém o-uči-gari Švýcara Itena. Ve čtvrtfinále podlehl po bitvě Papinašvilimu z Gruzie. V odpoledním programu se ve finále oprav postaví proti Aršanskému z Izraele.

David Pulkrábek podlehl v prvním kole Chammartinovi ze Švýcarska.


Judisté jsou na prahu ME, už znají i soupeře

25.04.2013

 

 Sedm českých judistů už netrpělivě vyhlíží svůj start na mistrovství Evropy, které od čtvrtka do neděle hostí Budapešť. Sedm borců stojí na prahu individuálních soutěží. Do nich jako první ve čtvrtek naskočí Pavel Petřikov s debutantem na velké akci Davidem Pulkrábkem (do 60 kg), v pátek budou v akci Jaromír Ježek s Jaromírem Musilem (do 81 kg) a v sobotu přijde zlatý hřeb: na tatami se postaví Lukáš Krpálek, úřadující světová jednička váhy do 100 kg, v níž naskočí i Michal Horák. A ve stejný den jde do akce i Alexandr Jurečka (do 90 kg). Jaké jsou podle reprezentačního trenéra Petra Laciny vyhlídky jednotlivých reprezentantů?

Oficiální stránky ME
Sledujte on line
Výsledky živě


25.04.2013

 

Pavel Petřikov (8. účast na ME, 1. soupeř Matjaž Trbovc - Slovinsko): Páča se do losování dostal jako nasazená osmička a jde na nepříjemného Slovince. Oni mají svůj specifický styl, i Trbovc má obrovskou fyzičku, je agilní a agresivní. Páčovi prý ve cvičných zápasech úplně neseděl. Pavlovi se v únoru povedlo Grand Prix v Düsseldorfu, kde porazil silného Mongola. Když mu mistrovství sedne, do bodovaného sedmého místa by být mohl.

 


25.04.2013

 

 David Pulkrábek (debut na ME, 1. soupeř Ludovic Chammartin - Švýcarsko): To by mohl být souboj zkušenosti s dravým mládím. David debutuje na velké akci, v jeho pozici nemá co řešit. Uvidíme, co s ním atmosféry Evropy udělá, ale já bych se toho nebál. Chammartin je už takový mazák, má své kvality, ale zároveň je hratelný. Pulkráb se na začátku roku trochu hledal, ale postupně šel dost nahoru.

 


25.04.2013

 

Jaromír Ježek (pošesté na ME, bronz ME 2011, první soupeř Luca Poeta - Itálie): Jaromír se s Poetou velmi dobře zná, prali se spolu už v nižší váze. Jéžu by mohl povzbudit poslední výsledek z Grand Prix v Samsunu, kde práve Poetu v poslední minutě dokázal hodit na ipon. Kdyby první zápas vyšel, pak by čekal hodně nebezpečný Maďar Csoknay. S ním má dost špatnou bilanci Jaromír Musil, který se ale pere doleva, zatímco Ježek doprava. V jeho silách je Csoknaye porazit, i když to už předbíháme. Jaromír už toho má dost za sebou, kondičně se teď posunul výš a má za sebou i výborné Grand Prix v Turecku, kde byl třetí. To může být velká vzpruha.

 


25.04.2013

 

 

 Jaromír Musil (7. místo ME 2011, první soupeř Loic Pietri - Francie): Uvidíme, jak se na Jaromírovi projeví několikerá zranění a výpadky v přípravě, které jej v poslední době postihly. Los mu tady moc nepřál, Pietri je taková mašina, která sází jeden chvat za druhým a buší do soupeře, než dosáhne svého. Jeho oblíbeným chvatem je seoi - nage. Musila by mohla povzbudit vzpomínka na předloňské ME. Tam v prvním kole vybouchal nasazenou jedničku a pak se dostal až na skvělé sedmé místo.

 


25.04.2013

 

Alexandr Jurečka (podruhé na ME, první soupeř Mihael Zgang - Slovinsko): Saša je v tréninku poctivec, dává do něj všechno a teď se mu všechno začíná vracet. Třetí místo z Grand Prix v Turecku bylo jasným důkazem. Jestli i v Budapešti ukáže to, jak je připravený, může udělat zajímavý výsledek. Teoreticky by měl mít i na Slovince. Potom by čekal Bělorus Kazusionak a kdyby k zápasu došlo, Saša by to mohl brát jako odvetu za loňské vyřazení na ME v Čeljabinsku. Tam ho Bělorus vyřadil.

 


24.04.2013

 

 

Michal Horák (podruhé na ME, první soupeř Grigori Minaskin - Estonsko): Michal se také pral se zdravotními problémy, měl trochu narušenou imunitu, ale poslední dobou se do toho dostal a dělá kvalitnější judo. Prvním soupeřem mu bude Minaskin, malý a podsaditý Estonec, kterého dřív porazili Michal i Lukáš Krpálkovi. Takže teď je na Michalovi, aby na to navázal.

 


24.04.2013

 

Lukáš Krpálek (počtvrté na ME, bronz MS 2011, první soupeř Viktors Resko - Lotyšsko). Při standardním výkonu by Lukáš Reska měl porazit. To samé platí pro další kolo, kde může dostat Moldavce Coreace, Maďara Cirjenicse, nebo Bulhara Dičeva. Kdyby to vyšlo, třetí kolo s Rusem Bisultanovem, vítězem posledního Grand Prix, by už byla jiná káva. Lukáš za sebou má složitější období, kdy ho dlouho sužovaly problémy s vykloubeným prstem na ruce. Na Grand Prix v Samsunu vybojoval dobré třetí místo, ale sám si to vyhodnotil tak, že se pral blbě a psychicky se trochu stáhl. Měl pocit, že mu to nešlo, což bylo vyloženě subjektivní. Ale něco jsme si v týdnu před šampionátem řekli a snad se ten malý blok povedlo odstranit. Lukáš je navíc velký závodník, vrcholné akce jsou jeho. Je to pro nás jasný aspirant na medaili


Mistrovství Evropy v Budapešti

23.04.2013

Nominace českých závodníků:

Pavel Petřikov - do 60 kg
David Pulkrábek - do 60 kg
Jaromír Ježek - do 81 kg
Jaromír Musil - do 81 kg
Alexandr Jurečka - do 90 kg
Lukáš Krpálek - do 100 kg
Michal Horák - do 100 kg

Tisková konference dne 22/4


Český pohár mužů a žen - Jičín

22.04.2013

Zveme Vás na Velkou cenu Jičína - Český pohár mužů a žen 2013

Termín konání:
Sobota - 27.4.2013

Více informací zde...


