Autor: Roman Kalous a František Šmehlík

Tereza Bodnárová pátá na ME U23

První soutěžní den se představila jediná česká závodnice na tomto turnaji Tereza Bodnárová (Judo Příbram).

V základní části porazila Terka závodnici Wozniak (POL) a Italku Mazzola.

V postupu do finále jí zastavila pozdější vítězka turnaje Wandel (NED). V utkání o bronz Tereza podlehla Maďarce Koszegy, a obsadila tak konečné 5. místo.

Další dva čeští zástupci v kategorii do 73 kg se bohužel s turnajem rozloučili předčasně. Filip Ivanka (JC Liberec) po vítězství nad Moldavcem Vestem podlehl skvěle technicky vybavenému Batchaevovi z Belgie. Marcela Mravce (SKKP Brno) nepustil přes úvodní kolo Bulhar Gospodinov.

Zítra se představí zbytek české výpravy. V kategorii do 81 kg proti belgickému reprezentantovi Duyckovi postaví Daniel Pochop (USK Praha). Bronzový medailista z juniorského mistrovství světa se letos blýskl 7. místem na European Open Praha. V téže váze můžou čeští fanoušci držet palce i Alexandru Sojkovi (USK Praha), kterému los přidělil Španěla Martineze.

V kategorii do 90 kg se představí závodníci Radomír Musil (Sokol Praha Vršovice) a Michal Pfaf (USK Praha). Musil v úvodním zápase vyzve Rumuna Arsenieho. Pfafa čeká polský reprezentant Mechowski.