Autor: František Šmehlík

EC Győr U18: Druhý den přinesl medailové radosti

Dvacet čtyři českých reprezentantů startovala tento víkend na evropském poháru v maďarském Győru.

První den se do finálového bloku podařilo dostat pouze Adamu Resutíkovi (USK Praha) v kategorii do 66 kg, který v zápase o 3. místo podlehl Juraji Odkládalovi ze Slovenska a s turnajem se tak rozloučil 5. místem.

Neděle už byla pro české barvy úspěšnější. Nejvíc zazářil Alex Maroušek (Judo Elite Praha), který se v kategorii do 73 kg pěti výhrami probojoval až do finále a získal stříbrnou medaili. Druhý cenný kov si z Maďarska odváží Zuzana Sadílková (Judo klub Olomouc), jež po čtyřech výhrách bere bronz.
Ostatní čtyři závodníci v nedělních finálových blocích bohužel končí bez medaile. 

Trenér chlapců Jaromír Musil hodnotí turnaj: "Celkem čtyři závodníci se dostali do finálových bloků, což předčilo mé očekávání. Kromě Víti Šarbocha, který podle mého názoru podal na své poměry spíš slabší výkon, tak všichni borci, jež se do finálových bloků dostali, tam byli proto, že se pořádně rvali. Z toho mám velkou radost a obecně musím říct, že jsem s turnajem spokojen."


Trenérka dívek Andrea Pokorná hodnotí turnaj: "Jednalo se o první kvalifikační evropský pohár pro rok 2024 a pro všechny také start na evropském poháru po delší době. Děvčata podala s velkým úsilím a odhodláním pěkné výkony s konečným výsledkem jednoho bronzu, dvou pátých míst a jednou sedmou příčkou, což jsou cenná umístění pro kvalifikaci na ME, ale zároveň obrovská motivace k tvrdé práci do dalšího ECC, který bude tým absolvovat v půlce února v Itálii. Jsem na náš tým pyšná, je to skvělá parta, která se chce zlepšovat každým dnem."


Výsledky české výpravy:


Alex Maroušek - 2. místo

Zuzana Sadílková - 3. místo

Adam Resutík - 5. místo

Víť Šarboch - 5. místo

Ondřej Foukal - 5. místo

Amálie Ščerbová - 5. místo

Anna Kroužková - 5. místo

Eliška Vlková - 7. místo