SFJAM European Cup Cadets

20.04.2013

Výsledková listina - Pořadí států

 Dorostenci:

 -50 kg, -55 kg, -60 kg, -66 kg, -73 kg, -81 kg, - 90 kg, +90 kg

 Dorostenky

 -40 kg, -44 kg, -48 kg, -52 kg, -57 kg, -63 kg, -70 kg, +70 kg

 

Fotogalerie - Sobota
Stránka s výsledky zde...


Zveme Vás na:

16.04.2013

Program a časový pořad:
Josef BROŽ:
10.00 – 10.30 zahájení, seznámení s programem, plán TMK k zkvalitnění tréninkového  procesu juda

Petr LACINA + Lukáš KRPÁLEK:
10.30 – 11.30 Osobní techniky a tréninkové metody Lukáše Krpálka

Josef BROŽ:
11.30 – 12.00 Prezentace DVD Carratela
12-00 – 13.30 Pauza, oběd

Jiří ŠTĚPÁN + Zbyněk RUBÁŠ:
13.30 – 14.30 Rezervy a nedostatky v přípravě judistů v ČR v konfrontaci s mezinárodní konkurencí

Zdeněk KASÍK + Petr LACINA:
14.30 – 15.30 Zkušenosti a poznatky připravy judistů na OH Londýn

15.30 – 16.00  Diskuze, ukončení semináře

Poznámka:
Účastnický poplatek 400,- Kč na osobu se bude vybírat před  zahájením semináře v hotovosti na příjmový doklad.

Účastníci se nemusí předem  přihlašovat.

Účastníkům semináře bude prodloužena trenérká kvalifikace.


 

Krpálek je před budapešťským ME v dobré pohodě

14.04.2013

ČT Sport natočia krátkou reportáž z FPD Interligy 2013


Více na ČT4


Evropský pohár dorostu - Coimbra, Portugalsko

14.04.2013

Tento víkend se dorostenecká reprezentace zúčastnila Evropského poháru v portugalské Coimbře.

Nejlepšího výsledku dosáhla Sabina MERKLOVÁ, která obsadila 3. místo.

Další výsledky:

 

Dominik LUKÁŠ - 5. místo

Lukáš SELECKÝ - 5. místo

 


I.kolo FPD Interligy 2013

11.04.2013

Tuto neděli (14.4.2013, v 11:00 hodin) se bude v Praze Na Folimace konat I. kolo FPD Interligy 2013.

Pořadí po prvním kole:

 

1. USK Praha (CZE)
2. MŠK Vranov nad Topľou (SVK)
3. Judoklub Olomouc (CZE)
4. Dukla B. Bystrica (SVK)
5. KS Gwardia Wroclaw (POL)
6. AZS AWF Wroclaw (POL)

Více informací zde...


SFJAM Noris European Cup Cadets

10.04.2013

Do Teplic se 20-21.4.2013 sjedou dorostenečtí závodníci z celé Evropy.

Přinášíme základní informace pro nominované české závodníky.


Kompletní informace zde...
Startovní listina českých závodníků
Informace o ubytování


Mistrovtví ČR juniroů a juniorek - Jičín

06.04.2013

Mistři ČR 2013:

Junioři
-55 kg KOVÁŘ, Václav - Skp Zlín
-60 kg PULKRÁBEK, David - Sokol Žďár Nad Sázavou
-66 kg ŘEHÁČEK, Dominik - Judoclub Plzeň
-73 kg JEČMÍNEK, Jakub - Univerzitní Sportovní Klub Praha
-81 kg GALDUN, Matěj - Judoclub Plzeň
-90 kg KLAMMERT, David - Judoklub Olomouc
-100 kg PRAVDA, Jan - 1. Judo Club Baník Ostrava
+100 kg STANĚK, Jan - Auto Škoda Mladá Boleslav

Juniorky
-48 kg DÍTĚTOVÁ, Marie - Sport Judo Litoměřice
-52 kg GERASIMENKO, Elizaveta - Tj Sokol Praha Vršovice
-57 kg HOLČÁKOVÁ, Marie - Jc Železo Hranice
-63 kg SZARZECOVÁ, Adéla - Judo Ddm Třinec
-70 kg KUBÍKOVÁ, Leona - Sk Up Olomouc
-78 kg HORSKÁ, Pavla - Judo Česká Třebová
+78 kg PAULUSOVÁ, Markéta - Skj Týn N.Vltavou

 

Kompletní výsledky zde...


Trenérsko metodická komise ČSJu nabízí

02.04.2013

Nové DVD - Výuka dětského a žákovského juda, které bylo natočeno na EJU semináři trenérů v Teplicích v roce 2011.

Lektory na semináři byli Mr. Vicente Carratalá Deval (Španělsko) a Mr. Michel Huet (Francie)

Objednávat DVD můžete u předsedy TMK p.Josefa Brože.


Více najdete v eSHOPU ČSJu


Výrazný úspěch českých judistů na turnaji Grand Prix v Turecku

01.04.2013

Lukáš Krpálek se na turnaji Grand Prix vrátil na pozici světové jedničky, Jaromír Ježek a Alexandr Jurečka vybojovali bronz!
V předvečer svého vystoupení na turnaji Grand Prix, který se konal o tomto víkendu (30.-31.3.) v tureckém Samsunu, si Alexandr Jurečka při sledování sobotního finálového bloku povzdechl: „Kluci, kdy už konečně budeme mít ty medaile také my?“ Následující den se mu přání vrchovatě splnilo. Čeští judisté vybojovali poprvé v historii na turnaji Grand Prix 3 bronzové medaile!
Olympionik Jaromír Ježek zahájil své vystoupení v kategorii do 81 kg ukázkovým hodem, kterým porazil Itala Poetu. Ve druhém utkání přešel přes Duminicu z Moldávie a ve finále skupiny porazil Rusa Chubecova. V semifinále bohužel nestačil na bývalého juniorského mistra světa Pietriho z Francie, kterému podlehl před časovým limitem. Nejhezčí techniku si ale Ježek schoval na utkání o bronzovou medaili, kdy svého soupeře Otta z Rakouska hodil učebnicovým chvatem a získal tak pro českou výpravu první medaili. „Ježek potvrdil své technické kvality“, dodal k jeho výkonu reprezentační trenér Petr Lacina, „a ukázal, že pokud jeho přípravu nebude narušovat nemoc či zranění, měl by být i ve vyšší kategorii aspirantem na přední umístění na světových turnajích“. Ježka, který do londýnské olympiády startoval v kategorii do 73 kg, tento úspěch katapultoval vzhůru na žebříčku v kategorii do 81 kg o 200 míst!


