Krátké zprávy

Kalendář soutěží ČSJu 2024

V sekci Dokumenty - Pravidla - Sportovní kalendář je možné nalézt první verzi Kalendáře soutěží ČSJu na rok 2024.

Český zástupce ve vědecké komisi EJU

Do nově vzniklé Vědecké komise při Evropské unii juda nominoval Český svaz juda Pavla Harsu. Na základě jeho zkušeností a odborného profilu byl výběrovou komisí Pavel Harsa vybrán, a stal se tak členem týmu, který bude zapracovávat moderní vědecké poznatky do našeho sportu.

Ranking list U16 a U18 po ČP Brno

Po Českém poháru byl zpracován Ranking list pro kategorii U16 a U18. Oba RL najdete v sekci "Dokumenty - Výsledky".

Změna výše cestovních náhrad

Od 1.7.2023 platí nová průměrná cena PHM pro výpočet cestovních náhrad takto: Benzin 95 okt. (Natural 95) - 41,20 Kč, Nafta motorová - 34,40 Kč. Formulář pro výpočet cestovních nákladů najdete v sekci "Návody a formuláře".

Centrální evidence

Návod na získání exportu dat z Centrální evidence naleznou administrátoři klubu na úvodní stránce při přihlášení do CE.

Soutěžní řád juda - aktualizace

V sekci dokumenty je vložen Soutěžní řád juda v aktualizovaném znění - upraven byl článek 13.2.6. Zde byla změněna hmotnostní tolerance při vážení sportovců mladších 18 let na 0,2 kg.

Trenérská výzva - příloha č. 1 Rozpisu mistrovských soutěží 2023

V sekci dokumenty je vložena příloha č. 1 Rozpisu mistrovských soutěží 2023, ve které jsou definovány soutěže, na nichž bude v letošním kalendářním roce uplatněna Trenérská výzva.

Smuteční oznámení

V pondělí 5. června 2023 tragicky zemřel dlouholetý člen ČSJu a oddílu VŠ Praha Josef Kočí. O poslední rozloučení vás budeme informovat.

OZNÁMENÍ!

V termínu 23. - 25. 6. 2023 připravovalo Kolegium danů (KD) ČSJu pravidelný seminář a zkoušky na zvyšování technických stupňů DAN. Vzhledem k tomu, že se nepřihlásil dostatečný počet zájemců, akce se se ruší. Za KD, Jiří Vele

TMK vás zve na seminář Sportovci v právu

Účastníci získají 5 bodů do kreditního systému. Kurz je určený především pro sportovce, trenéry a sportovní funkcionáře, kteří si chtějí prohloubit právní povědomí o právním pořádku ve sportu. Podrobnější informace například jak se do kurzu přihlásit naleznete pod odkazem https://www.ftvs-vzdelavani.cz/sportovci-v-pravu-2/

Česká unie sportu vydala Zpravodaj č.4/2023

Z obsahu: VV ČUS nepřekvapily alarmující výsledky testování školáků - Městský soud znovu očistil zástupce ČUS i samotnou organizaciPoradna: Pojištění odpovědnosti členů statutárních orgánů (D&O pojištění) pro SK/TJ sdružené v ČUS - Vláda ČR jmenovala novou Radu Národní sportovní agentury . - Chcete zviditelnit svou sportovní událost? - Rozhovor Miroslava Jansty pro Deník: Co udělal olympijský výbor proti Rusku? - Shodli se na potřebě ministerstva sportu - Projekt České unie sportu „Tipsport Sportuj s námi“ chystá pro veřejnost v květnu start hlavní sezony - Deník Sport upozorňuje: Chystané změny v DPH = tajemná hrozba - Nenech složit ragby! Kampaň na podporu juniorských reprezentací - Zasaď strom pro svůj klub! Aktuální dubnový Zpravodaj si můžete stáhnout na webu: https://www.cuscz.cz/o-nas/zpravodaj-cus.html

Český svaz juda pořádá v červnu několik zajímavých seminářů

V červnu se můžete zúčastnit těchto vzdělávacích akcí: 24. květen 2023 - otevřený trénink s olympijským vítězem Lasha Shavdatuashvili, 10. červen 2023 - seminář KATA s Franz Edlinger VI. DAN, 12. a 13. červen 2023 - Seminář juda s Eduardo Galán v Praze a v Brně. Podrobnosti k uvedeným akcím najdete v kalendáři.