Autor: Tomáš Klement

Juniory čeká evropský vrchol. Češi jedou do Haagu posíleni přípravou v Japonsku

Dvanáct individuálních startů a k tomu smíšené družstvo, taková bude účast českého juda na juniorském mistrovství Evropy. Šampionát v nizozemském Haagu se uskuteční od čtvrtka do neděle. „Všichni jsou oporami jeden druhému, je to tým, který působí už dva až tři roky pohromadě,“ upozornil na sílu české výpravy reprezentační trenér Pavel Petřikov mladší.

Český tým by mohl vylepšit bilanci z loňského mistrovství Evropy, které hostila Praha. V hale na Podvinném mlýně tehdy získal bronz Adam Kopecký a do finálových bloků se prosadily ještě Marie Polnická a Julie Zárybnická. Obě judistky jsou v nominaci i letos.

„Ve stanovení cílů jsme poměrně opatrní, i když víme, že na juniorských evropských pohárech naši závodníci posbírali mnoho medailí a dobrých umístění,“ pokračoval kouč Petřikov. „Vzhledem k vysokému počtu turnajů a velmi rozptýlené kvalitě i počtu závodníků ale bude šampionát kromě mistrovství světa první a jediný turnaj, kde se sjede úzká špička v každé váhové kategorii. Pokud by se někomu opět podařila medaile, bylo by to skvělé. Papírové předpoklady tam jsou u několika závodníků.“

Většina českých reprezentantů absolvovala společnou reprezentační přípravu. K cestě za úspěchem na kontinentálním šampionátu pomohl i červencový tréninkový kemp v Japonsku, kde čeští judisté strávili dva týdny. Pak trénovali v Hranicích na Moravě a na kempu v Německu. Na mistrovství Evropy nastoupí na tatami hned první den pět českých závodníků.

ME juniorů, Haag – NOMINACE ČR:

ČTVRTEK 7. září

-52 kg: Veronika HORÁKOVÁ

-57 kg: Marie POLNICKÁ

-57 kg: Tereza VÁCLAVKOVÁ

-66 kg: Antonín DVOŘÁČEK

-66 kg: Tomáš WALDSBERGER

PÁTEK 8. září

-63 kg: Anna SKALSKÁ

-70 kg: Julie ZÁRYBNICKÁ

-73 kg: Jan LISÝ

-81 kg: Petr MLADÝ

SOBOTA 9. září

-78 kg: Marie KOŠNAROVÁ

-100 kg: David DUDY

+100 kg: Tomáš RAŠKA

NEDĚLE 10. září

smíšené družstvo ČR


Živě lze sledovat šampionát zde..