Live Results
iDNES
sport.cz
Česká televize
Sport Image
iHNED


Životní úspěch Alexandra Jurečky

31.03.2013

Životní výsledek dosáhnul na turnaji i Alexandr Jurečka (Baník Havířov). Ten přešel v prvním kole bez problémů přes Badru z Tunisu, v druhém kole porazil před časovým limitem Nhabaliho z Ukrajiny a v boji o vítěze skupiny Egypťana Darwiše. V semifinále bojoval s Rusem Denisovem, kterému ale podlehl před časovým limitem. O bronzovou medaili se utkal s Francouzem Iddirem, kterého po napínavém souboji porazil před limitem páčením. „Jurečka dnes podal snad nejlepší výkon v kariéře“, chválil svého svěřence Petr Lacina, „díky svému výkonu v Turecku si polepší ve světovém žebříčku o téměř 50 míst.“

 


Lukáš KRPÁLEK světovou jedničkou

30.03.2013

Největší pozornost se před turnajem soustředila na Lukáše Krpálka (USK Praha) a na jeho možný návrat na pozici světové jedničky ve své hmotnostní kategorii. Krpálek v prvním zápase porazil držením Loriašviliho z Gruzie před časovým limitem. V dalším utkání, které již rozhodovalo o vítězi skupiny, narazil Krpálek na nebezpečného Gasimova z Ázerbájdžánu, se kterým v roce 2009 prohrál ve finále juniorského Mistrovství Evropy. Bohužel se Krpálkovi ani tentokrát nepodařilo Gasimova porazit a musel tak nastoupit do oprav proti Sassonovi z Izraele, kterého porazil před časovým limitem páčením. V boji o bronz pak v závěru utkání doslova „vydřel“ vítězství nad Egypťanem Darwišem a ziskem bronzové medaile a 120 bodů se vrátil do čela světového žebříčku. „Krpálek dnes předvedl ohromnou vůli po vítězství, své soupeře převyšoval především v boji na zemi“, hodnotil jeho výkon reprezentační trenér Petr Lacina. „Škoda chvilkového zaváhání s Gasimovem, které bohužel přišlo v okamžiku, kdy Lukášovi již nezbývalo dost času na to, aby vývoj utkání ještě otočil. V utkání o bronz ale ze sebe vydal vše a návrat na pozici světové jedničky si zaslouženě vybojoval“.
Druhý náš zástupce v kategorii do 81 kg Jaromír Musil (Sokol Praha Vršovice) ukončil své první utkání s Turkem Efemgilem během 20 sekund kuriózním způsobem, když byl Turek diskvalifikován za zakázanou techniku, kterou nejdříve rozhodčí ohodnotili jako platnou, ale po konzultaci s videem rozhodli v Musilův prospěch. Ve druhém utkání ale Musil nestačil na Uzbeka Arslanova a byl tak ze soutěže vyřazen. I tak si ale ve světovém žebříčku o několik příček Musil polepší.

„S výkony našich borců v Turecku jsem velice spokojený.“, zhodnotil turnaj Lacina. „Ukázali jsme , že kromě Krpálka máme i další borce, kteří mohou reálně pomýšlet na dobré umístění na Mistrovství Evropy, které se koná za měsíc v Budapešti“, uzavřel vystoupení českých judistů na turnaji Grand Prix.
Druhý náš zástupce v kategorii do 81 kg Jaromír


Čeští reprezentanti na GP v Turecku

29.03.2013

V tureckém Samsunu se o tomto víkendu (30.-31.3.) uskuteční poslední prověrka našich judistů před dubnovým mistrovstvím Evropy.
Na turnaj Grand Prix budou ČR reprezentovat Jaromír Ježek a Jaromír Musil - oba Sokol Praha Vršovice (-81 kg), Alexandr Jurečka - Baník Havířov (-90 kg) a Lukáš Krpálek -USK Praha (-100 kg).
Lukáš se pokusí na turnaji vrátit na pozici světové jedničky, kterou je momentálně Uzbek Saidov. Krpálek (má první kolo volné) se s tímto borcem může setkat ve finále turnaje, nicméně se mu cestu k tomuto utkání pokusí zkomplikovat ve druhém kole lepší z dvojice Blošenko (Ukrajina) a Loriašvili (Gruzie). Dalším nebezpečným soupeřem je Gasimov z Ázerbájdžánu, kterému se právě Lukáše Krpálka podařilo porazit ve finále juniorského ME 2009. Nasazeným judistou na tomto turnaji je i Holanďan Grol, se kterým má Krpálek „nevyřízené účty“ z loňské olympiády. „Lukáš je dobře připravený“, uvedl na letišti těsně před odletem reprezentační trenér Petr Lacina, „a předpokládám, že na turnaji předvede kvalitní výkon. Kromě Rusa Chajbulajeva jsou ale na turnaji všichni z absolutní Evropské špičky. Turnaj bude pro Lukáše velice náročný“.
Alexandr Jurečka se v prvním kole utká s domácím Badrou, favoritem jeho skupiny i celého turnaje je Uzbek Chorijev.
Olympionik Jaromír Musil se zotavil ze svého zranění kotníku, které utrpěl na předchozím turnaji GP v německém Düsseldorfu a v úvodním utkání narazí na Turka Efemgila. Další účastník olympiády Jaromír Ježek má před sebou teprve druhý start ve „vyšší“ hmotnostní kategorii, první souboj svede s Italem Poetou. Kategorie do 81 kg nemá jasného favorita, odborníci dávají největší šance Imavovovi z Uzbekistánu, který, stejně jako Krpálek, zvítězil v únoru v Paříži.

„Od všech našich zástupců očekávám, že v Samsunu potvrdí oprávněnost své nominace na ME a doufám, že zúročí náročnou přípravu na kempu v Nymburce“, dodal Lacina.

 


Zveme zájemce o zvýšení kvalifikace na:

28.03.2013

Termín konání:

1.část 6.června 9.června 2013
2.část 19.září - 22.září 2013

Místo konání: hotel Panorama, U Panoramy 2959, 415 01 Teplice


Více informací zde...
Přihláška na seminář zde...


Úspěch českých veteránů ve Středoevropském poháru

25.03.2013

Dne 23.3. v Budapešti u příležitosti konání Mezinárodního mistrovství Maďarska proběhlo vyhodnocení Středoevropského poháru za rok 2012.
Jaroslav BANSZEL a Miroslav SKALICKÝ byli vyhodnocení jako nejúspěšnější účastníci poháru, když jako jediní získali tituly Mezinárodního mistra Maďarska, Slovenska, Česka a Rakouska.
Soutěže se celkem zúčastnilo 400 závodníků z 15 států.


Výsledky českých veteránů na MM Maďarska 2013


International Masters U18 a U21 v Brémách

24.03.2013

324 juniorů a juniorek včetně výpravy z Japonska se zúčastnilo mezinárodního turnaje v Brémách.

