Krátké zprávy

Plénum ČSJu schválilo KONCEPCI ČSJu PRO OBLAST TALENTOVANÉ MLÁDEŽE pro období 2024-2028

Jedním z hlavních cílů dle stanov Českého svazu juda z.s. (ČSJu) je reprezentace České republiky a rozvoj členské základny. Pro splnění těchto cílů má ČSJu mimo jiné vybudovaný systém péče o sportovně talentovanou mládež. Hlavním úkolem tohoto systému je výběr a zabezpečení přípravy sportovců, kteří mají potenciál pro zařazení do reprezentačních družstev a předpoklady k pozdější úspěšné reprezentaci na vrcholných soutěžích. Dokument je k dispozici v sekci "Dokumenty"

Kalendář soutěží ČSJu 2024

V sekci Dokumenty - Pravidla - Sportovní kalendář byl aktualizován Kalendář soutěží ČSJu na rok 2024.

Český zástupce ve vědecké komisi EJU

Do nově vzniklé Vědecké komise při Evropské unii juda nominoval Český svaz juda Pavla Harsu. Na základě jeho zkušeností a odborného profilu byl výběrovou komisí Pavel Harsa vybrán, a stal se tak členem týmu, který bude zapracovávat moderní vědecké poznatky do našeho sportu.

Změna výše cestovních náhrad

Od 1.7.2023 platí nová průměrná cena PHM pro výpočet cestovních náhrad takto: Benzin 95 okt. (Natural 95) - 41,20 Kč, Nafta motorová - 34,40 Kč. Formulář pro výpočet cestovních nákladů najdete v sekci "Návody a formuláře".

Centrální evidence

Návod na získání exportu dat z Centrální evidence naleznou administrátoři klubu na úvodní stránce při přihlášení do CE.

Soutěžní řád juda - aktualizace

V sekci dokumenty je vložen Soutěžní řád juda v aktualizovaném znění - upraven byl článek 13.2.6. Zde byla změněna hmotnostní tolerance při vážení sportovců mladších 18 let na 0,2 kg.

Trenérská výzva - příloha č. 1 Rozpisu mistrovských soutěží 2023

V sekci dokumenty je vložena příloha č. 1 Rozpisu mistrovských soutěží 2023, ve které jsou definovány soutěže, na nichž bude v letošním kalendářním roce uplatněna Trenérská výzva.

OZNÁMENÍ!

V termínu 23. - 25. 6. 2023 připravovalo Kolegium danů (KD) ČSJu pravidelný seminář a zkoušky na zvyšování technických stupňů DAN. Vzhledem k tomu, že se nepřihlásil dostatečný počet zájemců, akce se se ruší. Za KD, Jiří Vele

Česká unie sportu vydala Zpravodaj č.4/2023

Z obsahu: VV ČUS nepřekvapily alarmující výsledky testování školáků - Městský soud znovu očistil zástupce ČUS i samotnou organizaciPoradna: Pojištění odpovědnosti členů statutárních orgánů (D&O pojištění) pro SK/TJ sdružené v ČUS - Vláda ČR jmenovala novou Radu Národní sportovní agentury . - Chcete zviditelnit svou sportovní událost? - Rozhovor Miroslava Jansty pro Deník: Co udělal olympijský výbor proti Rusku? - Shodli se na potřebě ministerstva sportu - Projekt České unie sportu „Tipsport Sportuj s námi“ chystá pro veřejnost v květnu start hlavní sezony - Deník Sport upozorňuje: Chystané změny v DPH = tajemná hrozba - Nenech složit ragby! Kampaň na podporu juniorských reprezentací - Zasaď strom pro svůj klub! Aktuální dubnový Zpravodaj si můžete stáhnout na webu: https://www.cuscz.cz/o-nas/zpravodaj-cus.html

Český svaz juda pořádá v červnu několik zajímavých seminářů

V červnu se můžete zúčastnit těchto vzdělávacích akcí: 24. květen 2023 - otevřený trénink s olympijským vítězem Lasha Shavdatuashvili, 10. červen 2023 - seminář KATA s Franz Edlinger VI. DAN, 12. a 13. červen 2023 - Seminář juda s Eduardo Galán v Praze a v Brně. Podrobnosti k uvedeným akcím najdete v kalendáři.

Plénum ČSJu schválilo nový zkušební řád juda

Na svém jednání dne 12. dubna 2023 schválilo Plénum Českého svazu juda mimo jiné nový Zkušební řád juda. Zápis z jednání Pléna ČSJu č.5 ze dne 12.4.2023 spolu s přílohami najdete v sekci Dokumenty.

Dalším mediálním partnerem Českého svazu juda je Radio ZET

Rádio ZET je dalším mediálním partnerem, který bude přinášet do mediálního prostoru aktuality z české judistické reprezentace. Aktuální podcasty z GS Paris najdete na této stránce: https://www.radiozet.cz/podcasty