how to make a site

Archiv novinek

 

 • Další úspěch naší kolegyně Hanky Šafaříkové!

EJU nominovala Hanku na ME juniorů, které proběhne 9.-12. září v Lucemburku.
Zároveň se dostala do výběru rozhodčích pro turnaje série IJF Tour.
Série startuje GP Záhřeb 24.-26.9. a pokračuje GS Paříž 16.-17.10., na oba turnaje byla naše kolegyně pozvána.
Přejme jí mnoho zdaru.

 

 • Úspěch na mezinárodním poli našeho kolegy Roberta Hořeního

Náš kolega Robert HOŘENÍ  obdržel od EJU nominaci na ME dorostu v Rize (Lotyšsko), které se uskuteční 17.-19.8.2021, rovněž byl vybrán komisí EJU jako kandidát na zkoušky IJF-A rozhodčího, které se budou konat v Malaze (Malaga European Open) v termínu 23.-24.10.2021.
 
Gratulujeme a držíme palce!!! •  Super práce českých rozhodčí na ME 2020

I přes netypické a zvláštní podmínky, které všichni zažili poprvé a snad naposledy, čeští rozhodčí zvládli organizaci Mistrovství Evropy v Praze na jedničku. Při čtyř až pětidenním životě v uzavřené bublině podávali výborné výkony. Ze všech stran sklízeli pochvalu a uznání.
Patří veliké poděkování všem, kteří se na organizaci podíleli, za jejich přístup k práci, skvělou atmosféru a profesionalitu.
Díky patří samozřejmě i těm, co se dobrovolně nabízeli i přes tyto náročné podmínky a požadavky, ale bohužel z důvodů nařízení byla kapacita všech značně omezena.
 
 • Po dlouhé Corona-Pauze se tento víkend konečně rozběhla i série turnajů Evropských Pohárů

A jako první oficiální turnaj na světě vůbec se úspěšně uskutečnil Evropský Pohár mužů a žen v Dubrovníku (CRO), na kterém jsme měli i české zastoupení v osobě člena komise rozhodčích EJU Vladimíra Hnidky (na fotce spolu s kolegou Francem Očkem). 
Dalším oficiálním turnajem bude príští týden Evropský Pohár v polském Bialsko Biala, kterého se zúčastní dva naši mezinarodní rozhodči Tomáš Skalka a Rostislav Lukš.

 

 • Informace předsedy KR ČSJu

Vážení kolegové/yně - rozhodčí, trenéři, funkcionáři, sportovci a všichni přátelé českého juda,

na úvod bych Vám Všem ve jménu vedení KR ČSJu chtěl popřát hodně zdraví a hlavně trpělivosti v téhle nelehké situaci.

   

Doufám, že jste všichni v plném zdraví a čekáte, tak jako i my, na to aby tato situace byla co nejdříve za námi a abychom se všichni mohli vrátit do normálu, začít se naplno věnovat tomu co máme rádi a zase se potkávat na soutěžích .

Pro zkrácení času čekání, a taky proto abyste nemuseli být úplně bez juda a abyste zůstali v „tréningu“, Vás vedení KR ČSJu zve k aktivní spoluúčasti a spolučinnosti prostřednictvím nově vytvořené Facebookové stránky

https://www.facebook.com/judo.rozhodci/ 

Na této stránce budeme zveřejňovat videa z různých zápasových situací a každý z Vás se může v případě zájmu zapojit do diskuze k nim (komentovat je) a po nějaké době (cca 3-4 dny) si přečíst závěrečný komentář KR ČSJu i s vysvětlením. Taky nám můžete na adresu kras@judo-rozhodci.eu nebo i přímo předsedovi KR ČSJu na jeho adresu hnidka-csju@ok.de sami zasílat svoje vlastní videa, nebo je taky můžete přímo na stránce sami zveřejnit, jako to třeba hned v první den spuštění stránky (včera) udělal náš Mistr Světa a Evropy - Adam Kopecký. Ty nejzajímavější z vašich videí potom zveřejníme na výše uvedené Facebookové stránce k diskuzi.

Informujte/sdílejte tuhle stránku s přáteli. My se těšíme na početnou spolupráci a korektní, produktivní diskuzi, cílem které by nemělo být přesvědčování jeden druhého o vlastní pravdě, ale procvičení a osvěžení pravidel a hlavně udržovaní kontaktu s naším sportem i v téhle, pro každého, komplikované situaci.