Nejlepšího umístění z českých juniorů získal Jakub JEČMÍNEK ve váze do 73 kg, který obsadil 2. místo.

Výsledky dorostenců (-43 kg):

3. místo - Tomáš BINHAK

5. místo - David VOPAT

Gratulujeme!


Výsledková listina


Dorostenecká reprezentace v Bad Blankerburgu

24.03.2013

22. ročníku mezinárodního turnaje v německém Bad Blankenburgu se zúčastnila dorostenecká družstva z 15. zemí.

Umístění našich reprezentantů:

3. místo - Sabina MERKLOVÁ

5. místo - Adéla SZARZECOVÁ

9. místo - Marie DÍTĚTOVÁ


Výsledková listina


O bronzovou medaili se poprali čeští junioři

18.03.2013

O víkendu se konal Evropský pohár juniorů v portugalské Combře.

Českou republiku reprezentoval David Pulkrábek, Lubomír Holčák, David Klammert a Jiří Petr. Prvním dvěma jmenovaným se turnaj příliš nevyvedl.

Ve váze do 81 kg los svedl do utkání o bronzové medaile Davida Klammerta a Jiřího Petra. V tomto zápase byl úspěšnější David Klammert a odvezl si z Portugalska bronzovou medaili.

Gratulujeme!


Podrobné výsledky


 

EJU tréninkový kemp OTC Going for Gold - Nymburk - 14-23. březen 2013

13.03.2013

Ve Sportovním centru Nymburk se od 14.3. do 22.3. koná největší evropský tréninkový kemp, kterého se zúčastní 500 špičkových judistů z celého světa. Ačkoli se příjezd některých výprav vinou nepřízně počasí na některých letištích opozdil, již na prvním čtvrtečním tréninku se mezi sebou „pralo“ 400 závodníků ze 35 zemí. „Program soustředění je nabitý“, informuje trenér reprezentace Petr Lacina. „Ve čtvrtek jsem zahájili odpoledním společným tréninkem, poté již budou na programu každý den dvě tréninkové fáze. Kvůli velkému počtu účastníků budeme organizovat každý den 4 tréninky a to 2 pro muže a 2 pro ženy. S ohledem na dubnové Mistrovství Evropy se s reprezentanty v Nymburce zaměříme především na intenzitu a na efektivitu jejich osobních technik, které mají možnost otestovat proti nejlepším judistům světa. I další naši závodníci mají jedinečnou možnost tréninkové konfrontace se světovou špičkou.“ informuje o kempu Lacina.
Lukáš Krpálek je po nepříjemném zranění prstu, které si přivodil na únorovém tréninkovém kempu ve Francii, již v pořádku. „Prst ještě pobolívá, ale již jsem schopen maximální tréninkové zátěže, pouze musím prst před každým tréninkem dobře zatejpovat“, informuje o svém zranění Krpálek. „Předpokládám, že se v Nymburce dostanu do optimální formy. Na konci března mě čeká turnaj Grand Prix v Turecku, kde chci získat zpátky post světové jedničky“.
Po soustředění v Nymburce a závodech v Turecku se reprezentace ještě zúčastní soustředění v Maďarsku a po závěrečném doladění formy je čeká Mistrovství Evropy v Maďarsku.


Supplement program (doplňkový program)
Training program (tréninkový program)
Fotogalerie ze zahajovacího tréninku


 

Tréninkový sraz s Neil ADAMSEM

05.03.2013

Jeho hlas my judisté známe velice dobře.
Každý si jistě vybaví, když uslyší jeho jméno, ten příjemně zabarvený hlas z komentářů pro firmu produkující vynikající DVD z prostředí našeho sportu.
Mistr světa, dvojnásobný stříbrný olympijský medailista, pětinásobný mistr Evropy.
Bývalý trenér olympijských teamů Velké Británie a Belgie.
Expert na rozbor technik, rozvoj technických dovedností a tréninkových metod.
Specialista na analýzy technicko - taktického programu závodníků, specialista na zvýšení efektivity boje.

Držitel osmého danu NEIL ADAMS na Folimance - tentokrát v akci a na živo.


Neil ADAMS - Effective Fighting
Fotogalerie z úterního tréninku

 

Pražský pětiboj a Lukáš Krpálek

05.03.2013

V pondělí proběhl v pražské hale AC Sparta další ročník "Pražského pětiboje"

Mezi soutěžícími olympioniky byl i Lukáš Krpálek.
Před shlédnutím reportáže zkuste uhodnout, kterou disciplínu Lukáš vyhrál:
Leh-sed, hod medicimbalem, skoky přes švihadlo, trojskok, driblování s míčem?
Budete překvapeni...


Sledujte na ČT 4


V neděli pokračoval mezinárodní turnaj v judu Prague European Open žen. Bohužel se ani tento den českým závodnicím nedařilo.

05.03.2013

Alena Eiglová nesplnila očekávání a byla v kategorii do 70 kg vyřazena již v prvním kole. „Bohužel nedodržela taktické pokyny, které jsme si před zápasem s Francouzskou Pasquet dohodli“, komentoval vystoupení Eiglové Petr Lacina. „Zbytečně se hned na začátku pustila do nepřipraveného útoku, čehož Pasquet, která je známá tím, že především kontruje, ihned využila a získala waza-ari. Rozhozenou Alenu potom znovu překvapila aši gurumou a ukončila zápas“, pokračuje Petr Lacina. „Alena opětovně neprodala to, co má natrénováno“, uzavřel reprezentační trenér.
Překvapivou vítězkou kategorie této kategorie se stala Španělka Bernabeu, která ve finále porazila světovou dvojku Brazilku Portelu na tresty.
V kategorii do 78 kg se musela první nasazená Maďarka Joo spokojit pouze s bronzem, finále pro sebe získala Kanaďanka Roberge, která ve finále proti Rusce Dmitriové získala wazaari technikou tani otoši a po přechodu do držení ukončila finále před limitem.
Zápas s nečekaným rozuzlením viděli diváci ve finále kategorie nad 78 kg. Turka Kaya sice hodila Francouzsku Andeol na 2 yuka a donutila Francouzsku ke 3 trestům, v závěrečných vteřinách ale Andeol přetočila soupeřku do držení a ve finále zvítězila. Potvrdila tak dominanci Francie na turnaji, která si i bez svých nejlepších závodnic odváží z Prahy 3 tituly.

Ve Varšavě prohrál Alexandr Jurečka (Baník Havířov) v prvním kole, dobrý výkon naopak podal Michl Horák (USK Praha), který po 2 výhrách a 1 prohře obsadil 9. místo.


