Autor: František Šmehlík

Trenéři RDD hodnotí ME v Sofii

Ohlédnutí za mistrovstvím Evropy dorostu v Sofii s bronzovou radostí Kristýna Kaszperové skrz hodnocení trenérů reprezentace Andreji Pokorné a Jaromíra Musila.

Andrea Pokorná (trenérka reprezentace dívek): "Děvčata odvedla skvělou práci v přípravě před ME, která probíhala po skončení jarní části evropských pohárů v Japonsku a v domácích podmínkách. Těší mě jejich neustálý posun vpřed ve všech směrech výkonu. Svůj premiérový start na MED zvládly všechny závodnice dobře. V případě prohry se objevily chyby, na kterých budeme postupně pracovat. Holky šly bojovat sebevědomě, dobře nastavené a na jejich výkony jsem moc pyšná. Celý tým je nadšený, že jsme naše úsilí dokázali přetavit v jeden bronz a dvě sedmá místa a děkujeme všem kdo nám v cestě pomohl a fandil."


Jaromír Musil (trenér reprezentace chlapců): "S celým turnajem velmi zamíchala účast Rusů. Z našeho týmu všichni předvedli svůj standard, myslím, že v celku mohl výsledek dopadnout o něco lépe. Věřím, že Víťa Šarboch měl na to, aby šel o medaili, podal dobrý výkon bez velkých chyb, bohužel to stačilo "jen" na sedmé místo. Jediný, kdo podle mého názoru mohl jít výrazně dál, byl Alex Maroušek, ale věřím, že se z toho oklepe a na mistrovství světa podá stabilnější výkon. Na závěr musím pochválit Adama Rusňáka, který ukázal, že je to velký příslib do budoucna."