Přejeme všem pevné zdraví, trpělivost a tešíme se na brzkou viděnou.

za vedení KR ČSJu

V. Hnidka

Předseda

 • Školení pro nové rozhodčí ČSJu - ZRUŠENO - Covid-19

Vážení kolegové,

 s odvoláním se na přiloženou výzvu Krajské hygienické stanice Zlínského kraje se sídlem ve Zlíně, která je vypracovaná na základě epidemiologické situace dne 5. 3. 2020, Vám s lítostí musím oznámit, že školení rozhodčích juda původně plánované na 14.-15.3.2020 v Kroměříži se odkládá na náhradní termín v 2.pololetí letošního roku. O přesném termínu budete včas informování.

Tato výzva byla vydána z důvodu předběžné opatrnosti a ochrany před potencionálním rozšířením onemocnění způsobeným koronavirem COVID-19 a jeho vydání je z pohledu orgánu ochrany veřejného zdraví nezbytné. Rozsah doporučení odpovídá publikovaným doporučením ze strany Světové zdravotnické organizace (WHO), Ministerstva zdravotnictví ČR a je v souladu s dosavadními poznatky o původci a cestách přenosu daného infekčního onemocnění.

Děkuji za pochopení a těším na setkání v novém termínu.

S pozdravem,

Monika Marková, předseda KSJu ZK

 
 • Školení instruktorů a aktivních MR ČSJu

Na páteční seminář navázalo v sobotu 25.1.2020 pravidelné školení instruktorů a aktivních MR ČSJu. Předmětem tohoto školení bylo především sjednocení kritérií pro hodnocení rozhodčích ČSJu ze strany instruktorů za účelem zachování co největší objektivity v této oblasti. Dalším bodem programu pak byl postup komise rozhodčích ČSJu v oblasti delegování mezinárodních rozhodčích na turnaje mimo území ČR. Tohoto školení se letos zúčastnili všichni aktivní MR a kompletní sbor instruktorů.
 
 • Seminář rozhodčích a trenérů v Olomouci

Dne 24.1.2020 se v Olomouci uskutečnil pravidelný každoroční seminář rozhodčích, trenérů a ostatních členů ČSJu pro rok 2020. Předseda KR ČSJu a člen KR EJU pan Vladimír Hnidka společně s mezinárodním rozhodčím a členem vedení KR ČSJu panem Karlem Dvořákem seznámili účastníky semináře s novinkami z oblasti pravidel juda pro aktuální olympijskou sezónu. Semináře se zúčastnilo 87 rozhodčích a trenérů z celé ČR. 
Výuková videa ze semináře IJF v Doha naleznete ke stažení ZDE.
Komise rozhodčích ČSJu velmi děkuje panu Jiřímu Štěpánovi za 100 % servis v oblasti organizace semináře a školení. Poděkování patří také všem rozhodčím a trenérům za účast. 
 
 • >Naše výprava na semináři IJF v Doha/Qatar

Začátkem ledna se každoročního semináře IJF v Doha zúčastnili hlavní trenér reprezentace Petr Lacina, předseda KR ČSJu a člen KR EJU Vladimír Hnidka a IJF-tour MR Hana Šafaříková.
Novinky z oblasti pravidel budou prezentována na semináři v Olomouci.
 
 
 • Seminář rozhodčích, trenérů a ostatních členů ČSJu

Dne 24. ledna 2020 bude v Olomouci seminář pro rozhodčí, trenéry a ostatní členy ČSJu pod vedením p. Hnidky a p. Dvořáka.
Všechny bližší informace naleznete ZDE.
 
 
 
 • Školení nových rozhodčích se uskutečnilo 29.11.-1.12.2019 v Královo Dvoře

Nových mladých úspěšných frekventantů se předastavilo 17. Školení se účastnili 3 kraje (Jihočeský, Středočeský a Ústecký).

Valdauf David, Podlešák Jan, Janda Matěj, Nevšímal Vojtěch, Čadek Jaroslav, Zvěřina Ondřej, Pokorný Václav, Novák Petr, Smělý Jan, Hyneš Marek, Lejsek Jiří, Novák Marek, Krátký Jiří, Langmüller Aleš, Albertová Eliška, Vopat Jan, Bureš Matěj

Všem gratulujeme k úspěšnému složení zkoušek a těšíme se na brzké shledání na tatami!

 
© 2021 Český svaz Juda
Adresa

Zátopkova 100/2
160 17 Praha 6

IČ: 00537560
DIČ: CZ00537560 

Kontakty

Email: czechjudo@czechjudo.cz 

Telefon: +420 233 355 280
Mobil: +420 605 233 341 
Fax: +420 257 214 265