Další informace na iDnes


Čeští reprezentanti na mezinárodních turnajích

03.03.2013

V sobotu byl v Praze v aréně Sparty Podvinný Mlýn zahájen mezinárodní turnaj v judu Prague European Open žen. Turnaje se účastní 210 závodnic ze 35 zemí, což je v letošním roce největší účast ze všech evropských turnajů. Do bojů zasáhlo i 6 našich žen, kterým se na turnaji ale příliš nedařilo.

Ve Varšavě se souběžně koná turnaj European Open mužů. Velice dobrý výkon podal juniorský reprezentant David Pulkrábek, který v konkurenci se světovou seniorskou špičkou postoupil do 3. kola, kde prohrál s pozdějším vítězem Smetovem z Kazachstánu.
Další český reprezentant Václav Sedmidubský (USK Praha) byl v kategorii do 73 kg vyřazen již v prvním kole.

 


První den turnaj v judu Prague European Open

03.03.2013

Největší česká naděje Tereza Patočková (Sokol Praha Vršovice) byla v kategorii do 63 kilogramů vyřazena ve 3. kole. Osudem Tereza se zdá být Slovinská závodnice Bedeti, která Terezu porazila letos na třech po sobě jdoucích turnajích. „Tereza se podle mého názoru příliš soustředila na boj o úchop, kde v předcházejících utkáních se Slovinkou zaostávala. Slovinka využila moment zaváhání Terezy a překvapila ji technikou ko uči gari, kterou zápas ukončila,“ zhodnotil její vystoupení reprezentační trenér Petr Lacina. „Další české judistky se v nabité konkurenci bohužel neprosadily“, dodal k výkonům Petr Lacina.
Vítězkou kategorie do 48 kg se stala Italka Moscatt, která ve finálovém souboji porazila na wazari Glabadrah z Mongolska technikou seoi nage.
V nejvíce obsazené kategorii do 52 kg, kde nastoupilo celkem 39 závodnic, byly největší favoritky vyřazeny v úvodních zápasech. Světová trojka Miranda z Brazílie prohrála s Krandiqi z Kosova, bronzová medailistka z olympiády Belgičanka Van Snick nestačila na Giuffridu z Itálie. Rovněž bývalá mistrně Evropy Bona z Francie na medaili nedosáhla a tak se otevřela cesta pro triumf judistek Izaraele. Gili Cohen ukončila svůj finálový souboj proti Coban z Německa krásnou seoi nage, její krajanka Schwartz pak přidala bronz.
Rovněž v kategorii do 57 kg se favoritkám nedařilo. Jak stříbrná z Olympiády Caprioriu z Rumunska, tak bronzová Gneto z Francie prohrály ve vyřazovacích kolech. Vítězka této kategorie Huber z Francie předvedla velice kompaktní výkon a všechny svoje soupeřky porazila před časovým limitem. Ve finále získala vedení technikou o-uči-gari, ze které okamžitě přešla do držení a souboj s Gjakovou z Kosova ukončila.
To, že má Francie v Praze velice silný tým potvrdila i vítězka kategorie do 63 kg Di Gneto. Finálový souboj proti Katipoglu rozhodla ukázkovou uči matou.
Turnaj pokračuje v neděli od 10:00.

 


Zranění zastavilo Jaromíra Musila, přesto obsadil 7. místo na turnaji Grand Prix v judu

24.02.2013

O tomto víkendu se v německém Düsseldorfu konal turnaj Grand Prix v judu.

Olympionik Jaromír Musil předvedl v Düsseldorfu, kde v neděli pokračoval turnaj Grand Prix v judu, velice dobrý výkon. V prvním kole kategorie do 81 kg porazil závodník Sokola Vršovice Mongolce Gantulgu, ve druhém Ben Hassena z Tuniska a ve třetím skvělým výkonem nasazeného Japonce Kawakamiho. Ve čtvrtfinále se utkal s pozdějším finalistou Gruzíncem Tsiklaurim. V zápase si Musil vytvořil převahu a gruzínský závodník byl napomínán za pasivitu. Bohužel si v polovině zápasu při jedné z technik Musil přivodil zranění kotníku, které mu neumožnilo slibně „rozjetý“ zápas dovést do vítězného konce. Z důvodu tohoto zranění nenastoupil ani do finále oprav a obsadil celkově 7. místo. I tak si Musil „polepší“ o téměř 20 míst na žebříčku IJF.
„Musil dnes předvedl výborný výkon, bohužel ho smolné zranění připravilo o možnost bojovat o ještě lepší výsledek. Doufám, že se dá včas do pořádku, aby mohl absolvovat závěrečnou přípravu pro Mistrovství Evropy. Ve formě, kterou dnes předvedl, má určitě šanci na přední umístění“, zhodnotil jeho vystoupení reprezentační trenér Petr Lacina.

Druhému českému zástupci v této kategorii Jaromíru Ježkovi se nepodařilo udržet vedení proti Kim Won Jungovi z Koreje, kterému podlehl před časovým limitem.

 


Pavel Petřikov obsadil 7. místo na turnaji Grand Prix v judu

24.02.2013

V sobotu do bojů zasáhli dva naši reprezentanti. V kategorii do 60 kg předvedl velice dobrý výkon závodník PSK Hradec Králové Pavel Petřikov. V prvním kole vyřadil stříbrného olympijského medailistu Paischera z Rakouska, ve druhém nebezpečného Mongolce Chimed-Yondona. Ve finále skupiny podlehl nejtěsnějším možným rozdílem Grigorjanovi z Ruska. V opravném zápase prohrál kontrachvatem s Telmanovem z Kazachstánu a obsadil tak celkově 7. místo. Tímto umístěním si Petřikov polepší o více nežli 10 míst na žebříčku IJF.
Druhý český reprezentant Václav Sedmidubský (USK Praha) prohrál v prvním kole s Belgičanem Ticheltem a byl z dalších bojů vyřazen.

Zraněný prst bohužel nedovolil odcestovat na turnaj světové jedničce Lukášovi Krpálkovi. Jeho náskok v čele rankingu IJF je ale takový, že jeho post na čele žebříčku nemůže na tomto turnaji nikdo ohrozit.


On-line výsledky
Živý přenos zde...


Úspěch na Gran Slamu v Paříži

11.02.2013

Lukáš Krpálek je prvním českým judistou, který vyhrál prestižní Grand Slam v Paříži, a úspěšně tak vstoupil do roku 2013.

GRATULUJEME!

 

Čtěte více:

Naši dorostenci na Evropských hrách mládeže

17.07.2013

Do holandského Utrechtu odjeli na turnaj EYOF (14-19.7.2013) naši dorostenečtí reprezentanti v tomto složení:

Dorostenci:

-81 kg  -  ČERNÝ Václav
-60 kg  -  MAREK Jan
-66 kg  -  SELECKÝ Lukáš
-73 kg  -  ŠVESTKA Marek

Dorosteky:
-63 kg  -  MERKLOVA Sabina
-57 kg  -  SZARZECOVÁ Adéla


Výsledky sledujte zde...


