Autor: Erik Hlaváček

Mezinárodní mistrovství veteránů Maďarska

V neděli 7. 5. 2023 na XXIV. Hungarian Open Masters Judo Championship byl na úvod soutěže oceněn Jiří Semecký (Prezident Českého veteránského juda) za dlouhodobý přínos pro evropské judo. Ocenění převzal z rukou Flóriho Miklóse (President Hungarian Masters Judo Club).

Šampionátu se zúčastnilo 185 judistů z 12 států. Česká republika patřila k nejpočetnějším výpravám. Celkem bojovalo za naše barvy 32 judistů (26 mužů a 6 žen). Čeští judisté předvedli super výkony a po zásluze patřili k nejlepším! Celkem jsme v jednotlivých kategoriích vybojovali 27 medailí (13x 1. místo, 8x 2. místo, 6x 3. místo).

Celkový výsledek korunovala česká závodnice Lenka Königová, která byla vyhlášena nejtechničtější judistkou šampionátu a obdržela cenu: „KING OF THE IPPON