Autor: Erik Hlaváček

Tři dny s Lashou Shavdatuashvilim v Praze. Světová extratřída se rozloučila tréninkem pro trenéry

Trojnásobný olympijský medailista Lasha Shavdatuashvili zakončil včera svoji týdenní návštěvu Prahy. Během tři dnů vedl v sídle Akademie Lukáše Krpálka ve sportovní aréně Rokytka 5 tréninkových jednotek. Těch se zúčastnily všechny reprezentační výběry, resortní střediska, SCM a talentovaná mládež. Včerejší závěrečný trénink pak patřil všem aktivním trenérům juda, sešlo se jich přes 70.

Gruzínská judistická legenda překvapila nejen ukázkou vybraných technik juda v moderním pojetí, ale i jejich principy, dynamicky náročnou rozcvičkou či bojem o úchop. 

Především však Lasha ukázal obrovský lidský rozměr, pokoru, upřímnost a pozitivní energii, kterou přenesl na všechny účastníky. 

,,Je to jen na vás, každý to máte ve svých rukách. Pro úspěch je potřeba obětovat vše a dělat jednu věc naplno”, těmito slovy zakončil poslední trénink Lasha Shavdatuashvili. Poté se odebral k trenérům, kde ochotně ještě skoro hodinu odpovídal na dotazy všech. 

Gruzínská judistická ikona dokázala získat všechny medaile z olympijských her. V Londýně 2012 bylo Lashovi teprve 20 let, když dokázal triumfovat ve váze do 66 kg. Následovalala bronzová medaile z Rio de Janeiro v roce 2016 a medailovou sbírku zkompletoval stříbrem v Tokiu 2021.

O své cestě nejen za všemi medailemi na OH, ale i životní filosofii, receptu na úspěch, judu v Gruzii, českých talentech vedle Lukáše Krpálka či pohledu na něj se rozpovídal v podcastu pro Český svaz juda, který ve sportovní aréně Rokytka zrealizoval Tvůj Brand s Filipem Štossem. 

Podcast s Lashou Shavdatuashvilim a Lukášem Krpálkem budou moct zhlédnout čeští fanoušci juda již brzy na sociálních sítích ČSJu.