Michal Horák jako první český judista zvítězil na Grand Prix!

14.07.2013

Michal Horák se stal prvním českým vítězem turnaje Grand Prix, a překonal tak historické stříbrné maximum Lukáše Krpálka. Po přesvědčivých výhrách nad Číňanem Te a Rusem Dankovem vydřel Horák v semifinále výhru nad favorizovaným Korejcem Kimem. Ve finále proti Horákovi nastoupil Číňan Wu, kterého Horák za necelé dvě minuty hodil na ippon technikou tani-otoši.„Horák potvrdil zlepšení, které je na něm v poslední době viditelné. Daří se mu i na závodech a svoji formu potvrdil v Mongolsku. V dobrém slova smyslu mi zamotal hlavu ohledně konečné nominace na Mistrovství světa.“ zhodnotil Horákovo vystoupení trenér reprezentace Petr Lacina. Horák své vystoupení zhodnotil takto: „Na turnaj do Mongolska jsme odletěli ve středu, trochu jsem se musel vyrovnávat s časovým posunem a s nevyspalostí.  V prvních zápasech se mi dařilo technicky a to mi dodalo sebedůvěru. V semifinále s Korejcem jsem si sáhnul na dno, Korejce se mi podařilo sice hodit, potom jsem ale byl pod obrovským tlakem a byl jsem i napomínán. Vedení jsem ale udržel a do finálového zápasu jsem si věřil. Finále jsem začal sice opatrně, počkal jsem si ale na soupeřovu chybu  a kontrem jsem utkání ukončil před časovým limitem. Jsem hrozně unavený, ale neskutečně šťastný. Je to můj životní úspěch“.


Finálové utkání ke shlédnutí zde...


Jaromír Musil 3. na Grand Prix v Mongolsku

14.07.2013

Na turnaji Grand Prix v Mongolsku dosáhl dalšího úspěchu pro naše barvy Jaromír Musil, když vybojoval v kategorii do 81 kg cenné 3. místo. V semifinále sice podlehl Moldavci tomovi, který nyní startuje za Arabské emiráty a se kterým Musil prohrál i na Olympiádě, v boji o bronz ale neponechal nic náhodě a Číňana Wu porazil držením tate-šiho-gatame. Musil si tak před srpnovým Mistrovstvím světa polepší v žebříčku IJF o 12 míst. „Zápas s Číňanem o bronz nebyl vůbec tak jednoduchý, jak se z výsledku může zdát. Mrzí mě semifinálová prohra s Tomou, kterému jsem chtěl oplatit porážku z londýnské Olympiády. Dnes byl k poražení, škoda moji chyby“.


Utkání o bronzovou medaili sledujte zde...


Lukáš Krpálek opět zlatý!

10.07.2013

 

Po nedělním triumfu v kategorii do 100 kg a 2 dnech volna dnes znovu zazářil na hrách 27. Univerziády v ruské Kazani Lukáš Krpálek, tentokrát ale proti daleko hmotnějším soupeřům v kategorii bez rozdílu vah. V prvním kole porazil Brazilce Silvu před časovým limitem. Ve druhém kole porazil o 40 kg těžšího Francouze Bonvoisina a ve finále skupiny bronzového z těžké kategorie Poláka Sarnackého. V semifinále se utkal s Korejcem Kimem, bronzovým medailistou z posledního mistrovství světa, který je o 30 kg těžší. Krpálek Kima dobře zná z červnového soustředění v Koreji. V utkání sice musel Krpálek dotahovat nepříznivý vývoj, nakonec ale Korejce porazil znovu před časovým limitem a to nádherně provedenou technikou o-goši. Ve finále se utkal s Japoncem Momosem, vítězem letošního turnaje Grand Prix v Německu. Japonec je opět o 25 kg těžší, nežli Krpálek. Krpálek začal aktivně a Japonec byl třikrát napomínaný. V polovině utkání ale Momose získal vysoké vedení a Krpálek musel znovu dotahovat nepříznivý vývoj. Krpálek dostal Japonce znovu pod tlak a v poslední minutě byl Japonec diskvalifikován. Krpálek získal v Kazani druhý titul a stal se nejúspěšnějším judistou Univerziády. „Krpálek znovu potvrdil, že patří k absolutní světové špičce“, zhodnotil jeho výkon reprezentační trenér Petr Lacina. „Korejec, kterého porazil v semifinále, je světová čtyřka v kategorii o hmotnost výše, nežli startuje Lukáš. Krpálek tak svým vystoupením v Kazani nahnal strach svým soupeřům na srpnovém Mistrovství světa v Riu“.  


Sestřih juda z 27. Univerziády v Kazani


Pavel Petřikov bronzový na Univerziádě!

10.07.2013

 

 Na 27. letní Univerziádě vybojoval v kategorii do 60 kg další medaili pro naše barvy Pavel Petřikov.  V prvním kole porazil Němce Grafa, ve druhém Ukrajince Bličenka. Ve finále skupiny ale prohrál s Korejcem Kimem a musel nastoupit v opravách, kde porazil Turka Kabu a Bulhara Gerčeva. V boji o bronz nastoupil proti Itenovi ze Švýcarska. Ve vyrovnaném zápase byl Petřikov lepší a zaslouženě zvítězil.

GRATULUJEME!

 


Saša Jurečka vybojoval na 27. Univerziádě bronz

08.07.2013

 

Alexandr Jurečka (-90 kg) vybojoval v Kazani na hrách 27. Univerziády po skvělém výkonu bronzovou medaili. V prvním kole se utkal s bronzovým medailistou z letošního Mistrovství Evropy Bauzou (Litva), kterého porazil před časovým limitem. Ve druhém kole porazil, rovněž před časovým limitem, Mammadova z Ázerbajdžánu a do třetice před časovým limitem ve finále skupiny zvítězil nad nebezpečným Kukoljem (Srbsko). V semifinále se utkal s Bunddorjem z Mongolska, který je sice na světovém žebříčku výrazně níž nežli Jurečka, na toto utkání se ale připravil velice dobře a podařilo se mu v zápase získat vedení. Jurečka si v tomto utkání bohužel zranil prst, který ho imitoval v boji o úchop, a Mongol přes závěrečný tlak Jurečky vedení ubránil. „Zápas s Mongolem se mi vůbec nepovedl. Bunddorj je fyzicky extrémně silný, porazit jsem ho ale mohl. Začal jsem až příliš zvolna, měl jsem to do něj pustit dřív. Vzhledem k poraněnému prstu se mi ani do utkání o bronz moc nechtělo“. Do zápasu o bronz nastoupil s obstříknutým prstem proti Mamedovovi z Kyrgyzstánu a za povzbuzování celého týmu Kyrgyze hodil na ipon technikou o-uči-gari. Alexandr Jurečka tak přidal druhou medaili do sbírky našich judistů. „Přes zklamání z prohraného semifinále jsem šťastný za bronzovou medaili. Děkuju klukům a trenérům, kteří mě dali před medailovým zápasem do pořádku. Vytvořili mi tu skvělou atmosféru. Doufám, že zranění prstu není nic vážného a že budu moci nastoupit do soutěže družstev“.

GRATULUJEME!

 


Lukáš Krpálek po finálovém utkání

07.07.2013

„Finále s Machmadovem bylo dnes jednoznačně nejtěžší utkání. Měl jsem z něj velký respekt, protože mě již dvakrát porazil. Jsem rád, že se mi odveta podařila ve finále takto významné soutěže a navíc ještě před jeho domácím publikem. Mně nesmírně pomohlo to, že se před finále do hlediště haly přesunula spousta českých sportovců, kteří mi fandili a vytvořili úžasnou atmosféru. Chtěl bych jim za tuto podporu  moc poděkovat. Start v absolutce musím ještě zkonzultovat s trenéry, zatím nejsem o startu definitivně rozhodnutý. Zítra jdu do haly fandit našim dalším judistům, doufám, že přidají nějakou další medaili.“

 


Lukáš Krpálek zvítězil na turnaji Univerziády

07.07.2013

 Mistr Evropy Lukáš Krpálek (-100 kg) přidal do své medailové sbírky další triumf. V ruské Kazani se stal prvním českým judistou, který zvítězil na hrách letní Univerziády. V prvním kole Krpálkovi nenastoupil Mongol Battulga, ve druhém kole porazil Krpálek Estonce Minaškina, ve finále skupiny pak Francouze Delverta a v boji o postup do finále před časovým limitem Korejce Šima. K finálovému zápasu nastoupil Krpálek proti domácímu Machmadovovi, který Krpálka porazil na loňském mistrovství Evropy. Finálový souboj začal lépe Machmadov, Krpálek byl dvakrát trestán. Ve čtvrté minutě byl ale Machmadov rovněž trestán a minutu a půl před koncem utkání Krpálek hodil Machmadovova na juko technikou sumi gaeši a zasloužené vítězství si již nenechal vzít.

GRATULUJEME!


Live Results

Dotace MŠMT - program č. IV: Údržba a provoz sportovních zařízení

14.08.2013

Upozorňujeme, že žádosti o státní podporu podle programu IV (Údržba a provoz sportovních zařízení) bude Český svaz juda přijímat výhradně pouze na údržbu a provoz jednoúčelového sportovního zařízení, tj. zařízení, které je určeno výhradně pro judo.
Žádosti o neinvestiční dotaci na údržbu a provoz víceúčelových sportovních zařízení (tj. zařízení, určených pro provoz 2 a více sportů) nebude Český svaz juda přijímat. Případní žadatelé mohou žádost o dotaci uplatnit přímo cestou ČUS.


Více informací zde...


Pozvánka na:

12.08.2013

Otevřený tréninkový sraz proběhne vždy od 18:15 hodin v úterý 13.srpna  a ve čtvrtek 15.srpna 2013 na Folimance.

Otevřené randorové tréninky jsou součástí závěrečné přípravy seniorů na MS.

Přijďte se "poprat" s našimi nejlepšími reprezentanty!

 


Mistrovství světa kadetů

10.08.2013

Na Mistrovství světa kadetů v Miami se v sobotu 10/8 představili všichni naši reprezentanti. V kategorii do 73 kg podlehl ve svém úvodním utkání Marek Švestka Tajpejci Lo. V kategorii do 57 kg Adéla Szarzecová měla v prvním kole volný los, ve druhém porazila Australanku McIndoe před časovým limitem, ve třetím kole ale nezopakovala svůj výkon z Mistrovství Evropy a Slovince Stangarové, kterou v Tallinu porazila, tentokrát podlehla. Sabina Merklová měla v kategorii do 63 kg v prvním kole volno, ve druhém vyřadila domácí Papadakis, ve třetím ale podlehla Francouzce Prevot. Vzhledem k tomu, že na Mistrovství světa není dvojitá repasáž,  se obě vracejí z Miami s 9. místem.

 


Kluboví administrátoři!

04.08.2013

  Vzhledem k metodice Ministerstva školství a sportu ohledně dotací na činnost sportovních svazů je nutné, aby evidence členů Českého svazu juda byla úplná a správná.
  V evidenci členů ČSJu, kterou zadávají administrátoři jednotlivých oddílů, se vyskytují případy, že není správně zapsán datum narození člena popř. není uvedeno nebo je uvedeno nesprávně rodné číslo člena.
  Prosím všechny klubové administrátory, aby překontrolovali údaje členů, kteří jsou v evidenci ČSJu a tyto údaje případně doplnili o správné datum narození a rodné číslo.
Prosím Vás, abyste tyto úpravy provedli do 31/8/2013.

Předem Vám děkuji za pomoc.
    Pavel volek
    generální sekretář ČSJu
    Mobil:    603 854 221

 


Vstup do Centrální evidence


Speciální nabídka od firmy NORIS

04.08.2013

Firma Noris nabídla Českému svazu juda mimořádně výhodné ceny na dětská kimona. Tato speciální nabídka slouží k rozvoji mládežnického juda v ČR. Jedná se pouze o omezené množství s tím, že distribuce těchto kimon proběhne v říjnu 2013.
Kimona jsou ve velikostech od 100 do 160 cm o gramáži 450.
Pokud máte o tato kimona zájem, zašlete prosím objednávku e-mailem na adresu ČSJu: czechjudo@czechjudo.cz

velikost kimona (v cm)    nová cena    původní cena
100            370 Kč        600 Kč
110            390 Kč        650 Kč
120            450 Kč        730 Kč
130            500 Kč        800 Kč
140            580 Kč        900 Kč
150            640 Kč        970 Kč
160            680 Kč        1 040 Kč
pásek            70 Kč        130 Kč

    Pavel Volek
    generální sekretář ČSJu
    Mobil: 603 854 221

 


David Klammert zvítězil na Evropském poháru juniorů v Liberci

28.07.2013

David Klammert zopakoval úspěch Lukáše Krpálka z roku 2008 a po 5 letech vyhrál pro české judo zlatou medaili na tomto prestižním turnaji. Ve finálovém utkání udržel Poláka Kurzeje a zvítězil před časovým limitem.

„Dnes jsem měl svůj den“, hodnotil bezprostředně po finále svůj výkon Klammert. „Nejtěžší zápas bylo semifinále s Rusem Zujevem, který právě v České republice vyhrál v roce 2010 titul dorosteneckého Mistra Evropy. Ve finále jsem si proti Kurzejovi věřil. Znám ho ze společných soustředění a věděl jsem, že ho můžu překvapit v boji na zemi. To se skutečně stalo, podařilo se mi nasadit držení a zápas ukončit před limitem. Teď se soustředím na juniorské Mistrovství Evropy, kde bych chtěl pokračovat v medailových výkonech“.

GRATULUJEME!

 


Úspěch juniorů na Evropském poháru juniorů

27.07.2013

O tomto víkendu proběhl v Liberci největší juniorský evropský turnaj Evropský pohár za účasti 370 závodníků ze 30 zemí. Český juniorský tým se prezentoval vynikajícími výkony a získal celkem 4 medaile.

Kromě zlaté medaile Davida Klammerta vybojovali bronzové medaile Jakub Ječmínek v kategorii do 73 kg, Jiří Petr v kategorii do 81 kg a Jan Staněk v kategorii +100 kg. Michal Mrva obsadil v kategorii do 100 kg páté místo.

"Jsem potěšen, že čeští junioři podali nejlepší výkony v sezóně právě v Liberci", hodnotil výkony reprezentace její trenér Jiří Štěpán. "Doufám, že forma bude gradovat v příštích týdnech na ME a MS. Slyšet českou hymnu na domácích závodech je skutečný zážitek."


Výsledky zde...


Důležité novinky schválené Plénem ČSJu

14.06.2013

Plénum ČSJu (složené z členů výkonného výboru ČSJu a předsedů krajů) na svém jednání 23.5.2013 schválilo mimo jiné doplněnou verzi Ekonomických směrnic, upravenou verzi Soutěžního řádu a novou kvalifikaci "Cvičitel juda".

Tyto změny jsou platné od 23.5.2013


Více informací zde...

Krátce

ARCHIV

 

Startovní listina dorostenců pro MČR dorostu v Plzni

Ke stažení zde...
Výsledky výběru U17 na MT Olešnice - Polsko

Kompletní výsledky zde...
Speciální techniky Davida Dubského - video TMK

ke shlédnutí zde...
Úprava pravidel pro mládežnické kategorie

Ke stažení zde...
TMK - zkrácený záznam semináře vzdělávací komise EJU

zde...

Komise rozhodčích vydala nový adresář českých rozhodčích

ke stažení zde...

MS seniorů Rio de Janiero v médiích

iDNES
iHNED
ČT4 Sport
iSPORT

Evropský pohár juniorů a juniorek - Liberec

Fotogalerie
Videozáznam

Evropský pohár juniorů a juniorek - Liberec

Program a startovní listina českých závodníků

Komise rozhodčích vydala nový adresář českých rozhodčích

ke stažení zde...


Fotogalerie z Extraligy mužů 2013 - 25.5.2013, Brno

zde..
Podívejte se na reportáž ČT Sport z ME seniorů v Budapesti

Ke shlédnutí zde...
Seminář ke zvyšování technických stupňů DAN a zkoušky na DAN

Více informací zde...
Zprávy a delegace komise rozhodčích 1/2013

ke stažení zde...
Úrazové pojištění členů ČSJu - nové podmínky pro rok 2013!

Více informací zde...
IJF nabízí k volnému používání software pro LCD ukazatele skóre

Odkaz ke stažení zde...

2010

STK

 • Výjimka k Soutěžnímu řádu ČSJu - rozšíření váhové kategorie starších žáků zde...
 • Sportovní kalendář 2011

Plénum ČSJu schválilo 16.12.2010 Celostátní sportovní kalendář ve verzi 7. Bohužel v průběhu posledního týdne byly provedeny některé úpravy ze strany EJU a IJF, které ovlivnily jeden termín již schváleného kalendáře. Na žádost reprezentačního trenéra seniorů byl posunut termín konání 2.kola EXL a I.ligy z 21.května 2011 na 11.června 2011.

Za tuto nepříjemnost se zástupcům dlouhodobých soutěží omlouvám.

 


 • Vyjádření k soutěžím mláďat zde...
 • Rozpis mistrovských a kvalifikačních soutěží 2010 zde...
  • příloha - kimona pro dlouhodobé soutěže zde...
  • příloha - Sportovní kalendář ČSJu 2010 - (*.xls)
 • Termíny závěrek pro elektronické přihlašování na turnaje zde...
 • Personální zabezpečení soutěží I.pololetí 2010 zde...
 • Zápis z porady STK ze dne 3.12.2009 zde...

 


 

 

Ustanovení o lékařské prohlídce závodníků startujících v soutěžích jednotlivců a družstev

 • V soutěžním řádu Juda je odkaz na pravidla pro lékařskou prohlídku závodníků ČSJu. Celý text zde...

 


 

Dlouhodobé soutěže r.2010

Extraliga mužů - více zde...
I. liga mužů - více zde...
Dorostenecká liga - více zde...


Rozpisy mistrovských soutěží, sportovní kalendáře

 • Rozpis mistrovských a kvalifikačních soutěží 2010 zde...
  • příloha - kimona pro dlouhodobé soutěže zde...
  • příloha - Sportovní kalendář ČSJu 2010 - (*.xls)
 • Sportovní kalendář ČSJu 2010 - (*.xls)

Sekretariát:


 

 


 

2009

 

Sekretariát:

STK:

Komise rozhodčích:

Technicko metodická komise:

 • Školení trenérů II.třídy Judo 2008 - absolventi (*.pdf)
 • Dálkové studium trenérů I.třídy na FTKU Palackého v Olomouci pro r. 2009 - přihláška (*.doc)
 • Školení trenérů II.třídy Judo 2009/2.část - informace

 

Kolegium Danů:

 

MS ME MT VT:

 


2008

 

Sekretariát:

OH MS ME MT VT:

Reprezentace:

Výsledky soutěží v ČR:

STK:

Komise rozhodčích:

 

 

Trenérsko metodická komise (TMK):

 

 

Různé:

 • JudoShowCup, Praha (CZE) 20. 10 2008

 


2007

 

Sekretariát:

STK:

 • Úrazové pojištění
 • Lékařská prohlídka

Komise rozhodčích:

 • Zápis z jednání pléna 12-2007

Kolegium DANů:

Trenérsko metodická komise (TMK):

 


2006

 

Trenérsko metodická komise (TMK):

 


European
Judo Union

EJU_logo.jpg

International
Judo Federation

IJF.jpg


Partneři ČSJu